Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Korai gyerekkori emlékeitek...

Korai gyerekkori emlékeitek Budapestről? Milyennek éreztétek az atmoszféráját naiv, rácsodálkozó gyerekként?

Figyelt kérdés
Nekem kettős élményeim voltak a fővárosról, nyomasztó és rideg, mégis izgalmas és színes-szagos. Hozzá tartozik, hogy nem voltam budapesti gyerekként se, csak a nagyszüleim ott laktak, és gyakran jártunk fel hozzájuk, volt hogy egy egész hetet ott töltöttem gyerekként, 4-től 13 éves koromig. Főleg a korai gyerekévek emlékei elég nyomasztóak. De talán nem is ez a legjobb szó rá, mert izgalmas, rideg, és nyomasztó is volt egyben, kettős élmény volt mindig, és erre nincsen általam ismert szinonima. A metró aluljáró, a metró alagút, az ódon emeletes házak, a sötét zárt kertek, a koszos-rácsos pincék, a foltos utcák, a fények, a modern technika és múlt omladozó épületei egymás mellett, megmagyarázgatatlan élmények voltak számomra. Repedező stukkók, gyorsétterem szag mindenhol, zene, buli, és csövesek. Olyan hatással volt rám minden alkalommal a budapesti kiruccanás, hogy a mai napig álmodok róluk.

2019. okt. 29. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó volt. Keresztanyum lakott ott. Régi nyugati, hambi, játéktermek, állatkert, dínó kiállítás, sokkal jobb volt, mint most. 80-as évek. Fain volt arra járni. Most már néha kötelező nyűg, de nem a keresztanyum miatt természetesen. Ő már ott lakik, ahol én. Közelben. Lényeg a lényeg. Csupa szép emlék, csupa fájó emlék, hogy elmúlt pár szerettemmel együtt. De érzem miről beszélsz.
2019. okt. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csodos volt.Vidámpark,állatkert,Margitsziget,vár,Gellért hegy...Most is szivesen gondolok vissza arra az időre.
2019. okt. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én már akkor sem szerettem Pestet.

Egyrészt túl sok az ember.

Akkor nagynak láttam és érdekesnek.

Illetve egyszer amikor este mentünk a szüleimmel akkor nem tetszett a sötét utcák miatt és amiatt hogy ott betegedtem le.

2019. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Érdekes, mi is jártunk a Dagályba, az állatkertbe, a vidámparkba, a Margit szigetre, de a legmarkánsabb emlékeim Budapestről mindig a hétköznapi mozdulatok. A kolduló énekesek, a hal és csalamádészag a lehel-piacon, a villamosok és trolik zúgása, a kék buszok dallamos ajtónyitogatása, meg az a kettősség, hogy a fő látványosságok mindig szépen pompáznak, de a félreeső sikátorok, mellékutcák olyan rettentő koszosak, és leamortizáltak, mintha egy másik világba kerülnék, pedig egy utcával mentünk odébb. Ezek sokkal jobban megragadtak bennem. Biztos röhögnének ezen a budapestiek, mert nekik ezek a hétköznapjaik, és nekik ez természetes, de egy alapvetően kisvárosban felnőtt, és hébe-hóba Pestre utazó kisgyerek óriási ingerbefogadóképességű agyára teljesen más élmény. Felnőttként már számomra se jelent semmiféle csodát pesten lófrálni, de akkor különleges hangulata volt. Ezt a hangulatot legjobban talán a Vili a Veréb című magyar rajzfilm tudta visszaadni, passzoló aláfestőzenével. Mert a rajzfilm nem a látványosságokra fókuszál, hanem a rideg részeire a fővárosnak. Padlások, elhagyatott kupolák, tetők, ereszcsatornák, stb. Nagyon jó a hangulata annak a mesének.
2019. okt. 29. 20:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Kórházi kezelések miatt jártunk fel, 90' évek elejétől. Ami erről kapásból beugrik, hogy 10 éves voltam, amikor színesbőrű embert láttam először. Nagyon meglepődtem rajta.😀 Nem tudom, pontosan melyik az az út, ahol végig kellett mindig mennünk, az Erzsébet-hídhoz vezető útra gondolok. Van ott egy nagyon sötét, régi, félelmetes emeletes, azt mindig megnéztem. Kilógott a sorból, mintha szellemek lakták volna. A pesti emberek kívűlről nagyon ridegnek, tiszteletlennek tűntek, aztán rájöttem, hogy igazából tök lazák. Óriásinak tűnt, de nagyon szegénynek.
2019. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Soha nem szerettem. Többnyire annyira emlékszem, hogy hosszú-hosszú időket álltunk a dugóban, és mindenhol nyomasztó tömeg volt.

A metró nagyon izgalmas volt, azt imádtam, de azon kívül inkább elkerültem volna messzire a várost.

(Szerencsére nem jártunk fel gyakran. Most itt dolgozok, még mindig nem tudtam megbékélni vele. :D )

2019. okt. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, IMÁDTAM a Vili a Verebet, abban nekem is nagyon tetszett, hogy milyen érdekes hangulatú Budapestet láthatunk.

Ohhh, kérdező, köszi hogy felidézted, egyik kedvenc mesém volt! :))

2019. okt. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-en, szívesen :) nemrég néztem újra én is a mesét, és felnőttként talán még jobban tetszik, mint gyerekként. Annak idején rengeteg dolgot nem értettem benne, jó volt érett fejjel újranézni, és összeállt végre a fejemben teljesen. És a dalok benne, főleg a legvégén a stáblistánál azért felnőttként üt igazán :)
2019. okt. 30. 13:18
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Azt a dalt meg is hallgattam reggel egyből, mikor megláttam, hogy említed a mesét. :)

Valamikor meg is nézem szerintem.

(Bocsi az offért :D )

2019. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem a nagyszüleim éltek Budapesten. Kertes házuk volt nagy udvarral, csendes környéken éltek. A város nagyon tetszett nekem, szerettem ott lenni, tetszett a sok ember, a nyüzsgés, a különféle belvárosi rendezvények (pl. augusztus 20-án a tüzijáték és a vásár). Szerettem tömegközlekedni is (nem igazán tudom, hogy miért) és a régi, nagy épületek is érdekeltek.
2019. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!