Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szereti a mai...

Miért nem szereti a mai generáció a magyar kifejezéseket?

Figyelt kérdés
Tegnap mikor kiírtam szépen magyarul a Facebook-ra, hogy "Kellemes ünnepeket" és jött 15 válasz, de abból csak egyetlen egy írta, hogy "Boldog karácsonyt" (de az az illető elmúlt már 70 éves) az összes többi "Merry Christmas"-t írt. Ez Magyarország, nem az USA!
2019. dec. 25. 04:19
 1/8 sassas123456 ***** válasza:
53%
Mert az “menő” :D
2019. dec. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meglehet, a tobbi amerikai volt.
2019. dec. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
94%

A karácsony meg egy szláv eredetű szó :)


Én ezt nem tapasztalom.

2019. dec. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Mert a mai fiatalokba már bele van nevelve, hogy idegen nyelv nélkül nem mennek semmire, ezért azt hiszik, hogy menő, ha tudnak pár szót. (Más kérdés, hogy megszólalni nem tud a többség idegen nyelven)
2019. dec. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

En most magyarul kaptam de az is rosszul esett.


Szoval exemmel balheztunk (nem szall le rolam), de a karacsony meg szeretet ünnepe miatt megeröltettem magam es a legjobb szandekkal irtam neki hogy Boldog karacsonyt, mire ö csak annyit kellemes ünnepeket.

Azaz nekem ne legyen boldog..

2019. dec. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kommentben nem szoktam válaszolni, a legközelibb barátaimnak és ismerőseimnek privátban írok, és amúgy az Instagram oldalamra teszek ki egy karácsonyos képet. Utóbbihoz én is magyarul írok, szimplán azért, mert több külföldi barátom is van. A magyar ismerőseim megértik az angolt, a külföldi ismerőseim nem értik meg a magyart.

Amúgy nem értem, miért pont az USA jutott eszedbe, na mindegy.

18/L

2019. dec. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki neked a mai generáció? Én 30+ vagyok és mivel rengeteg tartalomhoz csak angolul férek hozzá, már különösebben fel sem tűnik, ha valami angolul van és nem magyarul. Nekem egyetlen dolog számít, értem-e vagy sem.
2019. dec. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Sad story, bro... :(
2019. dec. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!