Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A jellegzetes "öregemberszagot...

A jellegzetes "öregemberszagot" mi okozza? Mindenki elkapja amikor megöregszik?

Figyelt kérdés
Kb. hány éves korban várható? Ki volt a legfiatalabb öreg akin már érezted?
2019. nov. 27. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nagyszüleim nem voltak olyan szagúak, az egyik mindig él és ő sem. Valószínű, hogy a napi tisztalkodás sokat dob a helyzeten.
2019. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Valami olyasmit hallottam,hogy naftalint tettek régen a ruhás szekrényükbe az emberek,annak van olyan szaga.Tehát nem azért van olyan szaga,mert öreg,hanem mert még tartja ezt a szokást.Én nagyszüleimen sem lehetett ezt a szagot érezni soha.


Erről a naftalinról valaki felvilágosítana,hogy pontosan micsoda volt? mert azt már nem tudom

2019. nov. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
#2: Molyirtó
2019. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Sokuknak egyszeruen budos hagyma szaguk van, mert ejjel-nappal azt esznek.
2019. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Nagymamámnak kellemes virágillata szokott lenni általában és már nyolcvanhoz közelít.
2019. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Fiatal korukban úgy fürödtek, hogy naponta csak arcot kezet és nemi szervet mostak. Egy héten egyszer volt "nagyfürdés", és hát amit hat napig nem mostak, a kopásnak indult hámsejtek, a bőrkipárolgással és a faggyúmirigyek szagával elegyedtek, ehhez hozzájött a naftalin a szekrényben. Az öregek többnyire spórolósak, olyan világban nőttek fel ahol még nem volt ennyi kozmetikum.
2019. nov. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sok idős ember nem fürdik már naponta, mert "úgysem csinál semmi olyat, amiben megizzadna", visszarakják a szekrénybe azokat a hordott ruhákat, amiben mondjuk elmentek az orvoshoz, mert "nem koszos az még", és gondolom a szekrénybe raknak valami illatosítót ennek ellensúlyozására.
2019. nov. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a kevés tisztálkodás és a naftalin.


De ez nem mindenkinél van.


Nekem anyai ágon a nagymamámnak nem volt olyan szaga - nagyon kellemes illata volt, pedig nem parfümözött, ha jól emlékszem.


Apai ágon a nagypapámnak sem volt (és nincs a mai napig) olyan szaga, de a nagymamámnak régebben volt.


Ma már ez nincs meg neki. Kiskoromban viszont emlékszem, hogy nem szerettem a közelében lenni, mert nem bírtam a szagot és szégyellem ezért magam a mai napig.


Mondjuk minden ember más és akármelyik korban előjöhet. Pl a villamoson egy idős néni árasztotta magából ezt a szagot.


Vagy egy harmincas éveiben járó srác mellém ült és én azt hittem, sajtot rejteget a ruha alatt.

2019. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én olyan hagymához hasonló szagot szoktam érezni, az nem tudom mitől van.
2019. nov. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, hagyma. Reggelire jol bezabalnak kolbaszbol meg hagymabol es azt a szagot elnyomni lehetetlen.
2019. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!