Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok a személyek akik azt...

Azok a személyek akik azt állítják hogy egy társadalomban, mindenki egyenlő, mindenki ugyanolyan hasznos tagja a társadalomnak, ők miből indulnak ki? Mi motiválja őket?

Figyelt kérdés
2020. jan. 4. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Rossz kérdés. Azt kérdezd, mi motiválja azokat az embereket, akik képesnek érzik magukat arra, hogy eldöntsék, mi hasznos a társadalom számára?
2020. jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Lehet nem néznek le nem itélnek el senkit es nem is irigykednek màsokra.


Talàn ez lehet bennük.


De èn is születhettem volna veletlen pl kisebbseg csaladba 10.gyerekként veletlen. (Az ilyenek szerintem màson nem mulnak)

Akkor nem tudom hol tartanék éppen. Talan vmi pirosnegyedben hajolgatnék a napi betevö cigim miatt 6 kijàrt altalanos osztallyal mögöttem. Es megis ugyanaz az EN lennék akkor is.


Valakinek mákja van es valaki peches. Ennyi csak a különbség az emberek közt.

2020. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%

Ja es kb minden ujszülött max képessègekkel jön a vilagra. Alapbol 3 nyelvet is megtanulna az összes anyanyelvi szinten.

A környezet az, ami megrontja öket. Egy embert születesetöl indulva csak elrontani lehet azzal hogy nem megfelelö körülmenyek vannak neki biztositva a szemelyisegfejlödesehez.

Mint a mesterseges intelligencia. Amit beletaplalsz abbol fog/tud csak kombinalni kesöbb.

2020. jan. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak még muszàj leirnom azt is hogy amugy tudosok ezen is agyaltak, hogy az embert tulajdonkeppen a környezete olyan szinten alakitja hogy még az is,hogy EMBER egyàltalan csak a környezettöl függ.


Ugyanis vadon felnött/àllat nevelte ujszülött egy az egyben az àllati magatartast màsolja/követi le es az éntudata teljesen az hogy ö farkas/kutya. X évesen màr nyelvet sem lehet nekik megtanitani az agyi fejlödes es idegrendszer fokozatosan alakul ès zàrodik es a zàrt idegpalyakra alapuloan fejlödik egy ujabb(ami kisgyerekkorban irto villamgyors folyamatok).

Igy alakul ki komplex hàlozatokkal tapasztalati uton tanultakkal együtt maga az éntudat is abbol a gondolatok es az egesz élete.

Egy farkasember sem fogja a ràk ellenszerèt feltalàlni.

De ugyanakkor a majdani feltalàlo,ha epp veletlen ö lett volna a vadember akkor ö sem épp a laboratoriumban ülne.


Igy létezik az hogy nem több egyik a masiknal.

Söt mondok jobbat.

Lehet azert nincs meg a ràk ellenszere mert aki feltalalnà pont börtönbe született primitiv emberek köze. Hiaba van extra kombinacios kèpessége (vagy ami ehhez kellene)ha majd bankor rabolni tanitjàk vele ès széffeltöresekre fogja hasznàlni azt a kèpessègét.


Es az a kidobott vadon nött "ember"is lehetne bàrki.

2020. jan. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 4. 17:34
 6/6 anonim ***** válasza:

A miből indulnak ki még ok: Abból indulnak ki, hogy nem egyformán járulnak hozzá az emberek a társadalom egészének jobbátételéhez mondjuk. Vagy a javak előállításához stb stb. Ezt lehetne ragozni, szerintem egyértelmű. Vannak alap dolgok amik mindenkit egyenlő mértékben illetnek meg, de ettől még nem egyenlő mindenki minden területen.

De mi motiválja őket? Mire? Arra hogy jobbak lgyenek mint mások?

2020. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!