Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan hagyjam abba a fecsegés...

Hogyan hagyjam abba a fecsegést-locsogást?

Figyelt kérdés
Sokszor azon kapom magam, hogy szinte kívülről hallgatom, ahogy össze-vissza beszélek, ha találkozok egy ismerőssel. Miközben nem akarok! Nem butaságokat mondok, hanem kalótyálok, mint egy vénasszony. Miközben férfi vagyok. Undorodok magamtól emiatt.

#fecsegő-tipegő
2019. júl. 30. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el vezetni egy blogot, amibe anonim kiírod magadból a nap történéseit. Ezzel valahogy így kiadod azt, ami kitörne, amikor találkozol valakivel.


Plusz valami olyan elfoglaltság kéne, ami leszívja kicsit az energiádat.


Beszélgess tudatosan. Mindig kérdezd meg magadban, hogy a közölni kívánt információ hasznos lesz e a másik félnek, illetve, hogyan lehetne rövidebben megfogalmazni, ha hasznos - és tényleg hasznos e vagy csak úgy mondasz valamit.

2019. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a túlságosan nyitott emberekre, vagy akik sokat vannak egyedül a jellemző.

Ennek az (is) a hátránya, hogy túl sokat közölsz magadról, amivel van, hogy visszaélnek.

Én is ilyen voltam, nálam mindkét eset megvolt a nyitottság és az egyedüllét (ami nem egyenlő a magánnyal) ezért ha lett egy "áldozatom" akkor locsogtam, ahogy a csövön kifért.

Mivel te is, ahogy én is ezt felismertük, lehet tenni ellene, csak tudatosan fogd vissza magad és egy idő után szép sikereket fogsz elérni!

(Az előttem szóló jó tanácsokat adott.)

2019. júl. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, jókat mondtatok, köszönöm! Ja, valóban magányos vagyok, de a pofázásommal nem akarok terhelni senkit, és csak bámulok, hogy mégis ezt csinálom.
2019. júl. 30. 10:07
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Menj el napi 12órába dolgozni. Legyen valami fizikai munka. Nem lesz kedved locsogni.
2019. júl. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazándiból ez egy jó tulajdonság. Csak arról kell megbizonyosodnod, hogy a partnert érdekli-e az, amit mondasz, illetve neki is kell hagyni lehetőséget a megszólalásra.


Tehát tudj kérdezni, tudj érdeklődve figyelni

2019. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondold át, hogy kit érdekelhet a mondanivalód, mennyi haszna lehet abból bárkinek is. Ha nem sok, akkor ne mond ki.
2019. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!