Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha azt mondja rendőr ki kell...

Ha azt mondja rendőr ki kell nyitnom az ajtót?

Figyelt kérdés
Ha hajnalban kopogtatnak az ajtón, és mondják ,hogy rendőrség, feltétlenül ki kell nyitnom?honnan tudjam ,hogy valóban rendőrök állnak ott és nem más, mi történik ha nem nyitom ki az ajtót.

2019. júl. 9. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha nincs hatósági határozatuk arra, hogy be kell menniük akkor ha nem nyitsz ajtót csak szimplán elmennek vagy később újra próbálkoznak.


Ha van határozatuk ami többféle okból lehet, pl: segélyhívás, öngyilkosság megakadályozása, bűntett megakadályozása, stb, akkor rád rúghatják az ajtót, de ez nem történt meg szóval valószínűleg nem volt komoly.


Az ajtódon gondolom van kukucskáló neked is, ha azon kinézel akkor azért elég könnyű megállapítani, hogy rendőrök-e vagy nem.

2019. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy személyt kerestek ,elvileg arra a címre volt bejelentve.Nem találkoztam még ilyennel nagyon megijedtem ,ajtót nyitottam, utólag gondolkoztam,hogy lehet felelőtlenség volt. Köszönöm a válaszodat!
2019. júl. 9. 22:58
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem vagy köteles beengedni a rendőrt az otthonodba határozat nélkül. Ha mindenáron be akar jutni (akkor sem engeded be), akkor megmondod hogy várjon odakint, becsukod az ajtót (bezárod) és felhívod a 112-t, hogy valóban rendőrökkel van-e dolgod. De elég kicsi a valószínűsége. Egy jelvényszámot kérhetsz még tőlük, de azt valószínűleg nem adják meg.
2019. júl. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Ilyen volt mar nekunk is. Ha tied az ingatlan akkor kijelentheted ezt az embert az okmanyirodaban. Mi is ezt tettuk.
2019. júl. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk is volt ilyen, mondjuk kertes ház, a kapuig mentem. Nem hajnalban jöttek, hanem késő este. Nagyon udvariasan érdeklődtek, hogy XY itt lakik-e, én közöltem, hogy már évek óta nem. Megköszönték az információt és elmentek.

Ezt azért is éri meg megtenni, mert ha valakit rendőrség keres, akkor annak oka van, valószínűleg komoly tartozást halmozott fel (nálunk XY-nal ez volt). Volt, hogy végrehajtók keresték, szerencsére ők is elfogadták, hogy XY már nem lakik itt, de jöhettek volna olyankor is, amikor nem vagyunk itthon és kirámolhatták volna a lakást végrehajtás címén.

Ki lehet jelenteni tulajdonosként a lakót, csak elég macerás (van költsége, plusz tanúkkal is igazolnod kell, hogy már rég nem lakik ott). Nálunk legalábbis így volt.

2019. júl. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Mondd ilyenkor, hogy mutassanak jelvényt! A rendőröknél számok vannak odaírva.

A kamurendőröknél pedig POLICE vagy hasonló felirat.

Ezt kukucskálón is láthatod. Meg ezért jó, ha van zárható rács a bejárati ajtón. Vagy csak az a kis lánc, ami csak résnyire engedi nyitni az ajtót.

2019. júl. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös: Ha te vagy az ingatlan tulajdonosa, akkor ingyen és bérmentve egy nyomtatvány kitöltésével nyilatkozhatsz, hogy nem laknak ott az emberek. Erre ki fogják őket jelenteni.
2019. júl. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valaszokat!
2019. júl. 11. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!