Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Alkohol probléma: mit tegyek?...

Alkohol probléma: mit tegyek? Eleinte azért ittam, hogy könnyebben végezzem el a dolgaim, de egyre inkább függő lettem és úgy érzem, csak akkor tudok relaxálni, ha iszom?

Figyelt kérdés

Nem társaság, vagy barátok miatt iszom. Sőt, nincsenek is olyan programjaim, hogy kocsmákba járok vagy bulizok. Ha társaságban vagyok: mozizok, sétálunk, plázába vásárolunk stb.


A problémám: egyedül élek, és dolgozom, mindent magam csinálok. Főzés, takarítás, mosás, szemét levitel, porszívó, ügyintézés, számlabefizetések (nem szeretem netes felületen lehet könnyebb lenne de én a személyes módot preferálom) és emelett a munka... nagyon sok néha.


Egyszer már annyira kivoltam hogy volt otthon egy kis vodka, meg sör is, hát takarítás (2 óra kemény takarítás volt minimum) után legurítottam 2 felest meg egy sört... aztán megnéztem a "teendős" lapomat, és láttam: basszki még egy hajmosás is fel van írva, meg egyebek...


na ott kattantam be kb, hogy két órán át takarítottam (porszívó minden egyéb szar, eléggé sok volt) és hogy még álljak be a tusolóba is, hajat mosni meg e-maileket kellett küldenem még másoknak, na...

hát besokalltam.


és legurítottam a sört is melléje, és valahogy a hajmosás sokkalta könnyebben ment...

értitek.. mintha relaxálva lennék. mintha meg se éreztem volna hogy hajat mosok.


NEM VOLT NYŰG. nem éreztem nehéznek..


aztán rászoktam arra, hogy a takarításból 1 óra a sima takarítás majd a takarítás másik részét (porszívó vagy ami nehezebb) már 1 feles és 1 sör után csinálom meg, mert könnyebb (szőnyeget porszívózni utálok)...

vagy pl. kádkisúrolása, számomra ez is nehéz.

És amikor ittam, alig éreztem fizikai megterhelést.. minden könnyebbnek látszott...


ez másfél éve volt.

de kb. 1 hónapja jutottam el arra a pontra hogy már nem is ezért iszok, hanem kb. józanul a mindennapokban mindent nyűgnek érzek, ami teendő.


egy szemét levitele, hajmosás, rendrakás.. mind mind nyűgnek tűnik józanul... (főleg munka után pl. egy hajmosás, vagy a többi amit soroltam) nem ülőmunkám van, hanem vendéglátásban vagyok


és már ott vagyok, hogy a "hobbim" a piálás lett... (ne szóljatok le.. szeretek filmezni, vagy netezni, chatelni, moziba járni sétálni ezeket mind szeretem, de csak kikapcsolódva és teljesen relaxálva akkor érzem magam ha ledöntök 2 felest és egy sört... vagy 2 felest és 2 erősebb sört... és rászoktam a piával való zenehallgatásra is.


engem nem kapcsol ki a zene (ha józanul hallgatom)

sőt, nem is szoktam amúgy zenét hallgatni, csak ha iszom.


mit tegyek?

Ott tartok hogy minden 2. nap iszom kb... 1 dl vodka eg 2 sör minimum, ha nem több (persze munka után, ha hétköznap, de ha hétvége és egyedül vagyok itthon akkor van hogy délbe is akár... )


nincs barátom / pasim, egy-két barátnőm van akikkel jóban vagyunk. velük járok pl mozizni, sétálni ilyesmi :)


persze sem a szüleim sem más nem tud erről a problémámról.


Mit tegyek?

a fő probléma hogy kb megszoktam hogy szinte mindent (takarítás, szemét levitele, porszívó stb hajmosás kivéve ha hétközben van, már kb mindent úgy csinálok hogy legurítok 2 felest és egy sört... ) és mindent nyűgnek érzek ha józanul kell megcsinálnom.


mit tegyek?


25/l



2019. ápr. 14. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Miért írtad le az életedet percre lebontva? Mindegy. Alkoholista vagy, fordulj szakemberhez. Addiktológia, pszichiátria, alkohol elvonó foglalkozik ezzel.
2019. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy eljutottál oda, hogy problémád van!

Van, akinek egy élet is kevés ehhez!

Ne szégyelld magad, de feltétlenül keress szaksegítséget!

Pl. kezdd egy pszichológusnál, és kérj tőle tanácsot!

2019. ápr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapból az a baj, hogy ezeket a teendőket kötelezettségnek érzed. Az első lépés az, hogy tudd elviselni, hogy nem kell ezeket a dolgokat megcsinálni, ha nem akarod. Ha ez sikerül akkor jóval kisebb lesz a nyűg is vele így nem kell lazítani közben.
2019. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%
Egy sör? Hehehee kispályás.
2019. ápr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, csak engem nem zavar. Nem azért gürcölök a munkahelyen, hogy aszkéta életet éljek.
2019. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Fish1 ***** válasza:
100%

A függőségek mindig arról szólnak, hogy a negatív lelki állapotodat elnyomd, illetve hogy bizonyos problémáiddal ne kelljen szembe nézned. Az egésznek az alap okát kellene kiderítened, ezeken változtatni és egy idő után nem érzed szükségét az alkoholnak.

Mik azok a dolgok, amik miatt rosszul érzed magad és mit teszel azért, hogy változzon jó irányba? Hasonló kérdésekkel indulj el és megtalálod az okát.

2019. ápr. 15. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mintha már olvastam volna régebben hasonló kérdést, ha te voltál, azóta sem javult a helyzet? Ezt a helyzetet kezelned kell, minél előbb, annál jobb. Én csak magamból tudok kiindulni, depressziós vagyok. Ha nehezemre esnek a mindennapi tennivalók, tudom, hogy megint visszaestem. Szedek gyógyszert, és sokat segített a kognitív viselkedés terápia. Mikor leszoktam a cigirol, regisztráltam otthoni leszoktató programokra, pl jozansag kft. Kérj segítséget a háziorvosodtól, be tud-e ajánlani pszichológushoz, ahol tanulhatnál technikákat arra, hogy másképp is ellazulj és örömöd teljen a mindennapjaidban alkohol nélkül is. Nagyon fiatal vagy még,hosszú távon tönkreteszed a szervezeted. Lehet, hogy a helyedben gondolkodnék a költözésen is pl csak szobát bérelni egy ideig, ott kevesebb a tennivaló. Próbáld ki a "mindfullness" technikákat, felnőtt színező, tű nemezeles, festés, gyurma, bármi, ahol alkothatsz. Legyen háziállatod. Vigyél pozitív dolgokat az életedbe.
2019. ápr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem írtad, hogy próbáltál-e már leállni és ha igen, milyen elvonási tünetek jönnek elő. Arra gondolok elsősorban, jelen vannak-e már ezen a szinten a fizikai tünetek, vagy még nem tapasztalod? Úgy gondolom, hogy még nem. Nehéz jó tanácsot adni, de már a leírtak alapján is látszik szerintem, a mindennapokba akarsz valami színt vinni, mert monoton és egyhangú. Érdemes lehet elmenned valamilyen önsegítő csoportba (mondjuk az Anonim Alkoholistákhoz), nyugi, itt anonim módon beszélhetsz a problémádról. :) Aztán ez nem mindenkinek válik be, de sokaknak segít. Valahogy ki kellene szerintem az űrt tölteni, új, értelmes elfoglaltságot találni, illetve megszüntetni a sóvárgást. A szaunázás, vagy az olyan sportok, amik fizikailag lefárasztanak, nagyon jók lehetnek, utána az ember nem kívánja a piát. A függőségek valamilyen lelki okra vezethetők vissza, érdemes ezt felkutatni, valamint kezelni. Ehhez elképzelhető, hogy szakember segítségét kell igénybe venned. Különböző fórumokon is tudsz erről a témáról kérdezni, tapasztalatom szerint szívesen segítenek a fórumozók. Sokat lehet tanulni a hozzászólásokból is.
2019. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!