Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 30 plusszosok! Nem érzitek...

30 plusszosok! Nem érzitek öregnek magatokat? Én 24 vagyok és konkrétan nem akarom megélni se a 30-at, annyira félek az idősödéstől.

Figyelt kérdés
Hogyan barátkoztatok meg a gondolattal, hogy már a 3. X-et tapossátok?

2019. máj. 31. 09:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
32 vagyok, igazából ugyan olyan, mintha 24 lennék
2019. máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Hát igazából mire odakerülsz a 30-hoz átértékelődik benned minden!már nem fogod azt a kort olyan öregnek tartani! Tudom, mert 22 évesen énnis így voltam vele, mint te! Viszont így a 30-hoz közel már nem is tűnik ez olyan vészesnek...
2019. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
38 vagyok. Elhaladt mellettem az élet, úgy érzem... Se család, se gyerek, se párkapcsolat, se barátok... Minden múltbeli ismerősöm előbbre tart.
2019. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

35 vagyok.

Fura belegondolni, hogy lehet, hogy már az életem fele eltelt, de ettől eltekintve semmi különös. Élem az életet, ahogy 10 évvel ezelőtt és ahogy 10 év múlva (remélhetőleg)

2019. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%

Leírod, hogy konkrétan mi az, ami félelmetes számodra? Érdekel.


Én 41 leszek a jövő héten. Nagyon szeretem a mostani életemet. Normális melóm van, jó fizetéssel, szerető családom, gyerekeim, jövedelmező hobbim. Már nem vagyok annyira hajlékony, mint régen, de azért a torna megy, emelni is tudok. Az arcom változik, néha én is meglepődöm a fotókon. Ez ellen sajnos az életmódon és a jó sminken kívül sokat nem tudok tenni. A huszas éveimben képes voltam 24-48 órákat dolgozni alvás nélkül, és minden ruha jó volt rám, amire csak ránéztem. Most viszont sokkal nyugodtabb, teljesebb az életem, mint huszonévesen. Egy csomó nagyon jó ismerősöm van, a huszas éveimből is, akik pölö külön kiszolgálnak az áruházban vagy elintézik, hogy ne álljak sorban a postán :). A fesztiválokon ugyanúgy táncolok és borozok, mint akárki más. Soha nem néznek ki. Az eszem, és a rálátásom pedig sokkal jobb a világ dolgaira. A világmegváltó gondolataim nem múltak el, csak mostmár van elég személyes kapcsolatom, időm és pénzem is arra, hogy megvalósítsam őket.

Közhely: fejben dől el. Látok én is olyan ifjoncokat, akik már húsz évesen olyan öregek fejben, életvitelben, hogy már én fizetném be őket egy nyugdíjas körútra...

Egyébként Domján Edit színésznő félt annyira az öregedéstől, hogy inkább öngyilkos lett, nehogy véletlenül kiszeressen magából. Nézd csak meg, milyen élete volt. Semmilyen. Még a gyerekét is megölte, nehogy valakiért élnie kelljen.

Ma már nem kell beleöregedned a naptár szerinti korodba úgy, mint, ahogyan régen elvárták. Falun a férjes asszonynak kendő járt a fejére, és negyven év után már színes ruhát se nagyon vehetett fel.

Te sokkal jobb korba születtél. Rúgd ki a ház oldalát, rettegés helyett élj úgy, ahogyan jól esik. ÉLJ!

2019. máj. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

#3 ez a baj, hogy az ismerősökhoz méred magad. Nincs ám sehol leírva, hogy kinek, mikor, miben holl kell épp tartani. Mindig csak pozitívan. Nincs kapcsolatod? - de szar házadságod se. Tudod milyen sok korunkbéli nem tudja ezt magáról elmondani? Nincs autód, házad? - lehet más neked adná az övét, csak vidd a felelségét is :D


Én 40+ igyekszek a lehetőségeimhez mérten minél jobban érezni magam. Lényegtelen, hogy például más negyvenesek mit csinálnak. Nem az én gondom.

2019. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

31 vagyok. Kérdés hogy a külsőd miatt félsz az idősödéstől vagy mert megítélésed szerint sorra zárulnak be az ajtók az ember előtt az életben (akár karrier, akár család stb.) ahogy halad a korral.


Én úgy gondolom hogy 30 körül a legjobb, még viszonylag fiatal vagy de már van élettapasztalatod is, nem vagy olyan naiv mint régen.

2019. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%

#3: "38 vagyok. ... Se család, se gyerek, se párkapcsolat, se barátok... "


Es mit tettel azert, hogy legyen?

2019. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
7%

#3 vagyok.

Amíg nem tudod, másnak milyen élete van, milyen nehézségekkel kell együttélnie (két súlyos fogyatékosság), nem kell nagyon minősíteni sem. Eléggé el nem ítélhető módon nem ilyen helyzetben lévő emberrel akarnak párkapcsolatot kialakítani.

2019. máj. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
80%

Megdöbbentő számomra,hogy 24 évesen így félsz az öregedéstol.

Én 42 vagyok a 40-hez közeledve én is megijedtem,na de az soha eszembe nem jutott,hogy nem akarom megérni.

2019. máj. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!