Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy valaki, egy nő 20 fok körüli időben is téli kabátban jár felhajtott kapucnival és téli csizmát visel hozzá?

Figyelt kérdés
Elég furcsa látvány volt.
2019. ápr. 8. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Így érzi jól magát. Neked milyen feltételek kellenek a boldogsághoz?
2019. ápr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem ez a kérdés, hiányzik egy pár dolog ahhoz, hogy jól érezzem magam.

De visszatérve, ilyen melegben, ami ma volt ez mindenképpen furcsa. Majd nyáron is így fog esetleg járni? Engem nem zavar, csak nem értem ezt a dolgot.

2019. ápr. 8. 20:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan emberek, akik melegben is képesek fázni. De nem ismerik el, hogy ez gond, hogy baj lehet pl a vérkeringésükkel, vagy a hőháztartásukkal, vagy valami. Nekem egy férfi kollégám van, aki a legnagyobb melegben is sír, hogy fázik. Ez szerintem minden, csak nem normális és nem ártana orvoshoz fordulni vele, mert akár bajt is jelenthet. Vagy vacak étrendet, vagy bármi. Semmiképp se érzem úgy, hogy rendben lenne, ha ebben a klímakörnyezetben született és élt eddig is. Mert pl hogy egy Afrikából idetelepült fázik, azt megértem, teljesen másra állt be a szervezete. De egy idő után át fog állni neki is.

Úgyhogy...

2019. ápr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Csak egy példa magamról: hajnalban megyek dolgozni. Nincs az a hú de hideg, de a kabátot azért elviselem. Délután: lusta vagyok a kezembe cipelni (mivel viszek mást), és azt a pár percet meg kibírom benne. Még egy dolog: lehet, hogy enyhe az idő, de erre felénk szeles volt a mai nap. Ilyenkor könnyű lebetegedni, ami nekem perpill nem hiányzik. Kinőttem már azt a korszakot, hogy ahogy kicsit jó az idő "menőzzek" pár haverral rövidnadrágban meg pólóban, és húzzuk a többieket.

Hozzáteszem, lehet, hogy vastagnak tűnik a kabi, de nem az. Még ami a szokásom: ilyesmi enyhe időben nem húzok pulcsit a kabi alá, és pl. úgy megyek le a boltig.

A kapucnizás miatt engem is megszóltak többen is, csak egy ember fogta fel, hogy ez nekem így jó (bad hair day is könnyen orvosolható vele), és oldalról legalább nem bámulnak bele az arcomba.


Az is lehet, hogy vkinek ez a stílusa, sőt tök átlagos látvány. Van ennél sokkal merészebb/bizarabb öltözködés is az utcán...

2019. ápr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, beteg volt és fázott?

Amúgy elég unalmas életed lehet, ha egész nap egy random utcán látott emberen kattogsz, sőt, még egy kérdést is kiírsz róla.

2019. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Van olyan betegség, hogy valaki fényre érzékeny.
2019. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4: értem, hogy meg lehet fázni, de ez a nap legmelegebb részében volt, és ahogyan láttam, egy boltba ment csak be. A kapucni is rajta volt folyamatosan. A "bad hair day" nem tudom, hogy mire utalhat pontosan. Rosszul van lenyírva a haja valakinek esetleg? De még ez sem magyarázza meg. És ez kimondottan téli kabát volt, nem pedig átmeneti.


5: nem ezzel foglalkozok egész nap, csak nagyon furcsa látvány volt. Egyszer láttam már nem régen, és már akkor is furcsállottam, bár akkor még nem volt ilyen meleg.


6: na ez egy logikus magyarázat lehet, bár a téli kabát meg a téli csizma akkor sem indokolt szerintem.


Na mindegy, köszönöm a válaszokat.

2019. ápr. 9. 05:57
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Szádba rágjam? Xar napja volt, nem látta szépnek/helyesnek magát, elfeküdte a haját, vagy zsíros mint a bödön...


Londonba ne is menj ki, mert ott kb mindegyik 3. betépett ember (főleg fekák) így mászkálnak (és ne gyere azzal, hogy ott másabb az idő, meg az eső...)


A nap legmelegebb pontjában... Időjárás állomás is vagy?


Am lehet nem készítette elő még a tavaszi/nyári ruhákat. Meg nem tudom, követni nem akartad véletlenül? Vagy ennyi erővel meg is kérdezhetted vna.


Amúgy én is bakancsban, meg mid cut/magasszárú cipőkben járok nyáron is. Igen, ezért is beszóltak már. De tudod a saját bokám biztonsága és kényelme többet ér ennél, hogy ez miatt változtassak. Ő meg nem a bakancsot szereti így, hanem a csizmát. Amúgy a férfiak között is sokan vannak akik acélbetétesben járnak hétköznap... Tedd fel ezt a kérdést is, hogy miért.


Az is lehet, hogy vmi kihívás áll a hátterében. Vagy betegség. Vagy pszichés probléma.... Mások vagyunk, ez van.

2019. ápr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó. Remélem csak otthon veszed le a cipőt és műszálas zoknit/harisnyát hordasz hozzá.. :D
2019. ápr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Ugye tudod, hogy az "oltásoddal" (*kacc kacc*) csak a saját, ingerszegény észjárásodat sikerült felmutasd? Amúgy, ahogy a mondás tartja: mindenki magából indul ki...


Csak tanácsolom: ne csak a fogyasztói éneddel élj és gondolkodj legalább néhanapján.

2019. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!