Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti vennétek ajándékba olyan...

Ti vennétek ajándékba olyan rajzolt portrét ahol az alkotó az arcokat csak rászerkeszti a képre?

Figyelt kérdés
Ettől a személytől egyedi portrét lehet rendelni, bármit kérhetsz a képre még akár unikornist is. :-D Mindent ő maga rajzol kivéve az arcokat azokat kiveszi az eredeti fotókból és rászerkeszti a képre. Szóval az ilyen jellegű portrékon még a laikus is kiszúrja a dolgot. A rajz többi része meg nem élethű (ami nem baj, nem azért írom) de van hogy azért az arányok pont ezmiatt nem elég jók illetve fura hatású az egész. Az alkotó a képek alatt a szokásos ömlengésekre válaszol de mikor ugyanezt megkérdezték tőle akkor a választ elegánsan kihagyta. :-D Nyilván így tőle nem lehet kérdezni, pedig érdekelne miért csinálja így. A nevét nem írom le mert nem célom bántani őt, de érdekelne a véleményetek.

2019. márc. 18. 13:13
 1/10 Metionin ***** válasza:
100%
Nem vennék. Én is csinálok portrékat rendelésre, elsüllyednék ha ezért a "munkáért" még fizettetnék is a megrendelővel.
2019. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vennék. Egy igazi művész lerajzolja, lefesti az arcod is. Ez nem művészet, csak valami amatőr próbál pénzt keresni. És sokan sajnos be is dőlnek neki, mert így gondolom jóval olcsóbb, mint egy igazi művésszel megcsináltatni.
2019. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, ezért nekem se lenne képem pénzt kérni. Viszont nagyon sokan követik és nem értem miért mert kb az összes képe pont ezmiatt nagyon giccses.
2019. márc. 18. 13:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mint a média. Aki bele kerül felkapják, aki nem az lehet bármennyire jó. Van például festő, grafikus ismerősöm aki tényleg profi, de a kutyát nem érdekli, míg az amatőr ismerősét hogy dicsérik - aztán amikor megrendelést kapott bele is tört a bicskája. Ugyan ez a zenével, amit manapság a média nyom borzasztó, ellenben pár hete az utcán megismertem egy énekest aki utcazenélésből él és kenterbe veri a hírességek jó részét. Mégse vele foglalkoznak.
2019. márc. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. Lesülne az arcomról a bőr. A "művész" és a megrendelő helyében is.
2019. márc. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon sokan követik"

Na és? Néhány hónap alatt röhögve össze lehet szedni 5000+ követőt, kitartás kell hozzá, jó kommunikáció esetleg néhány balek, aki megosztja a cuccod. Ráadásul bár lehet éppen meg lehet különböző rétegeket is szólítani, a közösségi médián leginkább az megy, ami könnyen érthető. A követők száma nem határozza meg a művészi értéket...



Nos, most hogy ezen túl vagyunk, nem vennék. Nagyon nem.

1. Van grafikus ismerősöm (több is), aki megrendelésre egyedi portrét tud készíteni - saját látásmóddal, egyéniséggel és nem kevés tehetséggel.

2. Nagyon nem mindegy, az ember hogy kezeli az érdeklődőket. Aki udvarias, azzal akár szóba is lehetne állni...

2019. márc. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kiről van szó konkrétan?
2019. márc. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nevet nem írok!
2019. márc. 18. 20:38
 9/10 A kérdező kommentje:
De aki ír privátot annak elküldöm!
2019. márc. 18. 20:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem vennék, mondjuk nekem a portré művészet alapból sem tetszik, de ezt így egyenesen szörnyűnek találom.


Vannak grafikai területek, ahol elfogadott a photobashing és a szerkesztés (pl. illusztrációkban, concept artban), de ott sem annyiról van szó, hogy beilleszt két képet és jónapot. Ennyit a legtöbb ember meg tudna már csinálni kb. 10-20 perc alatt, ezért pénzt kérni nem kis lehúzás.

2019. ápr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!