Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyerekesedtünk el ennyire?

Miért gyerekesedtünk el ennyire?

Figyelt kérdés

Ha nézeget az ember dokumentumfilmeket 30-40-50 évvel ezelőttről, akkor egyből észreveszi, hogy a nyilatkozó 19-20 évesek legalább 30-nak néznek ki. De úgy általában mindenki öregebbnek nézett ki a maiakhoz képest. 100-120 éves tablókon, csoportfényképeken kifejezetten öregnek néznek ki a tizenévesek, ma pedig még a huszonévesek is eléggé gyerekes kinézettel rendelkeznek.


Miért van ez?


Szokás azt mondani, hogy a vízbe került hormonok okozták ezt a változást, de vajon tényleg így van?


2020. jan. 26. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Hogy 50 évvel ezelött azért sokkal nehezebb volt az élet mindenhol. A dohányzás is normál volt a 15 évesek korában.


A tabloképek készítésekor a szokás az volt, hogy minél felnöttesebben nézzen ki egy gyerek a tablon. A fényképezési technikák is rosszabbak voltak.

100-120 évvel ezelött meg egy gyerek rengeteg veszélyes betegségen esett át mire felnött lett belöle, ha megérte azt a kort.

2020. jan. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Régen jóval többet dolgoztak az emberek a szabadban, hisz muszáj is volt, az álltok és a kert miatt. Az időjárási viszonyok, a nap, a szél , csípős hideg, eléggé megtudja viselni az ember bőrét. Esetleg az asszonyok kenhettek valamit az arcukra , de szerintem nem is tudták, hogy egyáltalán hidratálni kell a bőrt, főleg nem azt, hogy mivel... A férfiak meg biztos, hogy nem kentek semmit sem az arcukra és hát a dohányzás, a pipázás sem tett jót nekik...
2020. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Főleg az életmód miatt. Hamarabb haltak, nem volt idő gyereknek lenni. Régen a lányok 16 évesen férjhez mentek, szültek 4 gyereket. A fiúk keményen dolgoztak, meg mentek a háborúba. A fércbukozás, meg a videójátékok nem veszik annyira igénybe a szervezetet.
2020. jan. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Hidratalni KELL a bort!? Lol

Csak azert mert a szepsegipar ezt hitette el veled.


Normal esetben elegendo viz ivas, dohanyzas es alkohol mellozese es egeszseges etrend elegendo kell, hogy legyen.

2020. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Regen 20 evesen erett ferfi voltal, aki csaladot tartott fenn,

Nokent 20 evesen mar venlany voltal.

Az emberek hamarabb ertek, mert nem volt az, hogy 25-30 eves korig tanuljanak es otthon uljenek.

2020. jan. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Osztom a 3-mas véleményét, Nem lehet véletlen összefüggés, hogy az említett bő 100 évvel ezelőtti fiatalság az életben is 15 évvel hamarabb vált felnőtté, mint a mostani generáció.

Huszon egy-két évesen már családot alapítottak, felelősségteljesen dolgoztak, volt 2-3 gyerekük, plusz ott volt 2 világháború, még ha nem is vettek részt benne, ez közvetlenül, konkrétan hatással volt mindenki életére.

Az élettapasztalat, a megélt dolgok, az élet minősége, keménysége... ez mind nyomot hagy az emberen.

2020. jan. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

6-os vagyok, ezt egyébként saját példával is alá tudom támasztani.

Mindig is fiatalabbnak néztem ki a koromnál, lazán letagadhattam volna 10 évet.

Aztán pár éve berobbant az életembe pár elég nehezen kezelhető dolog (finoman fogalmazva)

3 év alatt utolértem kinézetben az életkoromat.

A szakállam majdnem teljesen megőszült, olyan ráncok jelentek meg rajtam, hogy régi igazolványképről nem ismernek fel...

2020. jan. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Tőlem 8 évesen már személyi kért a rendőr és 15 évesen már 30nak néztek. Ez még szerintem pure genetics és nincs köze ahhoz, mit éltem át.
2020. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó, senki nem is mondta, hogy ne lettek volna kivételek régen is, és vannak most is.

Csak a kérdés az egész társadalmat általánosan érintő jelenségről szólt, nem egyéni kivételekről.

2020. jan. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4. Igen, kell hidratálni a bőrt....A kis itókád, amit egy nap alatt megiszol, meg a zöldségek, gyümölcsök víztartalma akkor lenne max. elég a bőröd hidratálására, ha soha nem mosnád le a faggyút, illetve a nap folyamán a bőrödre telepedő koszt.

Tudod, normális helyeken az emberek használnak szappant, illetve arctisztítókat, amik valamilyen szinten dehidratálják a bőrt, és azt valahogy vissza kell fordítani..

2020. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!