Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Saját idézeteket hogyan lehet...

Saját idézeteket hogyan lehet "levédeni"?

Figyelt kérdés

Avagy bármi mást(pl verseket stb).

Bár inkább idézetek érdekelnek. Az ilyesmit tudtommal senki nem védi le jogilag, mégis tudjuk, hogy egy adott idézetet ki mondta/írta/használta először.

Lehetséges, hogy valamilyen módon a saját gondolataimat így "megvédjem"? Tehát hogy más nem használhassa úgy, mintha az ő alkotása lenne?



2019. márc. 17. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Az hogy kitalálsz valami közhelyes mondatot, még nem számít "alkotásnak". :D
2019. márc. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Idézni pont hogy versből, regényből vagy filmekből szoktak.

Ha meg valaki mond valamit amiből híres idézet lesz annak nincs szüksége rá hogy levédesse.

2019. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Amit te mondasz vagy írsz, az nem idézet.

Ha valaki szó szerint továbbmondja, annak tudatában, hogy az tőled származik, az idézet.


Én most mondom: Jó reggelt kívánok! Ha levédetném, jogdíjat kellene fizetni minden magyarnak.

2019. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy saját "gondolatgyűjteményt" jelentetsz meg, pl. akár egy blogon vagy nyomtatásban, az szerzői jogvédelem alá eső irodalmi műnek fog minősülni. Így máris jogsértést követ el, ha valaki úgy tünteti fel, mintha a sajátja lenne az ott szereplő bármely mondat.
2019. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sehogy, ne röhögtess már.
2019. márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat!

Idézet alatt, egy magamban megfogalmazott gondolatot, kisebb eszmefuttatást értek. Tehát nem egy "Jó reggelt" típusú üdvözlést, hanem mint például amit hírességek, mondtak a jelenben avagy a múltban, amiket fel-fel idéznek bizonyos helyzetekben(pl: "Amit nem tudsz egyszerűen elmagyarázni, azt nem is érted egészen." ez egy tipikus Einstein idézet, ilyesmikre gondoltam).

2019. márc. 17. 17:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem bántani akarlak de idézetet ahogy mondtad híres emberektől szoktak idézni és az sincs levédve

A szó elszáll

De nem hiszem hogy ha te mondasz valamit abból szálló ige lenne

Nem nagyon terjed a neten se ilyen

“Néha szomoru az ember,neha meg nem” kovács pista jellegu idezetek

Azonak az embereknek a szavara adnak ennyit akik elertek vmit

2019. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy és semmi értelme. A levédetése min. 100 000 Ft....
2019. márc. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7. Nem is azt szerettem volna, hogy szálló ige legyen, s egyáltalán nem sértettél meg. Csak van pár gondolatom/gondolatmenetem, amik elég jók mások szerint, s kíváncsi voltam, hogy mi készteti az embereket, hogy egy hasonló elhangzott gondolatot ne úgy tüntessék fel, mint saját kreálmányukat. Anélkül, hogy 8-as által említett összeget ki kellene fizetni, ami ostobaság lenne.
2019. márc. 17. 18:02
 10/11 anonim ***** válasza:
csinálj valami maradandót hogy híres legyél aztán majd beszélnek a jövőben az aranyköpéseidről
2019. márc. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!