Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatal lányok és nők miért...

Fiatal lányok és nők miért színlelnek gyakran telefonbeszélgetést az utcán?

Figyelt kérdés
Megfigyeltük ezt már rengetegszer, mióta felhívtam rá az ismerőseim figyelmét ők is rendszeresen tapasztalják, főleg este meg éjszaka az utcán a lányok csak tartják a fülükhöz a telefont, de az égvilágon semmit nem beszélnek bele. Gondolhatná az ember hogy csak kicsőng nekik, de 8 percen át senki nem csöng ki. De még csak nem is próbálkoznak, legalább beszélgetnének magukban de semmi, még csak a látszatra se adnak, teljesen némán, fülükhöz tartott telefonnal sétálnak egész végig. Az idősebb istenekkel kommunikálnak netán? Vagy mi a végcéljuk ezzel? Ne jöjjön senki azzal hogy biztos a másik oldalon beszélnek hozzá. Mert még csak nem is köszönnek se mikor odarakják a fülükhöz, se mikor 10 perc néma csend után elrakják. Olyan kényelmes a fülhöz dörgölni a masinát hogy már totál rákattantak erre még akkor is ha senki nincs a vonal másik végén?

2019. szept. 14. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Biztonságot adhat a beszélgetés látszata. Hiába egyedül van, ha úgy tűnik hogy vonalban van, azonnal segítséget tud kérni ha veszélyben érzi magát. Lehet már ennyi elriaszt egy esetleges támadót a próbálkozástól. Egy lány éjszaka egyedül elég védtelen, és az is para lehet, ha te ezt 8-10 percen át meg tudtad figyelni.

A másik lehetőség az elidegenítés, azaz ha elfoglaltnak tűnik, nehezebb kapcsolatot kezdeményezni vele, mert nem fogsz beleszólni egy telefonbeszélgetésbe, kivárod amíg végez. A trükk, hogy a kamu beszélgetésnek nincs vége.

2019. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk elég ijesztő lehetsz, ha 10 percig figyelsz egy lányt, azt várva, hogy megszólal-e.


Én mondjuk ilyen helyzetekkor felhívom édesanyámat, és beszélek vele kicsit a semmiről.


Az ok nagyon egyszerű: rengeteg a fura, ijesztő, vagy egyszerűen nem kívánatos (mármint nem szeretném, hogy odajöjjön hozzám) ember, és telefonálás közben kevesebb esélye van, hogy ez megtörténik.


Az olvasás jó taktika még erre, de a bunkóbbak még abban is képesek megzavarni.


18/L

2019. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Soha az életbe nem tapasztaltam még ezt, fura, hogy te meg a barátaid meg folyton. De ha látnám, akkor azt gondolnám, hogy azt a szolgáltatást hívták fel, hogy "hazakísérő telefon" Olvass utána
2019. szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Én akkor hívok fel valakit (bár én tnyleg telefonálok is) amikor valaki megijesztett. Szóval ha van az utcán valami magának való bizarr férfi, aki egyfojtában bámul, akkor felhívok valakit, és elkezdek beszélgetni, egyrészt hogy megnyugodjak, másrészt meg hogy az illető is tudja, hogy hallják, ha próbálkozik valamivel.

De csináltam már ezt akkor is, amikor egy fiú próbált szemezgetni velem, és nem akartam hogy odajöjjön hozzám, meg akkor is, amikor este valami kihalt környéken megyek át.


És igen, tudom, kva vicces lehet ez férfiként, kac-kac. (Amúgy meg ne bámuld a nőket. Az olyanok miatt egy kicsit szarabb hely a világ, akik képesek majdnem negyed órán át figyelni valakit. wtf...)

2019. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk pont az olyan alakok miatt, akik hosszú, hosszú percekig megfigyelik őket, mint te. Szerintem a válasz is tök egyértelmű a kérdésre amúgy, nem tudom miért játszod a butát :)


Amúgy ha például kapok egy hangüzenetet példàul, de nincs nálam fülhallgató akkor a fülemhez teszem a telefont és úgy hallgatom meg.

2019. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Én is csináltam már, bár szoktam beszélni is. Ahogy írtak, azért, mert így kisebb rá az esély, hogy megtámadnak. Gondolom a te jelenlétedben is színlelnék egy hívást, az ember megérzi, ha figyelik...
2019. szept. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem kell atomfizikusnak lenned ahhoz, hogy ilyesmi feltűnjön. Még csak kémkedned sem kell, egyszerűen kiszúrja a szemem, és a fülem (?) hogy valaki ott tartja percekig a füle mellett a telefont és meg se mukkan. És amikor ezt életedben legelőször észreveszed, onnantól már tudat alatt elkezded újra és újra megfigyelni. Mint mikor veszel egy ruhát, és kiszúrja a szemed ha máson is ugyan olyan ruha van, akkor is, ha hatalmas tömeget nézel, és rajdad kívül más soha nem venné észre. De ha már ilyet csinál valaki, legalább színleljen beszélgetést. Mondjon ilyeneket hogy ...aha... nem... nem tudom... majd holnap, ma már fáradt vagyok... jójó... De az, hogy néma kussban van, mindennél feltűnőbb. Ez a legrosszabb módszer arra ha valaki el akar bújni a világ elől.
2019. szept. 14. 22:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem csináltam ilyet soha, még csak nem is láttam mások részéről sem. Néha szoktam a fülemhez tartott telefonnal, néma csendben állni, mert van egy ismerősöm, aki nem szeret telefonon pötyögni, ezért néha whatsappon hangfelvételt küld, nekem meg nincs mindenhol a fülemben a fülhallgató és nem mindig van kedvem előkotorni a táskámból, úgyhogy van, hogy csak simán meghallgatom a telefon hangszóróján keresztül. Igaz, ezek max pár perces hangfelvételek.
2019. szept. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én már csináltam ilyet.

Ha barátnőkkel megyünk bukizni(másfele lakunk) és megyünk hazafele egyedül, akkor addig beszélünk telefonon,nehogy valami probléma történjen(valaki megtámad stb), biztonságérzetet nyújt.

Ha nem tud a másik telefonálni pl hazafele de hajnalban egyedül sétálok az éjszakai buszhoz akkor volt,hogy beszélgetést színleltem .,ha megkívánta a helyzet...nem tudom én nagyobb biztonságban érzem magamat úgy.

21N egyetemista a fővárosban

2019. szept. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze, nincs is azzal probléma ha valaki beszélgetést színlel, de ha valaki még csak nem is próbálkozik, csak füléhez rakja a telefont mintha a szívdobogását szeretné meghallgatni, az nagyon feltűnő. Mikor délutános vagyok, és hazavonatozom, este 10 körül szállok le, és a perontól egy út vezet a belvárosig, az kb egy olyan 5-10 perces gyalogút, na ott szoktam az ilyesmit észrevenni. Esélyem sincs kikerülni, mert mind egy irányba haladunk, akik leszállunk, kevés az inger, nincs semmi más ami leköthetné az agyam, úgyhogy minden alkalommal észreveszem az ilyesmit, valamikor egyszerre többet is. Sőt, volt mikor egy csapat iskoláslány ment előttem, (nem egy banda) mindenki fülén ott a telefon, egyik beszélget, a másik nem, a harmadik meg színleli. Mondjuk engem ez szórakoztat. Olyan mint egy színházi előadás, amelyben vannak tehetségesebbek, és bátortalanabbak is.
2019. szept. 15. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!