Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez? Miért jó?

Miért van ez? Miért jó?

Figyelt kérdés

Az emberek 80%- a probál tul okos lenni vagy mi van

Miért kell minden embernek belekötni a helyesírásba

Pl itt a gyakori kérdéseken sok az olyan nyomorékok akik a válaszolás

helyett csak beleköt a helyesirásba !

Lehet hogy csak a telefon miatt vagy figyelmetlenség miatt irja le helyesen , egyébként is az emberek 90%-a nem ir helyesen az interneten . Okosabbnak érzik magukat ilyenkor az emberek



Valaki mondja el neeekem 😭😭😭

Miért ilyeneeeek😱😱😱


2019. nov. 25. 19:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Irja le.....*****rosszul ( ezt akartam irni csak elnéztem)
2019. nov. 25. 19:32
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

A helyesírásod rólad alkot egy képet. Ha nem nézed át, vagy nem javítod ki utólag, az is rólad árulkodik, hogy figyelmetlen vagy és nem adsz az ilyenekre.

Az is szégyenteljes, hogy az emberek nagy része nem figyel oda szövegalkotáskor.

Ezért van az, hogy hiába fejlődik a technika, az emberek ezzel párhuzamosan h..lyülnek el.


Én pl. hiába válaszolok egy kérdésre, ha utána lehurrognak, és jönnek az idióta trollok, és nekem esnek, hogy mégis mit képzelek..stb.

2019. nov. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

*próbál, túl, gyakorikérdéseken, helyesírás, ír

És van pár felesleges szóköz, illetve kimaradtak mondatvégi írásjelek.

2019. nov. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sztm neten senki nem figyel oda , h eppen hogyan ir , de ha valaki kerdest tesz fel akkor miért nm valaszolnak ra , elvegre nm magyar nyelvtan tanárok vannak itt
2019. nov. 25. 19:55
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

"Sztm neten senki nem figyel oda "


Csak a magadfajták nem figyelnek oda. Az igényesebbek nyugodj meg, odafigyelnek rá.

Egyébként miből tartana egyesnek megnézni, hogy az adott oldal mit húz alá pirossal? Szinte nem is kell tudni annyira helyesen írni, csak megnézni, hogy mit húz alá neked a hibajavító. De aki, még erre se képes, az ássa el magát.

2019. nov. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

Ez a "nem nyelvtan órán vagyunk" meg "nem nyelvtan tanároknak írok" nagyon rossz kifogás. Nem mások miatt kell helyesen írnod, hanem magad miatt, mert rólad alakít ki negatív képet.


Ízlelgesd az alábbi kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

A te logikád szerint aki egy 3 szavas mondatból 3 szót nem tud helyesen leírni, őt kellene tutujgatni, és aki meg meri jegyezni neki, az a nyomorék?

2019. nov. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 he84 ***** válasza:
Tévedsz kérdező, mert vannak bőven olyanok is, akik odafigyelnek a helyesírásra, akár egyből helyesen írnak szinte mindent, akár utólag javítva, ez majdnem mindegy. Én is olyan vagyok, aki odafigyel a helyesírásra és még a helyes fogalmazásra is, amennyire csak lehet. Mondjuk az ritkán megesett már velem is, bármikor megeshet újra, hogy valamit elírok és nem veszem észre. Ám legtöbbször átfutva átolvasom, amit nemrég írtam, így nem olyan nehéz kijavítani. Azzal nincs baj, ha valaki néha, vagy ritkán elír ezt-azt, az még belefér. De az, hogy valaki gyakran elír több szót és még nem is javítja ki utólag se, az már ténylegesen rossz helyesírás és nem csoda, ha néhányan javítani akarnak. És nem minden javítani akaró rosszindulatú, vagy leszóló, hanem jó szándékkal jó modorral segíteni is akarhat nem leszóló stílusban. Jó lenne, hogyha nem általánosítanál. Bennem is ott van az, hogy néha javítanáűm néhány ember helytelenül írását, van egy ilyen hajlamom. De már pár éve megtanultam részben visszafogni, ritkábban javítok másoknál, mert sajnos többen túlreagálva megsértődnek ezen félreértve hozzád hasonlóan. Főleg a súlyosabb helyesírási hibák késztetnek jobban a javításra, mint például a "j"-s és "ly"-os szavak keverése, azok rosszul írása.
2019. nov. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
Ha idegesítően nehéz kibogozni,hogy mit akar valaki mondani,akkor jogosan szólják le.Mert hát ha már kérdést tesz fel az illető adja meg azt a tiszteletet,hogy átláthatóan ír.
2019. nov. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Az előttem írók véleményeit annyival toldanám meg, hogy az ilyen típusú figyelmetlenség messziről elárulja, hogy mennyire lenézel mindenkit, akiknek analfabéta stílusban írsz. Egyértelműen jelzi, hogy hülyének nézel másokat, nem veszel másokat komolyan és senkit nem tisztelsz, - ergo, lenézed, mert "magasabb rendűnek" véled magad. Ezek után pedig nem kell csodálkozni, ha az emberek magasról tesznek a műbalhés hisztidre!
2019. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha tudsz helyesen írni, akkor legyél már annyira igényes, hogy alkalmazod is...
2019. nov. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!