Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi annak az oka hogy az ember...

Mi annak az oka hogy az ember órákig ül a tankönyv fölött, de nem ragad meg semmi?

Figyelt kérdés
Van valami magyarázata a dolognak? Hiába próbálja az ember tanulni de nem marad meg szinte semmi
2019. ápr. 6. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Figyelemhiány, én se tudtam sose bemagolni olyan dolgokat amik nem érdekeltek mert mindig elkalandoztak a gondolataim.
2019. ápr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:

Figyelemhiány miatt: fáradtság, érzelmi teher, szomjúság, a terület iránti érdektelenség.

Magolni csak irodalmi művet, jogszabályt szabad. A többit értve kell tanulni.

2019. ápr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na és ezek az elme serkentő készítmények érnek valamit figyelem hiány ellen?
2019. ápr. 6. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:

A legtöbben akik órákig ülnek a könyv felett nem igazán tanulnak, csak bámulják a könyvet, esetleg másodpercenként máshova terelődik a figyelmük.

Plusz nem tudják, ők milyen módszerrel tudnak a legjobban tanulni. Én pl. fel-alá járkálok és hangosan gondolkozok/tanulok, így jobban megragad. Van, aki ábrákat rajzol, van aki jegyzetet ír színes filctollakkal. Ha neked nem megy a könyvbe bámulásos tanulás akkor próbáld meg másképpen.

2019. ápr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!