Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az mitől lehet...

Szerintetek az mitől lehet hogy az utóbbi időben (1-2 éve) egyre nehezebben tudom megfogalmazni a gondolataimat?

Figyelt kérdés
Régebben soha nem volt ezzel problémám, magyarból is mindig ötös voltam az iskolában, és mindig választékosan fogalmaztam, mostanában viszont sokszor úgy érzem hogy egy szimpla mondat megalkotása is gondot okoz, például van hogy ha hivatalos ügyben kell telefonálnom, előtte inkább átgondolom, sőt van hogy le is írom amit majd mondani szeretnék, mert úgy érzem hogy spontán nem menne, vagy például nem tudom kifejezni úgy az érzéseimet mint régebben. Szokták javasolni hogy olvass mert az bővíti a szókincset, jobban ki tudod magad fejezni, én úgy átlagosan havi egy könyvet olvasok, de nem vettem észre azt hogy ez segített volna. Arra is gondoltam hogy az a baj hogy az utóbbi időben nem nagyon járok társaságba, lehet hogy ez is befolyásolja ezt, és ez már nagyon zavar engem, főleg hogy az érzéseimet sem tudom úgy visszaadni ahogy azt szeretném.

2019. okt. 17. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Demencia
2019. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de velem is ez van néha. Vagy túl akarjuk bonyolítani, vagy nem tudom.... 22L
2019. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En 500 ildalas sci fik kiolvasàsa utàn màr a hetköznapi nyelvben is olyan kifejezéseket mondtam szinte amiket csak filmekben hallani


Plusz erettsegire(matek) keszülve amikor a baràtom mosta a fejem valamiert arra meg azt mondtam hirtelen hogy majd behatoan fogom tanulmànyozni (az àtgondolom helyett):)


Szoval az olvasas valoban hasznos szokincsbövitö. Kökemény tapasztalat

2019. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia, velem is ez van. A suliban folyton feleltettek, jegyzetelni kellett, fogalmazásokat írtunk, állandóan ért minket az inger a választékos kifejezésre. A Könyvolvasással pedig szintén így vagyok, pedig imádok olvasni. Ha jól sejtem, már dolgozol. Olyan melód van, ahol nem a kommunikációra fektetik a hangsúlyt, vagy ha igen, akkor is csak egy témakörben? Mert velem ez van, és teljesen elfelejtettem beszélni, myögvenyelősre sikerülnek a kommunikációs kísérleteim, sőt, valamikor alpári szókifejezéseket használok. Ami nekem segít a szókincsfejlesztésben és az agyam karbantartásában, az a keresztrejtvény. Nagyon jó szórakozás is egyben, én teljesen rákaptam. :) A másik, ami még segítene, az a társalgás olyan személyekkel, akik szépen használják a nyelvet, választékosan beszélnek nem szleng szavakat használva. Jó lenne minél több időt ilyen emberekkel tölteni és sokat-sokat beszélgetni, csak én nem vagyok valami nagy társasági lény. :/
2019. okt. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Túl sok telefonozás.
2019. nov. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!