Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önéletrajzot hogy kell emailen...

Önéletrajzot hogy kell emailen küldeni?

Figyelt kérdés

Ha egy álláshirdetésben az van, hogy önéletrajzokat a ...@... címre küldjük, akkor kell valamit írni is az emailbe, vagy csak beteszem mellékletként a CV-t, és elküldöm?

Ha szokás írni is valamit, akkor mit? És hogy szólítsam meg a HR-t?



2019. jún. 7. 06:55
 1/9 anonim válasza:
Jó napot! A ... állásra jelentkezem. Önéletrajzom a csatolmányban. Üdvözlettel: ...
2019. jún. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 mindent leírt, esetleg kiegészítheted azzal, hogy bízol benne, hogy az önéletrajz felkeltette az érdeklődésüket és lehetőséged adódik egy személyes találkozóra is, csak hogy ne legyen olyan üres az e-mail.
2019. jún. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Amit előzőek írtak és egy jótanács: önéletrajzodat érdemes elnevezni: Vezetéknév_keresztnév.docx vagy Vezetéknév_Keresztnév.pdf néven - fájltípustól függően, mert így egyszerűbb a kezelése valamint biztosan megnézik. Sokan csak "önéletrajz.docx" "önéletrajz.pdf" néven küldözgetik, a sok azonos nevű fájlnál meg felülírás is előfordulhat ha gyorsan egy mappába másolják/rakják ki a csatolmányokat e-mail-ből...
2019. jún. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem ez a "Jó napot!" elég fura egy emailben. Számomra ez személyes köszönést jelent. Én inkább valami ilyesmit gondolnék: Tisztelt Munkaügyi Asszisztens!

Bár küldtem már el úgy is, hogy a hirdetésben szerepelt a munkaügyis hölgy neve, és "Kedves Anita!"-val kezdtem.

Ez a fájl átnevezés jó ötlet, eszembe se jutott. :) Köszi!

2019. jún. 7. 07:54
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Én a kedves helyett mindig "Tisztelt" megszólítást használok, illetve a fájl neve legyen: VEZETÉKNÉV_KERESZTNÉV_CV.PDF

CV az angol önéletrajz rövidítése, sokszor keresnek rá így irodában. Esetleg az e-mail szövege lehetne egy motivációs levél is egyben, azt nagyon szokták értékelni.

2019. jún. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy ilyet:

[link]

A "Tisztelt Munkaadó!" megszólítás egész jónak tűnik.

2019. jún. 7. 08:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor már egy "Tisztelt Hölgyem/Uram"-al kezdj, ne munkaügyi asszisztensezz le senkit, nem tudod mi a titulusa annak aki kapja az e-mailt. Egyébként nagyobb cégeknél a munkaügy a bérszámfejtést és társait intézi, a toborzás a HR dolga.
2019. jún. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyik hirdetésben munkaügyi asszisztensként szerepel a hölgy, akinek az emailt kell küldeni. Természetesen csak oda gondoltam így küldeni.
2019. jún. 7. 08:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Tisztelt Hölgyem/Uram!


Ennyi.

Legyen a magyar formai szabályok szerint tagolva a levél, aláírás, elérhetőség stb.

A fájlról pedig mindent elmondtak előttem.

A tartalmára nem térnék ki, vázlatos, rövid tömör, lényegretörő, ha képet raksz, akkor legyen igazolványkép, ne bulifotó vagy ilyesmi

2019. jún. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!