Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A társadalom miért nézi le...

A társadalom miért nézi le azokat akik a kényelmesebb megoldást válasszák és élvezik az életüket?

Figyelt kérdés

Akik azert nem vallalnak gyereket,mert inkabb utazgatnának a párjukkal,világot látnának,és nem egy gyerekenek szentelnék az életüket


Akik elfogadják a gazdag szülők támogatását és nincsen emiatt anyagi gondjaik


Akik inkabb otthon laknak hogy sok pénzük maradjon de hazaadjak a rezsit a többiből meg élvezik az életet?


Es meg sorolhatnám. Főleg a gyerektől befásult,anyagilag rendezetlen életűek nézik le azokat akiknek könnyű az élet?

Puszta irigység lenne?

Vagy olyan hozzaallas hogy “ha nekem szr,legyen mar neki is”?


A peldaimon kivul még lehet a folyton utazgato,szórakozó fiatalokra is utálkozni,vagy úgy általában azokra akiknek jól megy és szeretnék megtartani ezt az allapotot


Engem pl a gyerekmentes tema erint. Megkaptam mar hogy én milyen onzo vagyok hogy szeretnem elvezni az eletem es nem egy gyerek ala rendelni minden energiam es penzem O.o


Tenyleg tarsadalmi elvaras hogy mindenki szenvedjen mar valamitol?


2019. szept. 16. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem,nem társadalmi elvárás.Ha valaki utazik,vagy bármilyen dolgot csinál,nem kell nagy dobra verni.
2019. szept. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

A legtöbb gyermek aki szülein élösködik annak nep éppen olyan szülöje van kinek jól megy, hanem pont fordítva a szülö mindent fillért félre tesz, de a gyereknek meglegyen.


Lehet ha az élösködö gyerek elköltözne és a szülö magára fordítaná a pénzt akkor a szülö eltudna utazni végre egyszer jót nyaralni(nem csak a balatonig vagy horváto.-ig jut), vagy éppen megtudná magának venni a régóta kinézett porszívot, vagy a drága mosogatógépet...


Amit én nem szeretek, ha gyerektelen oktat ki és nagyzol másoknak, hogy ö bezzeg.


Mi gyerekkel is bejárjuk a világot, és a szülöktöl semmit nem fogadunk el. Gyerek miatt sok kompromisszum van, de így sem panaszkodhatunk, mert azért 2-3 évente eljutunk tengeren túlra is, és minden évben egy nagy nyaralás is bele fér. Persze gyerek nélkül ez sokkal könnyebb lenne, de mi imádjuk a gyerekeinket és inkább rájuk költöm míg kicsik mint, hogy ne legyenek.

2019. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hollófernyiges ***** válasza:
33%
Ezt úgy hívják hogy felnőttség és felelősségvállalás, de ahogy látom te még bennrekedtél a kamaszkorban. Nem a szenvedés a lényege, hanem hogy van annyi gerinced, hogy nem tartatod el mással magadat.
2019. szept. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na latjatok pont ez a baj

Ki beszelt itt eltartasrol?

Vagy ki beszelt itt rolam?

Irtam hogy engem a gyerektema erint egyedul

Egyebkent nyilvan nem lat eloskodesrol beszeltem hiszem oda is irtam h a gyerek penzt is keres es hazaad. Szo sincs eloskodesrol. Ami egyebkent megint ketélű dolog mert azt a szülőt se sajnalom aki hagyja h a gyerek eloskodnon rajta


A kerdesem arra iranyul h miert baj ha valaki a kenylemesebb megoldast valasztja? Ugy hogy ezzel nem karosit meg senkit?

Latod 2# te maris jottel pattogni h bezzeg neked gyerekkel ez meg az mikor egyreszt senki se kerdezte es nem is arrol volt szo. Nem kell az onigazoltatasod

2019. szept. 16. 12:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki azt mondja tessek itt van 100ezer ft és nem kell érte semmit se tenni,elutasítod,mert szeretnél megszenvedni érte? Miert? Nincs az életunk végén valami erkolcsi elbiralas,csak a halal van. Es ugy kene elnunk hogy a leheto legtobb boldogsagban legyen reszunk. En legalabbis azt vallom es ha valakinek a gazdag szulei tamogatjak a terve elereseben nem varom el hogy elutasitsa. Ki tenne?? Szerintem szimpla irigysegrol lehet itt szo
2019. szept. 16. 12:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ezt nem irigységnek nevezném, csupán arról van szó, hogy sok ember kizárólag a maga által hitt, követett létformát (életutat stb.) tekinti helyesnek. Ez adódhat abból, hogy nem elég intelligensek azt átlátni, hogy nem vagyunk egyformák, ugyanazt a szitut is tök másképp élheti meg két ember (pl. az egyiknek valóban élete értelme a gyereke, más meg kínlódik vele), de a legtöbb embernél inkább a kognitív disszonancia elkerülése az (öntudatlan) cél, vagyis muszáj magunknak bemesélnünk, hogy jól döntöttünk, különben megbakkannánk. (Primkó példa, de ha Béla átverekedte magát a tömegen, hogy megvegye leárazva a bazi nagy és rohadt drága tévét, akkor utána már hiába jönne rá, hogy túl kicsit a szobája hozzá, hogy élvezze, be fogja magának mesélni, hogy ez nagyon kellett neki. Minél több energiát/pénzt/stb. tolunk bele valamibe, annál kevésbé leszünk hajlandók bevallani magunknak, hogy ezt rosszul tettük.)

Szerintem, aki eléggé ismeri magát, az tisztában van a fentiekkel is, és nem szól be neked azért, miként élsz.

Persze a gyerekvállás témája ennél annyival bonyolultabb, hogy a természet törvényeiből adódóan csak egy bizonyos életszakaszban „elérhető” (ellentétben az utazással, amit bárhány évesen megtehetsz), így ha kihagyod akkor ezt, később nem lesz rá módod. Node semmi baj, mert ha 30 év múlva esetleg elmerengnél azon, vajon nem lett volna-e jó szaporodnod, be fog kapcsolni a fenti énvédő mechanizmusod, és megmagyarázod magadnak, miért jobb így. :)

Komolyra fordítva a szót: aki úgy érzi, nem akar gyereket, az jobb, ha nem is vállal, és ehhez senkinek semmi köze nincsen.

2019. szept. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a második és harmadik esetben nem nézik le őket, amíg ezzel senkinek sem ártanak (nem használnak ki másokat) és nincs belőle hátrányuk sem, bár ez ritka lehet. Inkább olyanok lehetnek, akik irigylik őket, mint úgy általában a gazdag embereket.

Nekem vannak gyermektelen barátaim. Mivel ismerem őket, tudom, miért döntöttek így, és ezt tiszteletben tartom. Van gyerekem, de egyáltalán nem nézem le őket ezért. Nem tudom, mások lenézik-e a gyermektelen embereket, szerintem inkább arról lehet szó, hogy nem értik, miért nem vállalnak gyereket, ha amúgy megtehetnék. Ha nő az illető, fennáll a veszélye, hogy túl későn gondolja meg magát, emiatt is szoktak mások aggodalmaskodni.

Az viszont igaz, hogy az emberek általában többre becsülik azokat, akik a saját lábukra állnak és függetlenné válnak a családjuktól, saját erejükből érik el a céljaikat, illetve sajnálják azokat, akiknek valamilyen okból nem lesz gyerekük (az okokat nem ismerve). A gyerekvállalásnak nem csak hátrányai vannak, de aki alapból nem szeretne gyereket, azt nyilván nem érdekli túlságosan a pozitív része. Mások számára viszont a pozitív aspektusai fontosabbak, mint az érte hozott áldozat, a vele járó lemondás. A két oldal többnyire nehezen érti meg egymást.

2019. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Melyik társadalomról van szó? Ha a miénkről, akkor mindegy, mert ha nem ebbe, akkor abba kötnek bele, szóval egy 22-es csapda a mienk.
2019. szept. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!