Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tud egy vadàszpilóta...

Hogyan tud egy vadàszpilóta több tíz, szàz embert megölni? Nem a “rakètával” ra gondolok, hanem a pszichès dolgokra.

Figyelt kérdés
Tehàt tegyük fel:Egy vadàszgèpet küldenek(gèppàrt szoktak,de ez most nem lènyeg),hogy löjjön le egy eltèrített utasszàlító gèpet.A parancsot megkapta,beült a gèp mögè,a rakètàkat èlesítette màr csak a gombot kell megnyomni,mit èrez ilyenkor az ember ?utána,hogy tudja feldolgozni,hogy hiába a nagyobb rossz elkerülése végett,de csak ártatlan embereket ölt meg.

2019. júl. 30. 20:20
 1/5 anonymousreview60 ***** válasza:
25%
Pszichológussal. Bár vannak olyan faék egyszerű emberek, mint Chris Kyle, akiknek az sem kell.
2019. júl. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
83%
A Terrort én is megnézném.
2019. júl. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki vannak erre képezve. Nem véletlen van alkalmassági vizsgálat mindenféle fegyveres erőknél.

Egyébként meg elvonatkoztatás. Tanulható módszer. És igen, ha nem megy, ott az agyturkász is.

Nem mindenki alkalmas egy ilyen munkára. De nem feltétlen egy szívtelen, rossz, szemét alakból lesz alkalmas jelölt. Mondjuk a civilek számára ez (amíg nem ismernek személyesen fegyveres erőknél szolgálót) úgyis örök misztikum marad.

2019. júl. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Èn azt èrtem,hogy kikèpzik öket ès amúgy is csak egy gombnyomàs,de ne mondja senki,hogy az ember esetleg nem gondolkodikel rajta,hogy mifog törtènni.Èn ismerek katonàkat közelröl rokonom is Szolnokon szolgàl ès mègsem rejtem el pl. a kèseket elöle az asztalnàl mert ö egy kímèletlen ember,de ùgy agyaltam,hogy egy harcban”vaktàban”lövöldözni ès tudatosan rakètàkat löni egy 100%osan emberekkel teli gépre ami biztosan elpusztul az más.köszönöm az eddigi válaszokat,mindenkit felfele értékelek,de várom a továbbiakat.
2019. júl. 30. 23:54
 5/5 Kapitány_úr válasza:

Egyfelől ott van a felelősség áthárítás: "parancsot teljesítettem", "ez a dolgom".

Másfelől meg, nem véletlenül mondják úgy a katonák, hogy "célpont megsemmisítve". Deperszonalizálják az embert/embereket, akiket megöltek, és törekednek nem belegondolni.

Ha néztél már bele háborút megjárt katona szemébe, megérted.

2019. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!