Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért annyira elítélt a...

LeonScottKennedy kérdése:

Miért annyira elítélt a kannibalizmus?

Figyelt kérdés

Bármilyen állat húsát megesszük minden probléma nélkül, akkor miért baj, ha az éppen egy fajtársunké?

Persze nem azt mondom, hogy kezdjük el leölni egymást és megenni, hanem megegyezés alapon, hogyha egy ember aláír egy papírt, amiben arról nyilatkozik, hogy halála után a testét felajánlja gasztronómiai célokra, akkor miért ne lehetne? Nem látom, hogy ez miért lenne annyira undorító, és miért nem undorító mondjuk akkor bármelyik másik állat húsát enni?

Filmekben mindig annyira kiborulnak, hogy jaj, embert ettek, brutális drámai helyzetet kerekítenek ki belőle, én meg csak magamban "és akkor mi van"? Én abban a helyzetben csak megráznám a vállamat, és mondanám, hogy "ok, most aztán betrollkodtál bas_zod", aztán folytatnám az evést, ha finom.

Komolyan ekkora probléma lenne ez, ha legális alapon menne?


2019. márc. 9. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Méltóság és tisztelet: embertársainkat haláluk után is többre tartjuk annál, mintsem a húsukért tartott/vadászott állatokkal egy szinten kezeljük őket.


Egyébként a random, "miért ne" alapon menő emberhús-fogyasztás kifejezetten ritka az emberiség történelmében. A kannibalizmust általában magasabb cél motiválta: egyesülés az elhunyttal a gyászfolyamat részeként, az elesett harcos képességeinek megszerzése, vagy a legyőzött megalázása.

2019. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Miért kerültünk át ebbe a random kategóriába? Ez sokkal inkább társadalmi kérdés, mint ez az emberek - egyéb kérdések. Noob moderátorok lol.


De hogy válaszoljak az első válaszolónak:

Értem én, hogy mit mondasz, de ez csak az emberek szűklátókörűségéből fakad. Én magam nagy tisztelője vagyok Hannibal Lecter-nek (a sorozatbelinek, habár a filmeket is imádtam, a sorozat szerintem egészen zseniálisra sikerült a karakter mély bemutatásában), egy egészen letisztult világképe van, nem egy gonosz ember, nem megalázásból eszik embert, hanem szimplán azért, hogy kielégítse a hedonista életmódját. Nem visz bele semmiféle spiritualitást, vagy ledegradálást. Ezzel a gasztronómia iránti vágyait elégíti ki, amikor felszolgálja a remekműveit a vendégeknek vacsorára, zseniális, amikor látszik az őszinte kielégültség az arcán, amikor megdicsérik az ételt, zseniális színészi munka Mads Mikkelsentől, látszik, hogy értették a karaktert. Bocs, kicsit átmentem sorozat kritikába, de nagy kedvencem máig, na. A lényeg ugyanaz, szerintem az emberiség a 21. században már elért arra a szintre, hogy tudjuk tárgyilagosan kezelni a témát, és ne spirituálisan. Ha egy ember aláír egy ilyen beleegyező nyilatkozatot, akkor ti elmennétek az adott étterembe enni, vagy kihagynátok?

2019. márc. 9. 20:00
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az lehet az oka, hogy a mai világban rengeteg ember szed gyógyszereket, érintkezik vegyszerekkel, vegyi anyagokkal pl. a munkája során, amik felhalmozódnak, lerakódnak a szervezetben. Szóval nem hiszem, hogy túl egészséges lenne emberhúst enni.
2019. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a fajtársakat nem esszük meg, hanem általában azokat akikhez valamilyen módon érzelmileg kötődünk. Nem a konkrét személyhez hanem a fajhoz vagy fajtához, pl. ezért nem szívesen eszünk kutyát, macskát mert nekünk házikedvenc, ahol meg nem ott simán megeszik. Az embertársainkhoz is van egy minimális kötődésünk még ha nem kifejezetten szeretünk valakit akkor is.

A másik amiért nem eszünk meg egy állatott egyszerűen annyi, hogy nem éri meg, kevés a húsa, rossz ízű, vagy nagyon körülményes elfogyasztani, mint a nyúl, meg a halfélék. Az ember is ilyen, rágós és nem túl ízletes.

Az is igaz, hogy a betegségektől is félünk, de azért volt mikor fogyott a patkányhús is. A ma tenyésztett állatok egyébként tele vannak tolva gyógyszerekkel a betegségeik miatt, annyira nem vagyunk válogatósak ezen a téren.

Én ha ilyen filmet látok rosszul leszek, anélkül hogy átgondolnám a dolgot, alapból sokkol az egész. Nem csak undorító, hanem félelmetes, szerintem nem véletlen hogy pszichopaták a főszereplők ilyen sztorikban, ehhez az kell hogy elvonatkoztasd az érzelmeidet a tetteidtől. Elméleti szinten talán működhet, de aki valóban megteszi azt nem tartom egészséges embernek.

2019. márc. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"de aki valóban megteszi azt nem tartom egészséges embernek."


Szóval aki másképp gondolkodik, mint te, az nem egészséges ember? Az igen.

Nekem vannak érzelmeim. Legjobb tudásom szerint nem vagyok pszichopata, mivel nem érzek semmiféle vágyat arra, hogy megöljek valakit, vagy megszegjek bármilyen törvényt. Vannak emberek, akikhez érzelmileg kötődöm, őket nyilván nem enném meg. Ez amúgy is kb olyan lenne, mint a vérfertőzés két testvér között, ha olyat csinálnak, amit nagyon nem kéne. Az valóban undorító, és genetikailag sem célra vezető, mivel az utód akkor lesz a legegészségesebb, legerősebb, ha minél különbözőbb genetikájú emberek szülötte. Viszont, simán ennék emberhúst, ugyanolyan természetességgel, mint bármilyen mást. Nyilván ezek csak különleges engedéllyel működő éttermek lennének, ahol többszörösen ellenőrizve van minden és professzionálisan elkészítve, tehát nem kerülhetne egészségtelen hús a tányérra, szerintem ettől nem kellene félni. Az egyetlen akadály tényleg csak a morális fal, amit én a 21. században, elvileg a modern korban, amikor már elég sokat tudunk az emberről, evolúcióról, meg úgy egyébként már kigyógyulóban vagyunk szépen lassan a vallások béklyójából, ezt már nem tartom egy releváns akadálynak, amit olyan borzasztó nehéz lenne átlépni.

2019. márc. 9. 22:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól tartom beteg elgondolásnak, hogy nem egyezik az enyémmel. Nem is konkrétan rád írtam ezeket. De ott van az is ha megnézed, hogy más az elmélet mint a gyakorlat, elhiszem hogy te ezt most így el tudod képzelni és valamiért nem ütközik benned semmilyen erkölcsi kérdésekkel, de ez esetben logikailag semmi értelme nem lenne kizárni a rokonaidat sem, miután kész ételként lennének tálalva. Ezért gondolom, hogy akinek a tudata nem tiltakozik ettől alapból, az nem mérte fel a helyzetet vagy elvonatkoztat minden érzelmi megközelítéstől. Kb. annyira abszurd amit írtál, mintha azt mondanád egymás kutyáját meg lehet enni, de a sajátunkat nem, vagy ha bemennél az általad elképzelt étterembe, elkérnék a személyidet és csekkolnák melyik hűtőládából nem szolgálhatnának ki téged, mert azokban vannak a rokonaid. A barátaidról is vinnél listát? El tudod képzelni, hogy létezik olyan szakács aki benyúl a fagyasztóba és kivesz egy emberi alsócombot pont olyan lazán mintha csak egy marháé lenne?

Nem tudom hogy ezzel a kérdéssel mi a célod, lejáratni azokat akik nem vallásosak, vagy azt gondolod vallás nélkül nem lenne az emberekben erkölcsi korlát, szerintem a kettőnek ilyen szinten nem sok köze van egymáshoz.A tudományban is vannak etikai korlátok, amiket nem Istenre hivatkozva nem lépünk meg, hanem azért mert szeretnénk emberek maradni.

2019. márc. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem azzal sincs probléma ha az ilyeneket kivégzik,mint te
2019. márc. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem eszünk emberi húst!!! Tudod a mi husunk teljesen megegyezik a disznóéval, az én kis husikám is tele van koleszterinnel és zsírral mint a többi embernek, az meg nem tenne jót hosszútávon. a modern 21 században vagyunk, nem egy barbár ősi népben, ők agyilag visszamaradotabbak nálunk.
2023. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!