Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez mitől lehet?

Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Szóval azon kaptam magamat, hogy egyáltalán nem bízom magamban. Olyan mélységesen nem, hogy az alap dolgoktól félek. Barátkozás, közlekedés, kerékpározás, új mozgásformák megtanulása, vagy úgy általában a társas tevékenységek, pl angol nyelvkurzus esetében, hogy nem tudok annyit tanulni mint a többiek. Munkahelynél ha elküldenek nyomtatni.

Mi a baj velem? Hogy alakult ki bennem ekkora bizalmatlanság magammal szemben amikor régen sokkal magabiztosabb voltam mint a társaim?

Hogy lehet ezt visszacsinálni?


2019. aug. 26. 17:08
 1/2 Blade Bone ***** válasza:
Az önbizalomhiány mondhatni egyenlő a sikerélmények hiányával... A sikeres emberek magabiztosak, de ezt tudni kell szinten tartani, mert pl ha sokszor túl nagy fába vágod a fejszét, akkor az önbizalomvesztéssel jár. Próbálj meg olyan dolgokat csinálni amik szükségesek, de nem tartanak sokáig, így hamarán érezni fogod, hogy igenis amit szeretnél, azt véghez tudod vinni.
2019. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fel kell építened magadban egy egészséges önértékelést, és ha nem sikerül valami - elesel a bicklivel, lefulladsz az autóval, megbotlasz stb. - nem mélyütésként, hanem humorosan fogod felfogni.


Nem könnyű, de nagyon mélyről is el lehet indulni. Nekem az segített, amikor észrevettem, hogy a megannyi, önmagát tökéletesnek beállító ember valójában mennyire ügyetlen sok mindenben, és összességében semmivel sem vagyok bénább náluk, sőt.

2019. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!