Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ölték meg a fiatalok...

Miért ölték meg a fiatalok jövőképét, és taszították őket a teljes reménytelenségbe?

Figyelt kérdés

Én is olyan elképzelésekkel indultam neki az életnek, mint bármelyik tizenéves srác. Hogy elvégzem a tanulmányaimat, dolgozni kezdek, pár év alatt félrerakok egy összeget, amiből némi hitellel kiegészítve lakást szerzek. Abba aztán beköltözik hozzám egy nő, akivel ha jól működnek a dolgok, gyereket vállalunk.


Csakhogy jött a CSOK. Ez az undorító, mocskos, velejéig rohadt intézkedés, amely az elmúlt években a duplájára emelte a lakásárakat. És most még kibővítik, amivel még további milliókkal elszállnak az árak. Ezek a férgek, akik kitalálták a CSOK-ot elérték, hogy képtelenség legyen lakáshoz jutni egy átlagos fiatalnak. Márpedig ha nincs lakás, akkor nem lesz sem házasság sem gyerek...


Mégis miért kellett ez?!?!?!?!?!?!?!?



2019. febr. 21. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Te miről beszélsz?

Nagyon el vagy tévedve, ha te azt hiszed hogy ez valaha működött is, hogy kicsit félrerakok, kicsit hitelezek és lesz házam.

Szerinted régen minek vették fel az emberek 20 éves hitelt?

Persze, most volt a válság miatt pár jó év, amikor szarért lehetett lakást venni, de ez teljesen más kategória, nem ez az alap.

2019. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nyilván sosem volt könnyű lakáshoz jutni. De régen nem volt CSOK. Nem volt mesterséges piaci manipuláció, amitől ennyire durván elszálltak volna az árak.


Azok a lakások, amik 5 éve még 5—7 millióért mentek el, ma már 11-15 milliót kérnek értük. Na EZ a nemnormális!

És persze az 5—7 milliós lakásokhoz is kéne hitel, de azért durvára nem mindegy, hogy mondjuk 4 millió hitelt kell fizetni, vagy 10-et...


(A kötözködés elkerülése végett: Ez az ÉK-Mo-i lakáspiac egy területe)

2019. febr. 21. 13:41
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Ez nem a csok.

A csok 3 gyerek esetén 2 milla.

2019. febr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is átérzem a helyzetet, mert én is szeretnék majd saját lakást. Rohamosan drágulnak az ingatlanárak. Alig egy éve például egy kis sorházi lakást zsebkendőnyi telekkel a belvárostól 22 km-re árultak még 40 millióért. Még mindig fent van ez a hírdetés, csak most már 54 millióba kerül. Ráadásul én még szerencsésnek mondhatom magam, mert külföldön dolgozom, olyan szakmában, amit megfizetnek, de még így is a mai árak mellett évtizedekig tart, mire összegyűlik a pénz egy két szobás lakásra valahol Budapest külső agglomerációjában. Teljesen abszurd, hogy még itt Nyugaton is bőven találok ilyen lakásokat ugyanilyen áron.
2019. febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3as, nagyon el vagy tévedve. A CSOK működéséről nem írok, nézz utána jobban.


Azt viszont kiemelném, hogy ha egy termék ára felmegy, akkor a kereslet el fog tolódni a helyettesítő termékek irányába, amik következtében azoknak is fel fog menni az ára.


Szóval igenis a CSOK!

2019. febr. 21. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

A CSOK tény, hogy kicsit feljebb tolta az árakat, de a növekedésnek csak egy elhanyagolható részét okozta. Az áremelkedés 2 fő oka, a növekvő bérek és foglalkoztatottság és a külföldi befektetők vásárlásai. Utóbbi főleg Budapesten éreztette a hatását.

Szóval ha valakit hibáztatni akarsz, akkor okold a külföldieket.

2019. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Hát én pont hogy csokkal tudtam venni házat :)
2019. febr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy kihalnak az idősek,akiknek minden ingyen jutott a szocializmusban(lakás is),akkor majd leszavazzák ezt a pártot,aki tömi a gazdagok zsebét a szegények kárára.
2019. febr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Én is ki vagyok akadva ezen... hogy viktornak meg a sleppjének jó legyen, kb ennyi a megoldás. Milyen érdekes, hogy pont amikor kezdett lassulni az áremelkedés bedobták a kibővített csokot meg a kamatmentes baromságot... már a hír után az elmúlt két hétben több millát rádobtak a panelekre a tulajok, ahol én lakok. Szüleimnek saját bevallásuk szerint is még sokkal könnyebb volt, simán tudtak építkezni plusz két gyereket bevállalni 20-as éveik elején. Ráadásul nagyon sok a kínai meg az orosz, akik rengeteg lakást vesznek meg pesten. Te meg vagy elhúzol vagy eladósítod magad 20-30 évre, ami a kormánynak szintén csak jó.
2019. febr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!