Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy fölöslegesen...

Waitthatsillegal2 kérdése:

Úgy érzem, hogy fölöslegesen élek. Mit tehetnék, hogy kicsit is javítani tudjak a mentális állapotomon?

Figyelt kérdés

Egyre jobban az őrületbe kergetnek a saját gondolataim. Egyre többet gondolok arra, hogy ha kiderülne rólam az, hogy a saját nememhez vonzódok, akkor mindenki eltávolodna tőlem. Körülöttem mindenki gyűlöli a melegeket. A szüleim engem is mindig arra tanítottak, hogy nem normális amit a melegek csinálnak. Ezáltal, hogy engem erre tanítottak, gyűlölöm magamat. Ha megtudnák, akkor nagyot csalódnának bennem. Nem csak a szüleim, hanem kb. az összes barátom. Mi értelme lenne úgy élni, hogy akiket szeretek, azok csalódtak bennem, vagy eltávolodtak tőlem? Mi értelme lenne az egész életemet hazugságban leélnem?

Mit tehetek, hogy egy kicsit is javíthassak a mentális állapotomon?



2019. máj. 20. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
na bakker. en is biszex vagyok, es?! nemcsak a puncit szeretem, hanem a farkakat is, megsem fogok ebbol ugyet csinalni. vallald fel a konfliktusokat, ha a barataid nem fogadnak el akkor nem igazi baratok. a szuleid meg ha igazan szeretnek akkor megbekelnek ezzel. szerintem keress vkit aki szinten meleg es legalabb 1 emberrel megtudnad ezt komolyabban is beszelni. ha mar 1 valaki tamogat, akkor sokkal konnyebb lesz. es rajta keresztul lehet, h te is meglatod majd, h nem ordogtol valo ez. persze en is kicsit neha kevesbe erzem magam emiatt nagy "macsonak", de ez van.
2019. máj. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én vágom, hogy nem ördögtől való dolog. Csak belém nevelték, hogy rossz dolog, és több évnyi nevelés után nem a legkönnyebb elfogadni, és a homofób ismeretségi körömnek, és a szüleimnek sem lenne könnyü, talán nem is tudnák.
2019. máj. 20. 23:36
 3/7 anonim ***** válasza:
2019. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Én is homofób vagyok és szerintem sem normális dolog ha valaki a saját neméhez vonzódik.

De ha a gyerekem homokos lenne akkor sem donnám ki az utcára, akkor is szeretném.

Megkérném hogy ne beszéljen a partneréről és ne hozzuk fel a családban a témát, legyen az ő magánügye a dolog.

De ha hivalkodna vele vagy bu ziparádézna az Andrássyn akkor kidobnám kitagadnám.

2019. máj. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

bizony sokan vagyunk melegek akik nem akarják hogy kiderüljön az hogy a saját nemünket kedveljük.

Viszont nem megoldás az hogy parázz hogy ha kiderülne akkor el dobd életed.

Lehetsz boldog azért még csak nem kell rosszra gondolni.

Ha ennyire utálja az ismertségeid a melegeket tartsd titokban továbbra is.Melegnek lenni nehéz dolog főleg ismerkedni.Kitartást ne add fel.

2019. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egész életemben féltem, hogy valaki megtudja. Rettegtem mindentől és mindenkitől. Úgy gondoltam, hogy a szüleim, a családom mind homofóbok. A környezetem kitaszít és magamra maradok.

Ráment az egészségem és az egész életem. Feladtam. Nem bírtam tovább.

Először a tesómnak mondtam el. Ő csak bambán nézett. Nem értette, hogy ezen mi volt az a nagy titok. Egyáltalán nem zavarja az egész. Utána édesanyámnak mondtam el. Attól tartottam, hogy meggyűlöl emiatt mert mélyen vallásos asszony. Ő csak sírt. Nagyon sokáig. Amikor abbahagyta csak azt mondta, hogy nem érdekli kit szeretek, nem számít kihez vonzódom. Akkor is a fia vagyok és az is maradok. Azt mondta, csak az az egy fáj neki, hogy ennyi éven keresztül nem bíztam benne annyira, hogy elmondjam az igazat.


Ezt csak azért írtam le, hogy tudd. A legtöbb anya szereti a gyermekét még akkor is ha meleg. A barátaid többségét nem érdekli kit szeretsz, mert ők azért a barátaid aki vagy. A környezeted meg csak addig homofób amíg nem tudja, hogy a jelenlévők közt van meleg ember is.

Persze lehet, hogy lenne aki bántana emiatt, de akkor csak annyi a feladatod, hogy átnézel az illetőn és továbblépsz. Mert a Te orientációd nem változik és nem is árt senkinek az ő gyűlölete viszont megváltozhat és amíg nem így lesz addig sokaknak árt. Ezzel neki van dolga nem neked.

És ne feledj még valamit. Ha nem bujkálsz akkor van esélyed párt találni. Valakit aki ott lesz melletted ha a családod nem fogad el, ha a barátaid elhagynak, ha a környezeted bánt. Ő ott lesz és soha többet nem leszel egyedül.


Először próbálj meg magadban békét találni. Aztán tervezd meg az életed. Gondold végig mit szeretnél valójában és hogyan. Aztán jön a legnehezebb része. Avasd be azokat akiknek tudniuk kell. Szülők, barátok. Nem kell túlzásba vinni. Elég csak annak elmondani akire tartozik. Akinek Te el akarod mondani. Másoknak semmi köze hozzá. És ha úgy gondolod ismerkedj. Keress valakit aki olyan mint Te, akit szeretni tudsz.

De bármibe is kezdesz MINDIG legyen "B terved". Mindig legyen hova menekülj ha rosszul alakulnak a dolgok.

2019. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az összes választ!
2019. máj. 22. 15:15




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!