Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én tartom annyira képmuta...

Csak én tartom annyira képmutató nagyképűségnek azt, hogy nem illik más fizetését megkérdezni és az illető sem árulja el?

Figyelt kérdés

Arról jutott eszembe, hogy vki kérdezte itt, hogy kinek mi a hobbija és mennyi a fizuja és egy nyamvadt anonim oldalon is képesek dacoskodni. És azt vettem észre, hogy főként azok nem hajlandóak elárulni, akiknek nagyon jó fizuja van, mintha csak önteltséggel illegetnék magukat: "Jájjj, ilyet hogy lehet kérdezni, áhhh ez nem tartozik másra, nem vagyok köteles elmondani. Naaa jó, ha annyira érdekek...az átlag felett keeereeeseeek".

De most komolyan! És ne gyertek a biztonsággal, mert senki nem fog betörni a másik házába ha megtudja mennyi a fizetése, ez sosem volt releváns a bűncselekményeknél. Én végzős egyetemista vagyok (informatika). Februártól szeretnék végre valahogy a szakmámban elhelyezkedni pályakezdőként. Ha mástól nem kérdezhetem meg, hogy ki mennyit keres, akkor hogy a lópikulába fogom tudni közölni a bérigényemet? Hogy vajon nulla szakmai tapasztalattal mi az ami még belefér. Ha sokat mondok, nem vesznek fel, ha keveset, akkor meg kishitűnek találnak és azért lesz egy pozitívabb elbírálású jelentkező. Nevetséges, hogy itthon híresen sz** fizetések vannak és így is úgy titkolóznak az emberek (akik max sz**os pár százezret keresnek), mintha Jeff Bezos kaliberű emberkék lennének és félnek, hogy a külvárosi Lakatos Rikárdó átmászik az - amúgy ilyen embereknél 10-ből 9 alkalommal kiépített - riasztórendszeren és 2 méteres betonfalon meg éjjel-nappal veszettül ugató kutyán. Vagy itt is a "csak azért is dögöljön meg a szomszéd tehene" magyar mentalitás érvényesül és azért van mindez?



2019. szept. 25. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Van benne valami amit mondasz egyébként. Én szerintem egyes emberek inkább szégyellik hogy túl keveset keresnek egy olyan munkáért amin más 30-50 ezerrel keres többet vagy még többel. Ilyen példát többször is tapasztaltam amikor egy ismerős nem akarta elárulni mennyit keres, és végül elmondta hogy 120 ezerért dolgozik egy raktárba anyag előkészítőnek, targoncázik és az adminisztráció nagy részét is ő végzi el.

Tényleg furcsa volt hogy csak annyit keres és szégyellte is magát, de ő neki elégvolt, igaz könnyű helyzetben élt ez tény, és neki tetszett hogy családias környezetben dolgozik, jól érezte magát, a körülményekre nem volt panasza.

2019. szept. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

pont én írtam oda a fél-1 milka közötti fizetéses választ

nem nagyképűségből, aki megkérdezi annak kapcsolattól függően elárulom mennyi, nem kell mindenkinek számszerűen pontosan az orrára kötnöm, még én magam sem tartom számon pontosan mennyi a fizetésem, pont a múltkor lepődtem meg, hogy éve eleje óta többet keresek, mert kaptam emelést


van akinek nagyképűség, de akkor minek kérdezi? egy átlagos beszélgetésben nem téma, hogy "na haver figyelj és XY összeg fölött keresek, de ez titok jó?" :D


igen kva jól keresek 2 munkával és rohadt sokat dolgoztam is ezért

mégis hobbi projektet olyan emberekkel végzek akik épp diákok, gyári munkások

akikkel meg jelenleg fizetős melót végzek ők évek óta grafikusok és még többet keresnek, mint én


attól, mert keres valaki X-et én meg Y-t még nem lesz nagyképű az aki jól keres, vagy épp lenézett aki rosszabbul

és az is hülyeség, hogy valaki amiatt érzi magát szarul, mert kevesebbet keres XY-nál


többekről tudom rám is irigyek mégis tized annyit nem tennének bele amit én teszek, mindenki előtt ott a jó lehetőség, csak sokan jönnek a hülye kifogásokkal

legjobb példa a húgom aki érettségi nélkül lett vállalkozó és szintén több százat keres, pedig nem anyuci vagy apuci tette alá, hanem elment egy nagyon xar munkát végezni és rájött egy nagyon jó lehetőségre


viszont van 1 határ ami pofátlanság bérek terén, hogy valaki faggatózik

oké 1x megkérdezi és vagy elmondom vagy nem, vagy mondok egy kb összeget

de amikor valaki a fülemet rágja, hogy na mennyi az annyi, az már zavaró

kérdezni szabad, de mértékkel, ez olyan mintha valaki a farkad méretéről kérdezgetne, van köze hozzá? vagy a családi állapotodhoz, fizetésedhez, első szerelmedhez, mikor veszítetted el, hanyas a lábad...

annyit mondasz el magadról aninom módon, vagy szemtől szemben amennyit akarsz és más is

2019. szept. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Úgy tűnik fogalmad sincs ezekről a dolgokról.

Az emberek alapvetően rendkívül irigyek. Veszel egy drágább kocsit, már jönnek a megjegyzések meg találgatások, hogy miből vetted. Van aki nem áll szóba velem, mióta tudja, hogy mennyit keresek, csak azért mert ő a töredékét.

2019. szept. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

ja és még mellé tenném, hogy itt ha megnézel 1-2 kérdést, hogy "mivel foglalkozol és mennyit keresel?"

ott akik 200-300 fölött írnak mind le vannak pontozva, pedig a kérdésre válaszoltak

2019. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

A nap újabb hisztirohamát olvashattuk.


Mondjuk nem értem, attól, hogy az anonim oldalon Irénke leírja, hogy mennyit keres takarítónőként, akkor az pontosan mennyiben segít neked a saját bérigényed kialakításában. Ha viszont konkrét kérdést teszel fel: "Mennyit kérjek pályakezdő programozóként?" - nem hiszem, hogy ne kapnál rá választ.


Én úgy vagyok vele, hogy senkinek semmi köze ahhoz, hogy mennyit keresek. Az anyám, a férjem és a könyvelőm tudja rajtam kívül. A többi emberrel nem vagyok olyan viszonyban, hogy joguk legyen megkérdezni. Mellesleg aki erőszakosan kérdezget, érdekes módon fordított esetben sosem akarja elárulni magáról ezt az infót.

2019. szept. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Mikor megkérdezik rávágom hogy nettó 200at kapok. Amúgy nettó 650et kapok, plusz juttatások. Aztán had örüljön magába az ember, nem érdekel.
2019. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kicsit túltolod de én se értem azokat akik nem mondják meg.

Nekem volt olyan, hogy munkatársam akivel együtt vettek fel, ugyanazért a fizetésért nem akarta megmutatni a bérpapírját.(azért kértem volna el, hogy lássam minden rendben van, mert azért kettőt csak nem rontanak már ugyanúgy el)

2019. szept. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Én végzős egyetemista vagyok (informatika). Februártól szeretnék végre valahogy a szakmámban elhelyezkedni pályakezdőként."

"titkolóznak az emberek (akik max sz**os pár százezret keresnek"


Szerintem itt pont te vagy a nagyképű!

Még egyetlen napot sem dolgoztál, de máris lefikázod a csak pár százezret keresőket.

Szép kis alak lehetsz...

2019. szept. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A vallását a fizetését és a politikai nézetét soha nem kérdezem senkitől, tolakodásnak tartom. Ha mondja mondja, de kérdezni nem!
2019. szept. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor kajak nem értem, hogy a bérigényeket mi alapján lehet jól belőni? Ha mindenki ennyire titkolózó/irigy, akkor honnan tudjam, hogy hálózattelepítő OKJ-vel totál pályakezdőként mennyi fizut kérhetek? (diplomától függetlenül ezen szakmámban akarok majd elkezdeni dolgozni)
2019. szept. 25. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!