Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak most kezdek társasági...

Csak most kezdek társasági életet élni - feltűnt, hogy olyan nyögve nyelősen megy minden, senki nem csinál semmit, olyan szerencsétlenek az emberek. Csak én látom így, vagy tényleg így van? "Ez a magyar valóság? "

Figyelt kérdés

Eddig netes munkát végeztem, nem voltam emberek között (barátaim nincsenek, munkatársam nem volt, nem én vásároltam).


Untam, gondoltam ideje szocializálódni, munkahelyet váltottam, sokkal többet járok emberek közé, és valahogy észrevettem, hogy a legtöbbre egy cipőpucolást sem bíznék rá, mert totál lusta és/vagy buta.


Pl.:

-Lidl-be megyek vásárolni, 6 kasszából 1 megy, hosszú a sor, kint meg 2 pénztáros cigizik, energiaitalozik, telefonozik, és ez így tök rendben van...

-Postán ugyan ez, erre még az egyik alkalmazott lelép oviba a gyerekért 2 órával a munka vége előtt...

-Munkahelyemen a kiscsaj reggel késik, beköszön, kimegy cigizni (jön a főnök, engem b..sz le, hogy miért nem haladunk).

-Lecseréltetném a kocsin a gumit, megyek a megbeszélt időpontra, de a kerekek nem jöttek meg... Visszamegyek 2 nap múlva a megbeszélt időpontra, erre a gyerek közli: "Nem megy a kompresszor, nem tudjuk felemelni!" Mondom ott a krokodilemelő... erre bemegy és rámvágja az ajtót, majd a kollégája utánam kiabál, hogy jó lenne ha 2 nap múlva visszajönnék, mert már megvették a gumikat!

-Tűzépre megyek fáért, ott meg közlik, hogy csak méteres van, mert nincs aki összevágja, kérjek kölcsön láncfűrészt valami haveromtól oszt oldjam meg!

-Ha nem élelmiszer boltba megyek vásárolni (mert ugye kell valami ott helyben, rögtön), közlik, hogy nincs, de megrendelik, 2-3 nap és itt lesz. (És ezt ilyen tök természetesen mondják. Nekem meg közben bevillan, hogy: Mivan?!!! Megrendelni én is meg tudom a neten, akkor meg minek van bolt?


Ez lenne a magyar valóság, tényleg ilyen idióták az emberek? Vagy csak nincs szerencsém, és ilyenekbe futok bele?


2019. szept. 18. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Nem bántásból, de a boltban vásárlás az nem társasági élet, ezt másra mondják.

És igen, tényleg ennyire idióták az emberek. Már-már bántó módon. Néha én szégyellem magam, hogy az emberi fajhoz tartozom, mert a kutyám értelmesebb némelyik humanoidnál.

2019. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Istenem, olyan jó hiánypótló ez a kérdés most!

Végre valahová leírhatom én is ugyanezeket a meglátásaimat.


A következők CSAK az elmúlt 3 hét termései:


-Állandóan körbe kell nézegetnem a szájbavert járdán, mert minden második biciklista hülye mint a bedobott ablak...


Egyszerűen nem értem. Én is baromi sokat bicikliztem, és tervezek is új bicajt venni, de valahogy régebben nem tűnt fel hogy a biciklis társadalom ilyen bántóan hülye, felelőtlen, proli.


Szegeden élek, ami Magyarország egyik ha nem a legjobban biciklista baráttá tett városa.

Annyi bicikli út van mint a ménykű, de a biciklisták egy jó része állandóan a járdákon játszik need for speed-et.

Tököm kivan hogy 10 percre nem kapcsolhatok ki, és csak mehetek előre a járdán, mert 0,0001 centiméterre mellettem fog valami barom bicajos elszáguldani. Különösen a háztömbök sarkánál szeretnek így kivágni az ember elé, és ők vannak a legjobban felháborodva ha egyszer utánuk szólok hogy anyádat...


Ja, meg másik kedvenc mikor fülhallgató benn, és még telefont is nyomkod miközben 12 km/h-val megy...

Felőlem akkorát tanyázhat a járdaszegély vagy egy fa miatt, amekkora jól esik neki, de az hogy már ment nekem ilyen ökör, meg hogy 2 naponta állandóan csak az én reakcióidőmön és körülnézésemen múlik hogy ezt elkerülöm, na az felcsesz de irdatlanul.


-Minden olyan idióta felcsesz, aki nem tudja felfogni a közösségi közlekedés (tömegközlekedés) íratlan szabájait.


Ne álljon be faszbúkozni abba az átkozott ajtóba, ne az első ajtón akarjon leszállni, ne 3 nanosecundummal az a felszálló utasok előtt találja ki hogy "jAh, Há' itt sZáLLOk..." és lök föl mindenkit...


De ugyanez érvényes bármilyen szűk helyre. Ne a bank/posta/hivatal/egyetem átkozott ajtajában gondolkodjon már fél órát az élet értelmén, mert baromira nem tud a többi ember máshol bemenni.


És unalmas hogy egész nap fogyatékosoknak kell könyörögni hogy 2Légyszi légyszi elnézést bocsássmeg, nehjaragudjhogymegkérlek elállnál az útból?"


Unalmas.

Tök evidens dolgokat ne kelljen már külön kérni.


A pincért se kéri meg senki se hogy lehetőleg ne a fejemre borítsa a levest...


-Egy átalakított családi házban bérlek szobát az egyetem miatt, felettem lakik egy ostoba csaj.

Minden reggel és este állandóan csapkodja az ajtót.

Ezt kb 2 hete jeleztem neki reggel hogy "Ha lehetne egy kissé halkabban csukd az ajtókat".

Na már ott látszott azon az alulszocializált fején hogy mindjárt 300 lesz a pulzusa. Hogy merészelem ottlakóként megkérni a közösségi szabályok betartására...


De itt nincs vége, 3 napja reggel 7:40-kor épp kinn eszem a szalámis kenyeremet a konyhában, halkan vizet töltök, ilyesmi...

Erre godzilla hangerővel ledübörög a lépcsőn a csaj, és utánam szól az ajtóból hogy "Nem fogok miattad halkabban jönni, sietek".


Na ott felbasztam magam, és utánaszaladtam a kapuhoz, hogy "Egy árva szót nem szóltam"

Erre mint valami szőröstalpú paraszt visszaböfögi hogy "Ajánlom is ba+"


Na ott úgy felcseszett hogy azt hittem utánaszaladok és összeverem.


-Egyetem is, tele van hülyékkel.

Egész órán telefonozik, 200X leejti a kicseszett tollát, amiből kitesz vagy 4-et a padra, végig sutyorog a barátnőjével/barátjával...

Ennek mi a franc értelme van?

Nem katalógusos az óra, akár az egész félévet is kihagyhatná, és csak a 2 kötelező ZH-ra kell bejönnie, de nem...Inkább húzza azoknak az agyát akik figyelnének is...


Hirtelen ennyi jutott az eszembe, de amúgy szinte minden nap agyvérzés kerülget attól a rengeteg hülyétől amit társadalomnak nevezünk...

2019. szept. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Ja, megvan! Ez is egy kb hónapos sztori.


Diákmunka miatt mentem raktárba takarítani-pakolni.

A cégnek van egy bejárata a fancy irodai oldalról a raktár részbe.


Ott ül egy portás. Tipikus portás. Ránézel, és ordít róla hogy 90-et alig üti meg alulról az IQ-ja, feltehetőleg 15 éve masszív alkoholista, és talán ha 300 szót ismer az már egy nagyvonalú becslés.


Oké, letelik a 12 óra, jövök ki, írnám alá a papírt a jelenletemről.

Aláírok, de látom hogy nincs kitöltve a munkáltató cég neve, a személyes adataim meg ilyewsmik. Oké, elkezdem kitölteni. Kb 1 perce állok ott, és az előbb lefestett portás már szól is be hogy "Ne húzd má' az időt".


Mivel már nem valami nyikhaj kis 10 éves vagyok ezért van annyi önbecsülésem hogy egy nyócosztályos proli portás nekem ne szóljon be, és válaszoltam:

"Elsőnek aláírom a saját papíromat, aztán távozok"

portás: "Ne játszad az agyadat me' kidoblak"


Na ott pattant el az agyam.

Leírtam kb 40 másodperc alatt még néhány adatot, becsuktam a munkapapíros dossziét hogy ne tudja melyik papír volt az enyém, és egy olyat szóltam vissza neki, hogy azt sajnos nem írhatom le itt a gyakorin...

2019. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, meg megint portásos sztori (abból amúgy van vagy még 6-7)...


Keresem az órámat, pontosabban a termet ahol az órámat fogják leadni.

Gyógyszeranalitikai tanszéken lett volna, ott is egy bizonyos betű és szám kóddal jelzett terem.


Ismét nagyon értelmes fejű portás várt a bejáratnál.

"Bocsánat, a gyógyszeranalitikai tanszéket keresem, merre találom?"


"A mit?"


"Gyógyszeranalitikai tanszék"


"... Hát... Egy gyógyszertár az van itt a gyerekklinikánál"


"Rendben, köszönöm..."


Úristen...Szerintem azt a szót se ismerte a szerencsétlen hogy analitika.

Ezeket amúgy szerintem tényleg nem is lehetne más munkakörbe helyezni.

Baromi jó kérdés mi lesz több tízezer ilyen leveszöldség szintű kreténnel ha a robotizáció úgy istenigazából betör a világba.


Mind hajléktalan lesz?

2019. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy igen kérdező, jól látod. Ilyen hülyék az emberek. Legalábbis kb a 70%-a.

Van kb 20% aki már emberszámba vehető intelligenciával rendelkezik, és nem csak egy biorobot, és kb a felső 10% már tényleg képes magasabban funkcionálni.


Az emberi kapcsolatok is ezért ilyen nehézkesen kialakuló dolgok, és ezért kell nagyon megbecsülni azt, ha egy másik értelmes emberrel barátságba kerül az ember.

Egész egyszerűen ritka az értelmes ember, és meg kell becsülni.

3 legértelmesebb barátom is mind távol vannak tőlem. Egy 180 km-re, egy kb 1000 km-re Angliában, és egy pedig Izraelben...

De tartom mindegyikkel a kapcsolatot, mert bízom benne hogy fogunk még sokszor találkozni egy élet alatt, és számíthatunk egymásra (volt már rá alkalom hogy segítettek engem anyagilag mikor rászorultam).


Intelligens párt találni meg tényleg egy tű a szénakazalban helyzet.

Ezért is imádom a páromat.

Borzalmasan utálnak a szülei (sors iróniája, apja is portás volt...) de akkor is kitartok mellette, mert értelmes lányt találni kb lehetetlen.

Mármint...

Mindenki a saját szintjén keresgél. Egy nyálcsorgató pronyó utcagyereknek könnyű dolga van, mert buta libából ugyanúgy rengeteg van.

Értelmes, igényes, csinos lány pedig...

Feladta az élet a leckét rendesen mire megtaláltam.

2019. szept. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!