Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 40 után miért kezd dupla...

40 után miért kezd dupla sebességgel repülni az idő? Pont ekkor már nem kéne nem? Van az embernek párja, gyerekei, munkája, nem rohan sehová, akkor mitől szaladnak a hónapok? Vagy másnál is így van?

Figyelt kérdés
2019. márc. 30. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

26 éves vagyok, szingli és gyerekem sincs. Még is úgy repül az idő. Tegnap még szinte január elseje volt,most meg már hétfőn április és húsvét.


Nem kor függő,hogy repül az idő.


Egyszerűen egy felgyorsult világban élünk.


Én vidéki vagyok,mikor Pestre jártam fel dolgozni. Futottak az emberek a metróhoz amit nem értettem,mert 3 perc múlva jött a következő :D :D

2019. márc. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Már 30 fölött is rohan az idõ.Sokszor én is el szoktam gondolkodni ezen.Hiszen az emberben majdnem frissen vannak az emlékek.
2019. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az idő mindig ugyanúgy megy. Csupán most sokkal elfoglaltabb vagy, jobban kitöltöd az idődet, és ezért érzed úgy, hogy gyorsan telik az idő.
2019. márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
hú egyszer engem is kinevetett két lány, meg valami megjegyzést is tettek, mikor siettem a metróhoz le a mozgólépcsőn. nem értettem őket, de utólag beugrott, hogy biztos vidékiek.
2019. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én pestiként röhögök a sok idiótán, akik rohannak meg felnyomorognak bármi járműre. A következő (ami láthatáron van ráadásul) meg üresen megy tovább. Ja meg ezt az egész nyomorgást egy megállóért játszók a kedvenc. A többség (fiatalok is) lusta sétálni...


Amúgy csak egyet tudok érteni a többi válasszal. Felgyorsult életritmus, meg a lekötött figyelem és semmi perc alatt vége egy napnak, kezdődik elölről. Bár szívesen megkérdeznék egy öreg parasztembert (azt az igazi, régi, mesékből ismert nyugodt félét) hogy számukra hogy érződik. Lehet mi csinálunk rosszul valamit, de az is lehet, mindenki így éli meg az életet és teljesen normális.

2019. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valahol olvastam, hogy minél idősebbek leszünk, annál jobban azt érezzük, hogy egyre gyorsabban telik az idő. Valahogy amiatt, amiért már megértünk több mindent, többször ugyanazt, tudjuk milyen hosszú egy év, nem ér minket annyi új dolog,...stb. Emlékszem, még kisiskolás koromban végtelennek tűnt a nyáriszünet, most így gimnazistaként pedig nagyon hamar elrepül.
2019. márc. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16-30 éves korom között annyi minden történt,hogy soha nem éreztem az idő múlását.30-tól 34-ig vegetáltam.Aztán belekerültem egy gyári munkába.Na erre lehet azt mondani,hogy ez egy igazi silány nulla élet,és úgy mennek a napok,hogy észre se veszem,aztán 10 évvel idősebb vagyok.Igazi rabszolgamunka.És mellette normális életed sincs.Szóval inkább azt mondom,inkább csövezzek az utcán,minthogy az életem elmenjen kb. 1 perc alatt a semmiért.Tehát ha monoton valami,meg megszokott,akkor lesz gyors.
2019. márc. 31. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennek neurológiai okai vannak. Ha tíz éves vagy, akkor egy nap az addig leélt élethosszad 10x365-öt része. Vagyis lényegesen hosszabbnak tűnik, mint egy nap, amit negyvenévesen élsz át. A negyvenévesen átélt a nap ugye a leélt élethosszad 40x365-öt része.
2019. márc. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!