Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért undorodnak annyira a...

Miért undorodnak annyira a fiúk/férfiak a menstruációtól?

Figyelt kérdés

Sokszor látom a fiúk arcán a valós vagy megjátszitt undort, amikor előkerül ez a téma, és nem tudok rájönni az okára...

Nyilván visszataszító, amikor egy nő akárcsak a leghalványabban is részletezi a menzeszének lefolyását (értitek :D) egy férfi társaságában. Az olyan, mint a bélműködésről beszélni hosszasan. De ha attól a mondattól, hogy "Elugrok a mosdóba." senki sem áll fejre, akkor az, hogy "Megjött." miért veri ki a biztosítékot sok fiúnál.


Megjegyzem egyébként, hogy szerintem is jobb elkerülni ezt a témát, mert nem túl ízléses az erről szóló diskurzus. De ha már valahogy feljön, akkor miért nem lehet felnőttként viselkedni? Tiszetelet a kivételnek.



2019. jún. 14. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Az sexy
2019. jún. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
80%
Mert tini korban olyan mint ha azt mondanád be pisiltem. Nem tudják kezelni még és azt sem felfogni , hogy ez természetes.
2019. jún. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
88%

Én nem szoktam tőle undorodni. :D

De szerintem a fiatalabb fiúk nagy része azért undorodik, mert azt hiszik hogy a lányok tökéletesek.

17/F

2019. jún. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt azért, amit #2 írt.

Másrészt gyerekkorban a lányoknak el szokta mondani az anyukájuk, mi vár rájuk, a fiúkat meg általában kihagyják ebből. Sok felnőtt nő (ha a tizenéveseket nézem, az ő szüleik mondjuk negyvenesek) számára is tabu ez a téma a párja előtt is, nemhogy a fia előtt...

Mivel így tabuként van kezelve, sok fiú nem tudja, hogyan viszonyuljon hozzá, de ha valaki elkezd fintorogni, akkor a többiek csatlakoznak.

Nekem legalábbis ez a tapasztalatom, egyébként lány vagyok.

2019. jún. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2019. jún. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Most ezt miért kell itthagyni? Szerintem minden nemi szerv ronda, csak én hetero nőként a férfiakét "kell" nézegessem, nőiből csak a sajátomat látom. A bütykös láb is ronda, nem nélkül.


Szerintem azért nem egyenlő a bepisiléssel, mert ha egy iskoláskorú vagy idősebb ember bepisil, akkor valamilyen szervi vagy lelki probléma van. Erre nyilván nem tud senki semmit mondani. De a menstruáció pont az egészséges, normális működés jele. A megjött kb egyenlő azzal, hogy pisilni kell.

2019. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6%
Tegyük hozzá, fordítva a lányok is így reagálnk, ha az ember egy jót durrant vagy kijelenti hogy épp fosott mint a gép.
2019. jún. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Nekem nincs vele bajom.

Mondtam barátnőmnek, hogy azt olvastam menstruáció közben szeretkezni enyhíti a panaszokat, azt mondta neki nincsenek komolyak, de inkább ne.

Egyszer kétszer csináltuk alatta, de én nem erőltetem ha nem akarja.


Az meg hogy a wc-n mit csinál nem érdekel.

2019. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%

"Tegyük hozzá, fordítva a lányok is így reagálnk, ha az ember egy jót durrant vagy kijelenti hogy épp fosott mint a gép."


Megint nem ugyanaz, mert a fiúk is hasonlóan reagálnának, ha a lány jelenti be, hogy mekkorát szart.


(Női) szarás = (Férfi) szarás


Az, hogy "megjött", nem ugyanaz, mintha minden tüsszentés után megszólalnék, hogy "na bszki, megint jött egy nagy löket vér, remélem, a kis nyálkahártya cafat teljesen kijött, és nem kell kinyomni".

2019. jún. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!