Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a kutatásról?

Figyelt kérdés

[link]


Teljesen egyetértek ezzel! Örülök, hogy végre nem csak a nők problémáival foglalkoznak, hanem a férfiakéval is. Annakidején én is kaptam olyan bántásokat amikról írnak. Már én is veszélyesnek látom a maszkulinitást.


2019. febr. 23. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Annak ellenére hogy így örülsz, hogy végre nem csak a nők problémáival foglalkoznak, a feministák már évek óta mondják azt, ami ebben a cikkben le van írva.

Viszont ne nagyon számíts arra, hogy nem balos körökben is elterjed ez a fajta gondolkodás.

2019. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

tök jó lehet 444 újságírónak lenni!

Tudnod kell kb B1 szinten angolul, hogy lefordíts egy angol nyelvű hírt, és emellett minél semmitmondóbb a fogalmazás, annál jobb.


Konkrétan miről szól ez a cikk?

Mert tulajdonképpen a címben már benne van az egész cikk tartalma. Hozott az Amerikai pszichológiai társaság egy közleményt férfi specifikus problémákról. Oké.

Ebből most mit tudtunk meg?

Pl mi az hogy férfiprivilégiumok fenntartására többlet energia kell?


Tipikus "nesze semmi fogd meg jól" féle cikk.


Szerintem a pszichológiát, ami egy immáron kb 120 éve komolyan vehető tudományág (Freudtól számolom) illik nem ilyen felületesen kezelni.

2019. febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A cikk elolvasása után pont ezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem is mint a #2-nél, és ugyan azt a szakaszt másoltam ki, de azt hittem csak én nem értem, mit akar ez jelenteni:

"...akik profitálnak a strukturális szinten meglévő hatalmi helyzetekből, egyben korlátozva is vannak e rendszerszintű gyakorlatok által, ahogy egyéni szinten is sok mentális erőforrásra lehet szükségük ahhoz, hogy fenntartsák férfiprivilégiumaikat. "

Szeretném ha valaki konkrét példával megmagyarázná ezt nekem. Vagy az is segítség lenne ha a cikk lényrgét összefoglalná hogy én is értsem hol a probléma.

2019. febr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!