Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell minden hétvégén...

Miért kell minden hétvégén program? Olyan nagy baj, ha inkább itthon pihenünk?

Figyelt kérdés

Az ismerőseink többsége vagy túrázik, vagy strandol, állatkertben, múzeumfaluban tölti a hétvégéit. Őszintén szólva semmi kedvem a tömeghez, a túrázáshoz pedig hatalmas a hőség.

A gyerekem hiányt szenved, ha mi nem járunk el minden hétvégén "programozni"?


2019. jún. 10. 14:32
1 2 3
 1/28 nemaRendőrség ***** válasza:
21%

Őszintén, igen.


Ő is ugyanilyen begyepesedett otthonülő lesz.

Erdőben 10 fokkal hidegebb van, hosszú nadrág meg pulcsi kell most is ha túrázni mész. Nagyon jól tud esni

2019. jún. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Mindenki úgy lazít, ahogyan az neki jó. Ha ti otthon tudjátok kipihenni magatokat, maradjatok otthon. Ha kicsi még a gyerek, otthon is vígan eljátszik. Ha meg nagyobbacska, és mehetnékje van, csinálhat programot a barátaival is.
2019. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%
Ha soha nem mentek, akkor nyilván hiányt szenved, de ha azért az év során jártok ide-oda, akkor az nem ugyanaz... Nem kötelező pont ezen a hétvégén aktívkodni... Nekünk is ez a hétvége most nyugisabb, de egyébként szoktunk járni ide-oda.
2019. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell. Otthon is lehet értelmesen tölteni az időt, nem kell mindig úton lenni. Sajnos a mai gyerekek rettentő ingergazdag környezetben nőnek fel, állandó pörgés, zajok, vibrálás. Számukra azért unalmasak azok a mesék, amiken mi felnőttünk, őket nem kötik le órákra azok a játékok, mint minket. Belekapnak mindenbe és rohanás tovább.
2019. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Természetesen szoktunk havi egyszer legalább. De nem minden hétvégén, mint a többség!

Az miért begyepesedés, első?

Rohadt sokat dolgozunk, heti három nap 8-ra érünk haza sajnos. Egyszerűen sok, fáradtak vagyunk, itt a kert is, a háztartás.

2019. jún. 10. 14:44
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

"De nem minden hétvégén, mint a többség!"

Hát én nem sok olyan családot ismerek, akik minden hétvégén csinálnak programot...

Egyébként program lehet egy közös, koraesti séta, fagyizás is. Mi ilyeneket szoktunk inkább rendszeresen, nem kell ahhoz elmenni a világ végére és vagyonokat költeni, hogy együtt legyünk és beszélgessünk...

2019. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem attól függ, mit jelent számodra a nem minden hétvége. Valójában csak 1-1 hétvége, vagy alapvetően otthon ülősek vagytok?


Én azt látom, hogy akik az ilyen hosszabb hétvégéken is "otthon pihennek" azok alapvetően minden hétvégén otthon punnyadnak a TV, számítógép előtt és mindig találnak valami kifogást. Most épp túl meleg van, eddig meg túl eső volt az előtt meg túl hideg.


Persze sokan túl tolják az ilyen hosszú hétvége, meg alapvetően a hétvége őrületet. Hiszen hétköznap is le lehet menni 2-3 órára munka után, lehet kirándulni, este sokáig világos is van hozzá. Nekem is van, hogy hétköznap kicsit korábban ellépek melóból 3 körül és este 9-10-ig lehet kirándulni.


Vagy az sem mindegy, mit csináltok otthon. Amíg a családdal együtt játszottunk, vagy átjöttek a haverok, addig volt program is. Otthon is lehet szalonnát sütni meg bármit csinálni.

2019. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Igen, 4-es, én is ezt látom, mindenki menjen programokra, akár hétköznap is, ha nem mész, az a furcsa. És már van egy szint, ami fölött kell "programozni", egy sima fagyizás már semminek számít, pedig az én gyermekkoromban (20 éve) az is nagy dolog volt. A hiper-szuper játszóterekről nem is beszélve, már csak hétköznapi dolognak számítanak.
2019. jún. 10. 14:49
 9/28 anonim ***** válasza:
94%

# 8: Meg leszek kövezve azért, amit írok, de én azt gondolom, hogy akiknek ilyen programokra van szükségük, azok valójában olyan szolgáltatást keresnek, ami leköti a gyereküket - mert ők maguk erre nem képesek...

Persze, egy-egy közös élmény jó alkalmat kínál az együtt töltött időre, beszélgetésre, közös játékra... De egy gyereknek legalább olyan fontos, hogy otthon társasozzon, beszélgessen a szülővel. Lehet, hogy nem megyünk minden hétvégén "programozni", de kifejezetten mély kapcsolatom van a már kamasz gyerekemmel és ez főként az itthon, közösen töltött időnek köszönhető, nem pedig a házon kívüli programoknak. (Bár kellenek azok is, nem vitatom!)

2019. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim menőkések voltak, de én nagyon nem. Egyszerűen nem szerettem a tömeget, a gyerekzsivalyt, mai napig nem szeretek "nem otthon" lenni.
2019. jún. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!