Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért gyűlölik a...

Az emberek miért gyűlölik a lusta és képzetlen embertársait? Miért nem lehet tolerálni, hogy nem mindenkinek vannak jó képességei?

Figyelt kérdés
Nem mindenki lehet diplomás, de akár egy technikusi OKJ (villanyszerelő, CNC-s, elektrotechnikus) megszerzése is baromi nehéz lehet annak, akinek nincs meg hozzá a képessége. És tényleg az van, hogy ha nincs diplomád, de manapság már az is, ha nem érsz el fényes karriert (alias állandóan tréningekre jársz, képzed magad látástól vakulásig) akkor egy lusta semmirekellő alak vagy, aki nem akar tanulni. Azt is fel lehetne fogni, hogy nem mindenkinek van akaratereje éveken át zh-k, vizsgák, projektek és beadandók tömkelegével szívni. Mondom ezt úgy, hogy én most államvizsgáznék, de már nekem is t***m ki van a megfelelési kényszerrel és a követelményekkel, amikkel meg kell küzdenem. Legszívesebben egy nyugis virágboltban lennék bolti kisegítő, de akkor meg egy semmirekellő lúzernek lennék megbélyegezve, pedig nekem mindig a természetben való munkavégzés vonzott, de a társadalmi/munkaerőpiaci elvárások miatt olyan területen vagyok kénytelen tanulni amit gyűlölök (informatika).

2019. szept. 22. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Fizikai,betanitott,gyári munkásokra is hatalmas szükség van. Ők is hasznosnak számítanak és a legtöbb ember ezt képtelen felfogni. Majd ha bejön a robotizáció akkor fognak majd tanulni egy szakmát. Ha mindenki diplomás,meg szakmunkás lenne akkor kik végeznék el jelenleg a biorobot munkákat?
2019. szept. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Én a buta, primitív és kvázi analfabéta embereket nem tudom tolerálni, akár diplomás, akár nem.

A tanultság, az egy dolog, de az intelligencia nem egyenlő a diploma meglétével.


Szerintem manapság ugyanannyira (vagy még inkább) szükség van szakmunkásra, szakemberre, mint diplomásra. Csak sajnos a képzés hiánya az látszik. Régebben a kőműves, az építőipari dolgozók nem olyanok voltak, mint ma... Nézz meg egy építkezést Budapesten, azok miatt az utolsó, primitív suttyók miatt, akik mellett elmenni nem lehet, hogy ne cuppogjanak, röhögjenek, egyszerűen frászt kapok minden munkástól. Szóval, ugye általánosít az ember és általában negatív irányba sajnos.

2019. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Én csak azt utálom, ha az ilyenek panaszkodnak és elégedetlenkednek.
2019. szept. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
A lustaság és a képzetlenség nem járnak kéz a kézben, ha valakinek nincs felsőfokú végzettsége, vagy akár érettségije sem, de dolgozik az nem lusta.
2019. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom azokhoz, akik azt mondják: a lustaság és a képzetlenség nem jár együtt. Egyébként én diplomás vagyok, de azért, mert amit én szerettem volna dolgozni, ahhoz az kell. De nem kell mindenkinek ugyanazt dolgozni. És nem kell folyton még feljebb hajszolni magunkat, versengve pozícióért.


A képzetlenséggel nincs bajom, pl. amit mondtál, hogy virágboltban dolgozni, az szerintem tök oké, jól hangzik.


A lustaság viszont más tészta. Sajnos saját családomban is van egy olyan lusta ember (diplomás!), aki jelenleg 39 éves, de egész életében egy napot nem dolgozott, csak élősködik a szülein (más kérdés, hogy sajnos azok meg hagyják, még ha zavarja is őket), és olyan hisztis, mint egy óvodás (pl. leáll a boltban csokiért hisztizni, de szó szerint). Na az ilyen ember a gáz.


Próbáld függetleníteni magad attól, mások mit várnak tőled. Ha te tudsz találni olyan munkát, amivel el tudod magadat tartani, akkor már értékes tagja vagy a társadalomnak.

Az pedig egy plusz, ha még élvezed is azt a melót.

2019. szept. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem mindegy, hogy valaki lusta, képzetlen vagy valaki egyszerűen gyenge képességekkel rendelkezik. Előbbieknek könnyű az utóbbi kifogások mögé bújni
2019. szept. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!