Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 40 évesen van esélye az...

40 évesen van esélye az embernek változtatni?

Figyelt kérdés

Az egész eddigi életemet elszúrtam, egy romhalmaz az egész.

Azt sem tudom, hogy rakjam rendbe, hol kéne elkezdeni.

Mire oda érek, hogy rendbe raktam magamat, kb. 70 éves leszek.


Sorolom a problémáimat:

-Nem szeretem a munkahelyemet, szakmunkást végeztem, de elegem van már ott!

-Nincs párkapcsolatom már tízedik éve, nincsenek gyerekeim sem (bár azok már nem is hinném, hogy lesznek)

-Jelenleg otthon élek anyámmal, nincs saját lakásom!

-El vagyok hízva (175 cm, 110 kg), és pszichés gondjaim is vannak

-Le vagyok égve anyagilag is, van hitelem is még


Elég sok a problémám, mint láthatjátok. Fogalmam sincs, hogy érdemes -e még megoldást keresni, hisz már 40 éves vagyok...


2019. dec. 29. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha benne ragadsz, 20 év múlva 60 leszel, ugyanez lesz, és bánni fogod, hogy most nem léptél. Az életed fele még hátravan. Változtass!
2019. dec. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kb. ugyanitt tartok,1-2-es pont ugyanaz,igaz én albérletben élek,rajtam 10kg van,meg vannak agyi defektjeim is mostanában,nem vagy egyedül :D

Egy ideje nem gondolkoztam változáson,mert mindenhez pénz kell.Úgyhogy egyenlőre jegelem ezt a témát.Majd ha kész leszek lelkileg,valakit keresek majd,akivel kiegészítenénk egymást,addig is próbálok figyelni arra a pár pozitív emberre aki a környzetemben van,hogy ne forduljak be.A helyedben a 3-as és a 4-es ponttal kezdeném.Először a 3-as.Inkább kivennék egy szobát,mert az otthoni légkör rányom a pszichére rendesen.Mindegy mit,valamit változtass,amúgy soha nincs késő semmihez.

2019. dec. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézheted úgy, hogy már 40 vagy, meg nézheted úgy is, hogy hátra van még 20-30 vagy akár ugyanannyi éved mint ami eddig eltelt.


Rajtad áll, hogy változtatsz-e, nyilván mindig egyszerűbb ülni és nem csinálni semmit.

2019. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
van.
2019. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megtanulsz németül, és kimész külföldre csicskázni. Nem tudom milyen szakmád van, de manapság jól szoktak keresni, keresettek a szakik minden téren még itthon is (ami miatt nem értem, hogy miért nem tudsz megélni itthon. Szóval mit is dolgozol? Mert egy jó festő is már halálra keresi magát).


Na mindegy... ott kint összeszedsz egy rakat lovettát, amiből kifizeted a tartozásodat, meg összepakolsz egy saját ingatlanra. Illetve ha szerencséd van, még valami nőt is találsz majd. Bár valszeg neki lesz már gyereke, szóval nem is lesz muszáj, hogy sajátjaid legyenek.


A túlsúly meg más kérdés. Életmódváltás. El kell felejteni a zsíros szar magyar konyhát, el kell felejteni a felesleges szénhidrátot (főleg a feldolgozottat, fehér liszt, cukor), és bizony neki kell állni sportolni. Fogyáshoz aerob edzés a legjobb.

2019. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nő vagy férfi vagy?
2019. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előbb alapos önvizsgálatot kell tartani. Felmérni, hogy mi vezetett a jelenlegi élethelyzethez, volt-e egyáltalán valami életcélod, amit el akartál érni saját munkával és erőfeszítéssel, vagy csak vártad a sültgalambot, meg hogy úgy magától történik valami. Mert legtöbbször az az alapvető gond, hogy az emberek nem tesznek semmit az előrejutás érdekében és ráfognak mindent a külső körülményekre.
2019. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nő a kérdező.

Kinti munkáról annyit,hogy pl. beszélek németül,de meg is szakítják az embert.2 lehetőség van,vagy konyhán mosogatni,vagy hotelben szobákat rendbe rakni.Az egyik német helyen 1hétnél nem bírtam tovább,annyi szoba volt 1 főre,meg az egész hotel,és csak 3-an voltunk.Otthagytam a francba,de én voltam a hülye ,mert csak a fizetést néztem,meg hogy 4 csillagos legyen.Jobban jártam volna 1200eurós fizetéssel egy szakadtabb helyen.Ha a kérdező túlsúlyos,még inkább nem bírná ezt a tempót.Külföldöt nem ajánlom ez esetben.Viszont van még betegápolás is,ő viszont azt lehet bírná.Valami ilyesmi tanfolyamot elvégezhetnél.

2019. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha eléggé rosszul érzed magad a jelenlegi helyzetedben, még akkor is meg kell próbálni változtatni, ha most nem látod, hogy van esélyed a sikerre.


Egyébként amiket felsoroltál, szerintem nem olyan vészesek, csak kicsit sok jött belőle össze egyszerre. Illetve megvoltak ezek már korábban is, szép sorban ütötte fel a fejét egyik probléma után a másik, csak most vettél róluk tudomást, és így egyben akarsz megszabadulni tőlük, ami lehet, hogy elsőre tényleg ijesztő.


Szerintem egy munkahely- és lakhelyváltással sok minden megoldódna, pl. önállóan élhetnél, ismerkedni is több esélyed lenne, esetleg még fogynod is sikerülne (általában ha az ember külön költözik, önálló életet kezd, ritkán indul hízásnak - tapasztalat). Mindezek pedig pozitívan hatnának az önbizalmadra, boldogabb ember lennél.


Szerintem merj lépni, mert ha nem teszed, sosem tudod meg, mi mindent szalasztottál el! Én szurkolok Neked, biztos vagyok benne, hogy menni fog! :)

2019. dec. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van esélyed változtatni, csak igazán akarni kell. Sok apró lépéssel menni fog. Csak legyen meg a cél, az akarat és a kitartás! Sok sikert hozzá!
2019. dec. 31. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!