Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak gyorsabban?

Hogy tanuljak gyorsabban?

Figyelt kérdés
Már alig van idő ebből a tanévből, de minden az évvégi jegyemen múlik. Egész hétvégéken keresztül tanulok... Van valami módszer a hatékonyabb és gyorsabb tanulásra?

2019. máj. 25. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Youtubon rengeteg ilyen "coach" szeru csatorna van,akik tippeket adnak ilyen teren.Az Egyik a Sikerre hangolva,vagy a Tanulom magam.Sok minden mással foglakoznak,de tanulas teren is jo tippjeik vannak.De a legfontosabb,hogy tenyleg akarnod kell és legkozelebb ne hagyd az utolsó pillanatokra.Tessek itt az en peldam is.Tavaly voltam 10-es majdnem megbuktam matekból és statisztikabol(szakgimnaziumba jarok,ott tanulunk ilyet),de vegulis atmentem es elhatoraztam tavaly nyaron,hogy igenis jo eszem van és szeretnek majd egyetemen tovabb tanulni.Most 4,6 vagyok matekból és ebbol szeretnek emelt szintu erettsegit tenni.Hamar ide kiirtad akkor az akarat megvan es ha az akarat megvan sikerulni fog.(Bocsi az ekezetek miatt)
2019. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!!!😀😁😀
2019. máj. 25. 17:04
 3/4 anonim válasza:

Ha még aktuális a kérdés, elmondom én is a tapasztalatom:)

Érettségi előtt küzdöttem vele én is nagyon, mivel jo eredményt szerettem volna elérni, így a korábbinál még több időt töltöttem tanulással. Viszont ez nem volt hatékony, csak az idom telt es órákba telt, mire egy pár oldalas témán átrágtam magam. Aztán egyik nap apukam adott egy tanulás segítő könyvet, ebből rengetek motivációt kaptam (nálam ez azért volt fontos, mivel az eredménytelenség már kezdte elvenni a kedvemet is), csomó tanulási stategiat tanultam amit tudtam a teteleken gyakorolni es így tök gyorsan megtanultam azokat is és a tételeket is:) régebben is néztem egyébként ilyen konyveket, szóval szkeptikus voltam, az elején nem is akartam elolvasni, mert hogy elvenné az időt a tanulastol, de csak azt segitette

2019. okt. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves #3-as válaszoló!

Kitudnád bővebben fejteni, hogyan is sikerült ilyen változást elérned?

Hasonló az én helyzetem a tiéddel kapcsolatban. Sok könyvet átnyálaztam a tanulással kapcsolatban, de egyszerűen kínlódok a tananyagokkal... nem tudom hogyan kezdjek neki a tanulásnak. Legfőképpen diasoraink vannak. Ha elolvasok egy diát és próbálom visszamonadni azzal már próbálkoztam és nagyon sok időt felemésztett eredménytelenül!


Nem tudom mitévő legyek.

2020. jan. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!