Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa,hogy egyre több helyen azt látom,hogy a kutyát családtagként,sőt van ahol már gyerekként emlegetik/tartják.Vannak egyenesen beteges kutyatartók akik kijelentik,hogy bizony a kutya többet ér az embernél,és minden ember egy buta,bunkó,gonosz, rosszinulatú "lény".Ezek az emberek a sok csalódás miatt válltak ilyenné és keresik egy gondoskodásra,szoruló,kiszolgáltatott állat társaságát.Senkise értsen félre nekem is van kutyám,nem ütöm/verem,éheztetem (mielőtt még itt letámadnának),de nem is emelem a családom, barátaim,emberek felé.Kis túlzással már az is állat kínzás sok ember szerint,ha nem alszik veled egy ágyban a kutyád!(Nyilván nem a normális kutyatartókra értem és nem minden kutyásra) Nem értem,hogy lehet az ,hogy vannak akik szivesebben adakoznak kutyáknak mint beteg gyerekeknek.Addig amig van fontosabb problema a földön szerintem pazarlás ilyenekre adakozni (persze ez csak az én véleményem)Mi okozta ezt a nagy antiszociálisságot sokaknál?

2019. dec. 10. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

A hiba a te készülékedben van. A kutya családtag, mint bármelyik más állat, amit otthon tartunk.

Összemosol egy csomó dolgot, majd ödaböffented a végére, az antiszociálisságot, vannak bajok nálad.

2019. dec. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Fantasztikus,hogy írtál 😆😉

köszi

2019. dec. 10. 14:57
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

Ne aggódj, mindjárt jön Tau bácsi és ide is ideböffenti, hogy ez mennyire veszélyes. Ahogy a "pitbú' meg a rotvejler" is. :D

Utána fröcsöghettek együtt.


Egyébként ki vagy te, hogy eldöntöd mások helyett, hogy kinek adakozzanak? Te adakozz annak akinek akarsz, mások meg azoknak, akiknek ők akarnak.


Jelentettem a provokációt.

2019. dec. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

A mai társadalom okozta.

Annyi a mai társalgás manapság, hogy másokról mondanak/kitalálnak mindenfélét. Tapasztalom a szomszédságban is, munkahelyen is. Én már nem is merek mondani senkinek semmit mert fél órán belűl mindenki azon csámcsogna.


Plusz ott vannak a burkolt/ nem burkolt célozgatások/ sértések amiktől megint csak elmegy a kedvem az emberektől.


Arról nem is beszélve, hogy emberekkel dolgozok és ezzel hatványozottan fogy a türelmem feléjük. Amikor ilyen párbeszédek vannak.


-melyik sütőtök a szaftosabb?

-nem tudom sajnos, nem szeretem és nem próbáltam őket.

-ki kérdezte?

-.....


És ilyenkor hazamegyek, a kutyám vár csillogó szemekkel, megsimogatom és máris jobb érzés egy olyan lényhez beszélni aki nem azon rugózik, hogy mire céloztam azzal amit mondtam, egyáltalán mekkora hülye vagyok, hogy hülyeségeket beszélek stb.


Én se szeretem pl ha a gyerekemnek emlegetik a gazdik a kutyámat. Nem az anyja, hanem a gazdája vagyok. De amúgy gyakran gondolok rá, hogy jobb nevelést kap, mint némely gyerek (a büntetésre is értem, nem kényeztetem el, szabályok vannak)


Szóval igen, jobban szeretem az önzetlen, feltétel nélkül szerető kutyámat, mint az embereket (a családom és egyetlen barátom persze felette állnak). Ez sajnos így alakult.

2019. dec. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

A kutya nálam is családtag, bár ágyban nem alszik.

Ha adakozok, én is csak állatok számára.

Az ok: egy állat soha nem gonosz, nem árul el, nem fordul ellened, nem okoz csalódást, plusz tökéletesen kiszolgáltatott nekünk, embereknek. Talán olvastad a mondást már valahol: "ha megetetsz, befogadsz egy kóbor kutyát, soha nem fog ellened fordulni. Ez a különbség ember és állat között."

2019. dec. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
78%

Van igazság abban, amit írsz, de azt nem látom problémának, ha valaki családtagként bánik a kutyájával addig, amíg tisztában van vele, hogy más igényei vannak (lehetnek), mint egy embernek. Sőt, két kutya igényei között is nagy különbségek lehetnek, amit szintén figyelembe kell venni. Egy kutya (jó esetben) mindig lelkesen üdvözli a gazdáját, sok hibát "megbocsát" és rengeteg szeretetet ad. Van, akinek erre van igénye és a kutya részben be tudja tölteni az űrt, az ilyen emberi kapcsolatok hiányától szenvedő emberekben. De ha még szerető közegben is él az ember, a kutyák nyújtanak egyfajta pluszt azzal, hogy mások, mint az emberek.

Ami nekem sok, amikor valaki gyerekként kezeli a kutyát. Sok szempontból hasonlítanak rájuk, de ettől még nem azok és ezt szerintem tiszteletben kell tartani. A másik, amikor a kutyaimádat embergyűlölettel párosul. Bármennyire is szeretem a kutyáimat, az emberek a fajtársaim. Ahogy nem fogok haragudni a kutyákra, mert megharapott egy (mit egy...), úgy az emberekre sem fogok általánosságban fújni azért, mert vannak köztük r.hadékok. A kutyaharapásnak és a r.hadékságnak is oka van. A harmadik, amikor valaki szemében az az egyszeri és lehetséges normális kutyatartás, ahogy ő a kutyáját tartja, neveli, mindenki más állatkínzó. Csakhogy ő egy csivavát tart garzonban, a másik meg egy kaukázusit a jószág mellett.

2019. dec. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Te magad vagy a válasz a kérdésre. A hozzád hasonló hülyék miatt szeretik sokan jobban az állatokat, mint az embereket.
2019. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
A nagy állatbarátok egyben embergyűlölők is.Van ilyen ismerősöm aki nagyon szépen bánik a kutyával,de az emberekkel viszont egy utolsó bunkó.Egyik legaljasabb ismerősöm.Ott vannak azok is akinek egy háziállat,a gyereket helyettesíti,mivel nekik nincs.Végül ott vannak az állatszakértők akik valóban szeretik az állatokat és értenek hozzá,nemcsak a szájalás megy.
2019. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És igen, megjött a Gyakori legsötétebb lakója, Tau bácsi. :D
2019. dec. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
6-os te vagy az aki normális kommentet adtál.Örülök,hogy lehet normális hangnemű kommentet is olvasni!
2019. dec. 10. 22:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!