Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek a pókokkal?

Mit tegyek a pókokkal?

Figyelt kérdés

Nagyon sok pók van a szobámban de csak éjszaka jönnek elő. Amúgy pók fobiám van.és emiatt van amikor egész éjszaka nem alszom csak azt várom hogy élő jöjjön.

Kitaláltam már mindet de még mindig van. Mit tehetnék?



2019. aug. 5. 00:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Milyen gyakran takarítod azt a szobát?
2019. aug. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy előbb ki kéne irtani őket mert mindenhol ott van az ágy alatt a függöny mögött de már ha rá nézek rosszul leszek
2019. aug. 5. 00:53
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Én nem nagyon találkozok pókokkal a szobában.Egy évben kb 2x

Van szúnyogháló,az ajtót zárom és heti 2x takarítok

2019. aug. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Nincs mese, fel kell gyújtani a házat. Hívd Hans-t a lángszórójával! Csak ő segíthet.



...

Viccet félre téve, van egy olyan rovarölő, hogy biokill. Használtam eleget, jó cucc. Csak nem lehet mindenhol kapni. Legutóbb egy alapvetően festékre kihegyezett, de ilyen mindenféle vegyi árut felvonultató kisboltban vettem. Első ránézésre elég gagyinak tűnhet, de tényleg elég jó. Van beltéri meg kintre való is, a benti pl nem ártalmas a házi kedvencekre. Ez a zöld flakon. Vegyél egy olyat, hátha.

2019. aug. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És azok amik a radiátor, a függöny, meg az ágy alatt van (téli ágyam van) van? Azt hogy írtsam ki?
2019. aug. 5. 01:04
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Keress rá neten a szerre, és látni fogod, hogy erre is jó. Szét kell vele áztatni mindent (nem hagy foltot és nem büdös, nem kell szellőztetni se, csak ne mosd le/fel) és előbb utóbb szét fogják vinni maguknak mindenféle, amerre járnak. Nem azonnal hat viszont, de pont ez a lényege és pont ezért lehet hatásos a rejtőzködő dögök ellen is. Első sorban amúgy arra találták ki, pl csótány és ágyi poloska, rejtőzködő életmódú rovarok.
2019. aug. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
Ne bántsd őket, találj valamilyen alternatív megoldást.
2019. aug. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

A pokoknak nem eri meg olyan helyen lakni, ahol nincs eleg kajajuk. Miutan egyeb izeltlabuakat es neha egymast fogyasztjak, igy a legegyszerubb alapos es rendszeres takaritassal kiuzni oket. Pl. kimosod a fuggonyoket, lemosod az ablakokat, minden mogott kiporszivozol es lemosol mindent, butorokat kivul-belul-elol-hatul attorlod butorapoloval, szonyegeket beadod tisztitoba, naponta porszivozol a lakasban es felmosol ahol felmoshato a padlo. Koszos ruhakat 1-2 naponta kimosod, ahogy megszaradtak, osszehajtogatod-vasalod oket es rakod be a szekrenybe. Egy het alatt elmenekul az osszes pok, mert nem szeretik a tiszta, rendezett, rendszeresen takaritott helyeket.

Ezen kivul javasolok egy pszichologust is, a pokfobia es a kepzelodes kezelesere.

2019. aug. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Ha ennyire sok pók van, egyáltalán nem is takaritod rendesen...

van szúnyogháló?

2019. aug. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Jézusom. Én a helyedben nem aludnék a szobádban. Én is arachnofóbiás vagyok, pár napja megláttam egy pókot a falon, azonnal megfogtam a legszükségesebb dolgaimat, és átmentem anyám szobájába aludni. Tegnap az ajtón láttam egyet, hát én azt hittem, ott halok meg. A szomszédok biztos azt hitték, hogy ölnek a hangok alapján. 3 órán keresztül szenvedtem vele, végül rádobtam egy könyvet. Én nem mernék egy helyiségben lenni velük, még ha nem alszol, akkor se.
2019. aug. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!