Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vad indegen létére miért...

Vad indegen létére miért kíván boldog új évet?

Figyelt kérdés

Szilveszter éjjfélkor lent voltam megrendeztem a magam kis tűzijátékát, aztán mentem haza, na jó kb 1 km-re lakom, ahol voltam. Ahogy megyek egy vadidegen férfi jön vel3m szemben és mondja, hogy "boldog új évet", mondtam neki, hogy heló. Aztán arrébb egy srác és egy lány jön velem szembe és mondja a lány, hogy "boldog új évet". Nem szóltam csak visszanéztem. Mind két ember vadidegen. Megérti az ember, ha ismerős jön és ő mondja. Ezt azért nem értem, mert egész évben az emberek a boltokban utcán rohannak, ke se t...jják egymást, majd fellökik a másikat, a villamoson tolakodnak, nem érdekli, ha a másik mqjd elesik, csak nekik legyen jó, mást, hogy mással mivan nem érdekli. A mai világban sok ember utálja a másikat, mindenki a maga hasznát nézi, képes a bevásárlóközpontban is sietve elélépni a másik ember elé, hogy ő hamarabb szabaduljon. A pénztáraknál volt, hogy majdnem megeszik egymást az emberek, hogy valaki megelőzte a másikat, holott szép szóval is meg lehetett volna beszélni. Nekem is tettek már sok olyat ami nekem nem jó. Egész évben ahogy irtam le se t...jják az embert, majd megeszik egymást és év végén, újév elején meg a vad idegen ember a vad idegen embernek boldog új évet kíván? Na ezért nem kívántam viszont, mert eszemben van, hogy milyenek az emberek egész évben és akkor még ők.a JANIK újév elején, hogy boldog új éveznek egy vadidegennek?

Miért kell egy vad idegennek ezek után azt mondani, hogy boldog új évet?


Lehet én látom rosszul a dolgot, de szerintem, ha az emberiség egész évben barátságosan viselkedne egymással mint egy nagy család akkor megértem, de ez nem így van sajnos.


2020. jan. 2. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak kedvesek akartak lenni.


Amúgy boldog új évet!

2020. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi.


De ez a kedvesség nem lehetne az év minden napján meg?


Szerintem de igen.

2020. jan. 2. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert ilyenkor boldog,boldogtalan ezt publikálja!

Mi a frász ezen olyan meglepö? Ugy tünnik,hogy a kutya se szól hozzád az ismerösökön kivül soha.

2020. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért fáj az neked, hogy legalább egy évben egyszer barátságosak másokkal? Ki tudja, ha a reakció nem olyan parasztkodás lenne, mint amit te itt leírtál, akkor másodikán, harmadikán, később is lenne kedve kedvesnek lenni. De a hozzád hasonlók miatt nincs értelme.
2020. jan. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos megérintette őket az "ünneplés szele" :D Nem baj az, ilyenkor elfogultabbak az emberek, ennek örülni kell, az okot meg le kell s.arni.
2020. jan. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez lenne a normális, hogy az emberek jót kívánnak a másiknak akár ismeretlenül is.

Régebben a lakóhelyemen mindenki köszönt egymásnak, most már azok se köszönnek, akik ismernek, max. rámnéz, nem köszön vissza.

dehát erre van igény, nézd le a másikat, akkor menő vagy. szerintem gusztustalan ez a fajta viselkedés, és ostobának tartom őket.

Vagy múltkor nem volt nálam 100-as a bevásárlókocsihoz, két 50 Ft-ossal odamegyek egy nőhöz, hogy oda tudná adni ezért cserébe. Erre az a válasz, hogy biztos , hogy "biztos , hogy nem" Semmi elnézést, hogy neharagujd, de nekem is kell vagy valami. hányok az ilyen beképzelt emberektől.

2020. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Latszik, h ez volt az elso szilveszter, mikor elhagytad a hazad. Nem tudom, hol laksz, de Pesten ez teljesen normalis, van, h meg random emberek olelkeznek is kozben, mikor boldog uj evet kivannak egymasnak. Biztos az is benne van, h mar van bennuk par pia es ilyenkor ugye mindenki imad mindenkit...
2020. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak be voltak baszva,másnap minden visszaáll a rendes kerékvágásba
2020. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!