Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régen is ennyire szélsőséges...

Régen is ennyire szélsőséges volt Magyarországon az időjárás?

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár napban egy csomó, ugyan gyenge, de teljes mértékben kialakult tornádót figyeltek meg. Eddig is volt ilyen idehaza, vagy tényleg évről évre rosszabbodik a helyzet?
2019. máj. 30. 20:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

2003-ban még normális volt.

Az egész az utóbbi 10 évben romlott el.

2019. máj. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Harminc-negyven éve, mikor még gyerek voltam, ritkán ment 30 fok fölé a hőmérséklet nyáron, és akkor már mindenki szédelgett, hogy úristen, hogy lehet ez. Volt egy könyvem, amiben azt írták, erre emlékszem, hogy Magyarországon egyszer mértek 50 foknál melegebbet Pécsen. A kilencvenes évekre viszont már tök normálisak lettek az 50 fokos nyarak. Télen sem esett többé hó. Pedig gyerekkoromban még simán szánkóztunk, síeltünk, fehér karácsony volt. Most már olyan telek vannak, ami a földrajzkönyvünk szerint Olaszországra volt jellemző: sok eső, de alig megy 0 fok alá a hőmérséklet.
2019. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Régen nem volt ennyire de igen voltak évek mikor szélsőséges volt
2019. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Pillér2 ***** válasza:
100%
A 2000-es évek elején télen nagyon sokáig voltak mínuszok, sok volt a hó.
2019. máj. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Régen a tél még tél volt, a tavasz pedig tavasz, megvolt a "normális átmenet", nagyszüleink korában még az volt, hogy leesett a hó novemberben (sokszor halottak napján is már hó volt) és tavaszig el sem olvadt. Jött a tavasz, olvadás, átmenet, majd nyár, átmenet az őszbe... Jelenleg kezd minden felborulni, megváltozni.
2019. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mikor gyerek voltam akkor minden nyáron mentünk nyaralni. 1995-2004 között simán tudni lehetett, hogy augusztus elején nem nagyon esett eső, ilyenkor mentünk mindig nyaralni, ha volt is egy kis eső, vagy vihar, az nem ilyen hatalmas és félelmetes volt. Sátoroztunk. De a mostani időjárási viszonyok miatt ezt nem nagyon lehetne megtenni. Jönne egy vihar és vinne mindent, szó szerint.
2019. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31 évnyi tapasztalattal azt mondhatom, hogy nem. Egy-egy kirívó év persze akadt évtizedekkel ezelőtt is, de csak az utóbbi években állandósult ez a kiszámíthatatlan förtelem, és innen már csak rosszabb lesz.
2019. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok, milyen lesz 10 év múlva?
2019. máj. 30. 21:18
 9/16 anonim ***** válasza:
Én 30 éves múltam, kb a 2000-res évek közepéig megvolt ez a tavasz, nyár, ősz, tél kombináció, azóta kissé összecsúsztak az évszakok, olvastam több tanulmányt, hogy Magyarország éghajlata elsivatagosodik 50 éven belül, azaz nappal egyre melegebb lesz, éjszaka meg fagypont körüli hőmérséklet akár nyáron is. Most itt van ez októberi-novemberi esős valami a hideggel, nem tudom elhinni, hogy ezen a héten már júniusba megyünk át és nyárnak kéne lenni. Régen ilyenkor rövidnadrágban voltam áprilistól kb. októberig, most meg melegítőben vagyok ilyenkor is.
2019. máj. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Lazy Lover ***** válasza:
Nem! èn 36 vagyok kb 2012 óta van ilyen idő srác koromban ilyenkor már nyár volt a májusi cseresznye ilyenkor le érett most meg mèg zöld.... normális évszakok voltak
2019. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!