Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy visszakaptátok azt, amiről azt hittétek, örökre elveszett?

Figyelt kérdés

Hosszú, úgyhogy csak az olvassa el, akit érdekel az én történetem is.


Velem már kétszer esett meg. Volt egy fa játékom, amihez ragaszkodtam kicsiként. Amikor szülők elváltak és elköltöztünk, elveszett ez a játék. Évekig eszembe jutott olykor-olykor és szomorú voltam miatta. Aztán egy nap a másik szülőm (nem akivel mentem) úgy adta oda, hogy nem rég találta, amikor költözött (a válás óta már többedjére). Annyira örültem neki, hogy el is sírtam magam.

Aztán most megint volt egy ilyen élményem. Évekkel ezelőtt talán első fizetés, vagy diákként spórolt pénzemen vettem egy egyszerű de nagyon szép 3 dbos tányér készletet (mármint 3 lapos, 3 mély, 3 kicsi). Sok költözés (igen, elég sokat vándoroltunk mindannyian, egymástól függetlenül is) után egyszer csak eltűntek. Igazából ezúttal tudom hol és mikor, sejtem azt is, hogy miért. Mostohaszülő gondatlanságának áldozatai lettek. Csak a mély tányérok maradtak meg, mert azok nálam voltak és nem a közös területen. Két éve nem láttam darabját se a laposaknak meg a kicsiknek, pedig amikor eljöttem fél éve, akkor átforgattam mindent. Emiatt is szomorú voltam kicsit, mert számomra értékesek voltak, és néha szintén eszembe jutottak.

És ma mit látok egy kisebb helyi boltban? Pontosan ugyanolyan tányérokat! Azóta hogy megvettem őket még soha sehol nem láttam ilyeneket. De még hasonlót se igazán. És most így több tucat rám köszönt. Úgyhogy újra megvettem őket, nem is néztem az árát.

Az ilyen kis bugyuta apróságoknak annyira tudok örülni! :')


Nektek van hasonló élményetek?


2019. máj. 22. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, volt.

Akár élmény, akár tárgy formájában, mintha valaki intézkedett fentről.

2019. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyszer majdnem elszállt a Wichesterem. Bár hetente készítettem biztonsági másolatot, de több balszerencsés körülmény összejátszása miatt (hosszú, nem részletezem) kiderült, hogy az sem használható. Kijött egy szakember és azt mondta, hogy felejtesem el, a vinyónak lőttek. Vagy ha van 1-2 millióm, megpróbálhatom speciális, laboratóriumi körülmények közt menteni a menthetőt, de arra sincs sok esély...

Aztán egy ismerős ajánlott egy szervizt, ahol a srác 60 ezerből visszaállított mindent, hiánytalanul. Gondolj bele: 10 évnyi gyüjtögetés (pótolhatatlan zenék, videók és fotók) veszett majdnem el végleg. (Azóta kizárólag hozzá járok gépet karbantartani és persze 3 különböző merevlemezre készítek biztonsági másolatot, semmit nem bízva a véletlenre...) :)

2019. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez egy kicsit más jellegű, de amikor véletlenül összemosták a ruhákat, és 2 kedvenc ruhadarabom is olyan lett, azt gondoltam én azt fel nem veszem. De valahogy egyszer csak kijött a színe és ugyanolyan lett mint új korában, utána újra tudtam viselni. Azt hittem, véglegesen begellegzett a ruháknak, de végül nem. Szóval én a ruhák színét kaptam vissza. :D
2019. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2-es

Iiiiigen ezt teljesen átérzem. Nekem szállt el saját írásom, nem lehetett már visszaállítani. Úgyhogy tökéletesen megértem az érzést, és örülök neked. :)


3-as

Nem mondanám, hogy annyira más jellegű. Végül is visszakaptál valamit, ami hiányzott. Ez is kis aranyos történet. :)



Jöhetnek ám még ilyen szívmelengető kis sztorik, apróságokról és örömről. Úgyis olyan negatív sokszor ez az oldal, legalább itt álljon néhány kedves történet! :) Szívesen olvasnám őket.

2019. máj. 26. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!