Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nevezik így a romákat?

Miért nevezik így a romákat?

Figyelt kérdés
Melyik a legelfogadottabb? A haverom azt mondja hogy magyar meg hogy c.gány. Ők miért nem magyarok? Ti hogy hívjátok őket? Helyes a cigroid megnevezés?

2019. okt. 11. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Nevén szoktam őket szólítani ha ismerem őket, ugyan úgy mint egy másik embert.
2019. okt. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Cigánynak szokták nevezni őket.


Cigroid, ezt még nem hallottam, de feldobta a napom, köszi!

2019. okt. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jogos, én is, de nem mindenki ilyen
2019. okt. 11. 12:33
 4/15 A kérdező kommentje:
Én is csak hallottam, de ez akkor ezek szerintn nem hivatalos megnevezés
2019. okt. 11. 12:34
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Mivel az eredeti megnevezésük a "cigány" teljesen egybe mosódott a naplopó, segélyen élő, mélyszegéynségbe szülő antoszociális civilizálatlan elemekkel, ezért kitalálták valamikor hogy mostantól ők "romák" lesznek.


Én egyébként zsámorettóknak hívom őket.

2019. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Cigány, és azért nem magyarok, mert más országban is cigányok.

Ne keverjük a nemzetiseget az állampolgársággal.

2019. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A legalapvetőbb különbség, hogy régen a cigány a külső megnevezés volt, míg a roma a belső megnevezés. Korábban teljesen természetes volt, hogy mindenki, aki nem cigány, cigánynak szólítja őket, és ők a saját nyelvükből eredeztethetően romázzák saját magukat.

Idővel ráébredtek, hogy a cigány elnevezés régóta pejoratív jelentéssel párosult, ezért elkezdték átültetni a köztudatba, hogy az eddigi belső, roma megnevezésüket használják a népcsoporton kívüliek is. Ez kis túlzással olyan, mintha a magyar államfők kitalálnák, hogy a külföldiek a hungarian, hongrois, ungarisch, stb. kifejezések helyett mostantól a magyar szót használják, mert annak más üzenete van.

Hogy őszinte legyek nekem tök mindegy hogy szólítanak a külföldiek, és valószínűleg a legtöbb cigányban se él olyan nemzeti tudat, hogy kikérné magának, hogy ő nem cigány, hanem roma, tehát nagyjából teljesen mindegy, hogy szólítod őket.

Egy nép megítélését úgyse az fogja változtatni, hogy hogyan szólítják őket.

2019. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Cigroid? Ez jobb, mint a cigrinc. 😄
2019. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4%

Ennyi idióta embert mint ebben a válaszban csak régen láttam.


A cigányok mai hivatalos neve: roma, ezt az Első Roma Világkongresszuson, 1971-ben, Londonban döntötték el.

2019. okt. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
5%
Szóval hivatalos.
2019. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!