Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyiket választanád a kettő...

Melyiket választanád a kettő közül? Pénz vagy barátok?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk olyan karriered lenne, ami teljes embert kíván, éveken át heti 60-80 óra munkával tudnád csak elérni azt a szintet, amikor már lazíthatsz a gyeplőn. Mondjuk 3-4 év ilyen hajtás után elérsz egy előléptetést, aminek köszönhetően 40 órával is 1,5 milliós fizetést megkapsz. Ez mellett viszont évekig nem volt időd a barátokra annyira, mint ők szeretnék (pl heti szinten), és idővel kikopnak az életedből.

Megérte?

Te melyiket választanád? Karrier és jólét, vagy a barátok?


2019. júl. 15. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátok, illetve a több szabadidő. Nekem már a 40 óra is sok, a 60-80 órát nem is bírnám, max csak 1-2 hónapig.
2019. júl. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Barátok. Nyilván a pénz jól hangzik, de az ember egy idő után belebetegedne idegileg abba a sok munkába, kevés szabadidőbe. Nekem nem érné meg. Inkább választanám a kevesebb fizetést, de több szabadidőt.
2019. júl. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a kérdés, sokáig csak a pénz érdekelt, most így 21 évesen rá jöttem hogy a pénz az tényleg nem boldogít csak maximum egy darabig, de engem már nem boldogít, mondjuk jó azért ha van, én inkább a barátokat választanám most az élményeket amiket együtt átt tudunk élni sokkal többet ér, ha el patkolok a pénzt, házat, kocsit stb.. nem tudom magammal vinni csak az élményeket, legyen az akár mi is, bánom hogy ha mondhatom annak 1 barátom ha van? azzal is maximum 1 évben keveset tudok találkozni,szóval a válaszom az hogy a barátokat.
2019. júl. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy tegyük fel, az alanyunknak van párkapcsolata és a családja is egészen tolerálja a sok munkát. Csak a szingli, unatkozó haverok nem, akiknek nem elég kéthetente egy sörre összeülni, hanem háromnaponta akarnak, mert unatkoznak.
2019. júl. 15. 23:32
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Régebben a barátokat választottam volna. Azóta viszont rájöttem, hogy a barátok jönnek-mennek és maximum időszakok vannak, amikor összetart benneteket valami.


Van férjem, vannak haverjaim, akik bár idősebbek nálam, mégis az az életcéljuk, hogy igyanak és összeüljenek hetente 1x.

Nekem viszont céljaim vannak, szeretek utazni, új autót szeretnék venni, önerőre gyűjtök. A céljaim elérésére pedig pénz kell.


Sajnos sokéves tapasztalat, hogy a barátok (legalábbis az enyémek) nem visznek előrébb az életben, vagy anyagilag húznak le vagy lelkileg és ha már nem kellesz nekik (új párkapcsolat, költözés, új munka), akkor eltűnnek az életedből.


Az egyetlen biztos dolog az életemben a családom, szóval én inkább a pénzt választom, amivel jobb életet teremthetek magunknak.

2019. júl. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Évente találkozom vele 2x az tényleg sok, én ahogy már írtam a barátokat választanám, most vagy fiatal, ahogy faterom mondaná, a fiataloknak kéne több pénzt keresnije,sok értelem van már 50 felett többet keresnije ha nem tudja ki élvezni, gyógyszer, orvos, egészségi állapotát stb..
2019. júl. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Pénz.Barátok nélkül eddig is megvoltam.
2019. júl. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Magamnak való szingliként is sok a heti 42,5 óra is.

A 60-80 embertelen, nem éri meg

2019. júl. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha kell a pénz, akkor azt. Ha van, akkor a barátokat. A pénznélküliséget bánni fogod majd a jövőben.
2019. júl. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha csak egy kicsit is szeretem azt a munkat, amivel sokat keresek, akkor egyertelmu, hogy a penz. A baratok jonnek-mennek, de oket nem eheted meg, nem keszithetsz beloluk ruhat es nem lakhatsz a hazukban. Mellesleg aki otthagy, pedig tudja, hogy dolgozol a sajat eletedert, az szerinted barat?
2019. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!