Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha amint van...

Mit csináljak, ha amint van pénzem rögtön elkap a vásárlás láz?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok még tanulok,de most van egy kis félretett pénzem olyan 300 ezer ft,és az a baj,hogy mindig nézegetek mindent mit tudnék magamnak venni? :/ Tehát elakarom költeni,és tudom ez a későbbiekben sem lesz hasznomra,ezért megakarom tanulni nem elkölteni.

Mit tanácsoltok?

Mit tehetek?


2019. dec. 26. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Keress egy gazdag nőt vagy férfit, attól függően milyen nemű vagy, aki hajlandó finnanszírozni a vásárolgatásokat.
2019. dec. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Tedd egy megtakarítási számlára és ennyi
2019. dec. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Tedd be a pénzedet olyan helyre, ahonna nehéz hozzájutnod, vagy macerás. Pl. fektesd a zömét államkötványba, vagy tedd bankba. A váráslási láz kicsit csitull amikor nehezebben férsz hozzá a pénzedhez.


Tudsz örölni annak hosszú távon is, amit vettél a pénzedből? ha nem, akkor gáz van.

2019. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Uganilyen vagyok


F/24

2019. dec. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A megtakarítási számla és társai jó ötlet. Lehet még azt is csinálni, hogy minden héten félreteszel X összeget (ez lehet hetente kicsivel növekvő összeg is), majd év végén abból vásárolsz ajándékot - például. De sokan azt is csinálják, hogy megvesznek X dolgot, majd továbbadják, tehát kereskednek vele.
2019. dec. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Pszihológushoz menj!!
2019. dec. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen miatt nem kell pszichológus : D


A többiek jókat írtak, nekem még az vált be, hogy arra gondolok mi az a nagyobb, hasznos dolog amit később tudnék venni a pénzből... és hogy annak tényleg sokkal jobban örülök majd, mint most egy kisebbnek.

Pl. sokadik táska helyett később laptop... :)


Amúgy én is ilyen vagyok N24

2019. dec. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:

Azt "sakkozd ki", hogy mikre tudod tényleg hasznosan elkölteni. Ez lehet pár apró dolog és drágábbak is, valamint lehet szükséges és kis extra is. Nem az ára a lényeg, mert ha sosem költöd el akkor fölösleges, akkor inkább add a szegényeknek.


Azt tudd eldönteni, hogy milyen sorrendben és miket akarsz venni. Ha drágább jön, akkor még gyújts hozzá - például és olyankor csak feltételes módban nézegess bármit is. Legfeljebb informálódásképpen, hogy van ilyen is, majd később lehet ilyet venni, de ez ráér... Tudd mérlegelni a fontosságukat, sorrendjüket, áraikat...

2019. dec. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!