Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen alkoholistával?

Figyelt kérdés

Egyik rokonomról lesz szó.


Közel van a 60hoz, egész életében alkoholista volt, kisebb megszakításokkal. Családja nincs, örökségét elitta, szállókon lakik 1-2 hónapot amíg ki nem dobják, mert csinálja a balhéit. Most is ez történt, de mindig más a hibás. Elmúlt 3 hónapban 5 munkahelyről rúgták ki. Az utolsó munkahelyén is más volt a hibás, ezért tört zúzott, de a szemét főnök kirúgta. Kapott onnan 130 ezret arra az X munkanapjára, 2 nap alatt elszórta a pénzt. Most jött kinyuzni meg sírni, hogy van-e 1 ezresem. Mondtam nincs és elküldtem... Idős szüleit már tönkretette teljesen, onnan is ki van tiltva.

Állandóan öngyilkossággal fenyegetőzik évtizedek óta.


Többször ültették már be neki azt az alkohol elvonós gyógyszert, már nem lehet :D


Terápiákra egyszer se ment el.



Én azt javasoltam az anyjának, hogy őt már el kell engedi, mert mindenkit tönkretesz maga körül.


Szerintetek?



2019. dec. 14. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet vele semmit csinálni. Talán ha lenne mellette napi 24 órában egy jó pszichológus. De a realitások talaján maradva menthetetlen.
2019. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha egyik szálló se veszi be, olyankor azt csinálja, hogy bemegy pszichiátriára, ott benn van hetek az adófizetők pénzén :), múltkor is átvágta az orvosát, húzta húzta az időt, és amikor már oda állították, hogy most akkor elutazik az elvonóra/terápiára gyorsan lelépett a korházból.
2019. dec. 14. 11:59
 3/8 A kérdező kommentje:

Adnék neki most 1 millió forintot, hogy változtasd meg az életed, szedd össze magad, 1 hét múlva nem lenne semmi a pénzből.


Mondtam neki, hogy én nem tudok már neki mit mondani..


tudom, morbid ezt mondani, de jobb lenne ha már történne valami vele..

2019. dec. 14. 12:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Közhely, de igaz: aki nem akar magán változtatni azon más se tud. Ez minden szenvedélybetegségre igaz. Apám egyébként szintén alkoholista volt, szintén 60 körüli és egyszer csak letette a piát 7 évre. Szóval azért nem lehetetlen.
2019. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az alkoholizmusnak több foka van, van akiről alig tudják, hogy az, hazaér munkából utána halálra issza magát és elfekszik, más egy családot felnevel úgy ahogy, de ez a legrosszabb. Olyat képzeljetek el, mint az alkesz csövesek a parkban.
2019. dec. 14. 13:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmit. Az ilyen sajnos menthetetlen. Nem elég. Hogy iszik, még rossz, megátalkodott a természete is. Ilyen mérvű alkoholizmusnál már a leszoktatás, elvonás is veszélyes, mert abba is belehalhat, mivel annyira hozzászokott a szervezete. Rá kell hagyni, élje az ostoba életét, csak azt ne hagyd hogy a te rovásodra.
2019. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
most is feljött aprót kunyizni, és behugyozott az ajtóm előtt.. moshattam fel utána
2019. dec. 14. 13:29
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
De az ilyenek minek élnek? Miért nem tudnak vègre meghalni. A szomszèd családanya, meg rendes volt, dolgozott, nevelte a gyerekeit és 42 èvesen meghalt. Két kamasz árvát hagyva maga után. Az ilyenek meg 60-70 èvesen is élnek és eszik az ember idegeit.
2019. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!