Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beteges az, ha valaki érzékeny...

Beteges az, ha valaki érzékeny a zajokra?

Figyelt kérdés
Ha éppen olyanja van, akkor ingerült, ideges lesz tőlük. Nem csak a hirtelen és erős zajoktól, hanem bizonyos esetekben távolról beszűrődő zenétől is, vagy más, halkabb zajoktól. De nagyon érzékeny arra általában, ha valami zaj van a környezetében. Ez beteges dolog? Valami betegségre utal?
2019. okt. 29. 13:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Mizofóbia azt hiszem a neve. Bocsi ha tévedek.
2019. okt. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Apám több évtizedet lehúzott egy erősen zajszennyezett munkakörnyezetben, szóval így idős korára elég sokféle zaj zavarja már őt.


Szóval ezt így az előélet ismerete nélkül nem lehet megmondani. Ha valaki már fiatal korában ilyen, ott azért lehet, hogy vannak problémák.

2019. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
* fonofóbia, ligirofóbia, ezeket talaltam még, a mizofóbia az mást jelent ahogy utánanéztem.
2019. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, de én is ilyen vagyok.

A hangos zajoktól rendesen rosszul leszek, szóval ilyen sziréna, közelemben kalapálás vagy flexelés számomra csak befogott füllel tolerálhatóak.

2019. okt. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
A különböző fóbiák mellett lehet betegség tünete is.
2019. okt. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mármint szervi betegségé.
2019. okt. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Én az ismétlődő zajoktól leszek ideges. Ha valaki kopog a tollával, legszivesebben letörném a kezét és feldugnám a seggébe.
2019. okt. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Fàradtsàg is okozhatja szimplan.

Pl en reggelente muszaj hogy hosszabb de csendesebb utvonalakon menjek, vagy füldugoval(habar az sokat nem ér),mert nem birom a forgalomzajt sem ha fàradt esetleg nyügös vagyok

2019. okt. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez hasonló nálam is őrülehetbe lehet kergetni vele dep 300 mg kodein helyre patint :D
2019. okt. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
Én nem tartom betegesnek, pedig en is érzékeny vagyok a zajokra bizonyos esetekben. Este, elalvás előtt körbejárom a szobákat és lejjebb halkíttatom mindenkivel a tv-t, a szobaajtómat meg magamra csukom, mert nem tudok úgy aludni, hogy akár egy kicsit is átszűrődik valaki tévéjének a zaja. Ugyanez a tanulásnál, ha pl. tanulnék de valaki a házból hangosan elkezd zenét hallgatni, még ha csak egy kicsit is, de behallatszik a szobámba, rögtön ideges leszek, mert így nem tudok koncentrálni. Nekem ez természetes, családot se zavarja ha kultúráltan szólok hogy halkítsák lejjebb, így nem tartom betegesnek.
2019. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!