Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek is vannak olyan szavak,...

Nektek is vannak olyan szavak, amit nagyrészt cigányok használnak, és tetszenek?

Figyelt kérdés

Nekem ilyen a "csepp lyány".

Tegnap láttam egy műsorban, ahol egy jól megtermett cigányasszony úgy beszélt a leendő unokájáról, hogy szinte meghatódtam. Két hét volt vissza a lányának a szülésig, és többször is mondta: "Ha megszületik a csepp lyány." Így leírva nem adja át annyira, de ahogy mondta... Annyi szeretet volt benne.

Nem vagyok fajgyűlölő, semlegesek.

Tudtok még ilyen szavakat, amit ők használnak többségében?



2019. júl. 25. 12:45
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Na, lehet, hogy törlik a kérdésem, mert a kulcsszóban cigányt írtam, és átírta romára.:) De hátha nem.
2019. júl. 25. 12:47
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Nekem valamiért a “bánat egy nő” kifejezés tetszik :D de nem nagyon hasznalom csak jol hangzott ahogy roma kollegásném mondta
2019. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Pont ilyesmikre gondoltam, köszi.:)
2019. júl. 25. 12:51
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Csövesbánat
2019. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
27%
Nincsenek.
2019. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Cigány kifejezéseket nem tudok felhozni (amiket éjjel üvöltöznek az ablak alatt, azokat nem is említem...)

de én az erdélyi szófordulatokat, mondásokat szeretem nagyon :)


Egyik kedvencem, amikor a legjobb barátnőm panaszkodott az egyik osztálytársára. Egy magyarországi tini valami olyasmit mondott volna: "ez a csávó hülye"

Ő valahogy így mondta: "erősen bolond gyermek" :D


Nagyszüleim pedig mindig így reagálnak egy jó hírnek: "na, ennek örvendek nagyon" - ugye itt inkább az "örülök" szó a használatosabb


"okoskodik" helyett "bölcsködik"


"Okoskodik"

2019. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
5. Az se gond, elfogadom. De írjatok még, mert kíváncsi vagyok.
2019. júl. 25. 13:08
 8/25 A kérdező kommentje:
6. Jöhetnek ilyenek is. Nem kell, hogy feltétlenül cigány legyen. Nagyon bírom az ilyen ízes kifejezéseket.
2019. júl. 25. 13:10
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
2019. júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
"Dik" "Maraggyámá"
2019. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!