Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az igaz, hogy mi Aspie-k...

Az igaz, hogy mi Aspie-k jobba emberek vagyunk mint a neurotipikusak?

Figyelt kérdés

Nem ártunk másoknak, nem vagyunk cselszövők, ármánykodók.

És rendszerint intelligensebbek is vagyunk mint a neurotipikusak.

Vajon mi lennénk a következő lépcsőfok az emberi fejlődésben, evolúcióban?


2020. jan. 30. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az embernek nincs mérőszáma. Ez butaság.

Az emberi jóság egy mesterségesen kreált fogalom.


Ami valakinek jó, más embernek, állatnak, környezetnek rossz lehet.


...

Attól mert jó vagy rossz valaki, még az Asperger továbbra is egy fejlődési neurobiológiai rendellenesség sok gondot okozva a szociális kapcsolatokban. Már csak ezért sem terjedhet el...mint "evolúciós lépcső", mert sokkal nehezebben ismerkednek. Nehézséget okoz a kapcsolatokban, mert egy neurotipikusnak sokszor nehéz ezekkel a dolgokkal megbírkózni.

Nem biztosít szelekciós előnyt, már ha csak a genetikai faktorokat vesszük.

2020. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1


De mi az evolúciós lépcső? Az ismerkedési készség vagy a magasabb intelligencia, problémamegoldó készség?


A régi törzsi életmódokban minden bizonnyal az ismerkedési készség előnyös volt, de vajon ugyanannyira szükséges ez ma is? Rengeteg ember él magányosan és jól él. Nincs már rászorulva másra senki a túlélés érdekében. Az ismerkedési készségeit az ember max csak a magánéletben tudja kamatoztatni, szórakozás jellegűvé vált a dolog.

A haladáshoz igenis magasabb problémamegoldó készség szükséges, összefüggések, rendszerek megértése stb.

Jelenleg csak azért van rendellenességnek tartva szerintem mert kisebbséget alkotnak.

2020. jan. 30. 11:47
 3/14 anonim ***** válasza:
Bocs, de egy szót sem értek a kérdésből. írd már le rendesen, hogy mimnden betű a helyére kerüljön. "jobba"? ez mit jelent?
2020. jan. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3


Igen

2020. jan. 30. 11:58
 5/14 A kérdező kommentje:

3


Mit jelent az, hogy “mimnden“?

2020. jan. 30. 12:07
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted. Akkor lehet valami evolúciós lépcső (már ha ennek van egyáltalán valami egzakt definíciója...) ha elterjed a populációban.


Mivel az Aspergernek genetikai háttere van, ezért hogy elterjedjen szükség van arra, hogy továbbörökítsék.


Két módon történhet az Asperger terjedése és felhalmozódása, sikeressé válása.


1. Túlélési szelekció. Valamilyen módon segíti az egyed számára a túlélést, még a szaporodóképes kor előtt. Ez egyáltalán nem igaz a modern társadalomban. Ha jön egy háború akkor minden tekintetben hátrány lesz.


2. Szaporodási versenyelőny. Szerinted vonzó az Asperger a nők számára? Jelenleg biztosan nem. Nehéz velük a társadalmi és szexuális érintkezés és bárhogy is de párválasztásnál nem előnyösek az Asperger tünetek.


Így tehát nem növekszik az Asperger genotípus és a fenotípus sem.


Az evolúció független a jóságtól, és a következő evolúciós lépést a fent említett két alapelv határozza meg. Igen, sokszor a primitívebb győz, aki erőszakosabb, talpraesettebb és könnyebb vele a párkapcsolat.

2020. jan. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, viszont sok "aspie" és egyéb autizmus spektrumzavaros ember ezt gondolja, ezt próbálják terjeszteni, sugallni internetes írásokban például... Szerencsére van sok más, józanabb gondolkodású autizmus spektrumzavaros személy, akik nem dőlnek be ilyen elméleteknek, reálisan látják a dolgokat.

Bár szerintem ez egy troll kérdés :)

2020. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6


De ez butaság. Amit te mondasz az az, hogy akkor csak a szép és beszédes emberek fognak szaporodni, míg a többiek kihalnak. Pedig a realitás pont az, hogy van rengeteg olyan ember aki nem illik ebbe a leírásba és mégis léteznek. Az introvertáltak például, úgy 40%-a az embereknek. Ők is mélyebb emberek, magasabb IQ-val megáldva. Az Aspie pedig egy még magasabb lépcső.


Az evolúció sem egyszerre megy végbe egy fajon belül hanem hullámokban. Az első hullámok vagyunk mi.

A modern társadalmhunkhoz már nem kellenek a törzsi skillek.


Ha csak az erő meg a beszélőke számított volna akkor az intelligencia sem fejlődött volna oda ahová fejlődött, mert a nagy karúak leütötték volna bunkós bottal a túl okosokat.


A problémamegoldó készség az pont, hogy a túlélési esélyeket növeli. Például a pártalálás problémájának megoldásával. Van mindenki számára potenciális partner szóval ez a megközelítés megalapozatlan. Egy Aspie nem is akar keveredni, egy csini, folyton csevegő személlyel. Azért vannak más szinten mert a párválasztási kritériumaik is különböznek a neurotipikusokétól.

2020. jan. 30. 13:59
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Introvertáltság nem jelent előnyt, de hosszú távon volt annyira életképes, hogy fennmaradjon a domináns profilok mellett. Pl a szorongó egyedek nem mentek mammutot ölni, hanem prüntyögtették az asszonyokat a törzsben amíg a tökös legények vadásztak és meghaltak.

...

Aspergernél: Találhatnak párt és továbbörökíthetik az Asperger hajlamot... de itt dominanciáról beszélsz az újkeletű metahumán elméletedben.


Azt kell megérteni, hogyha evolúciós lépcsőt akarsz akkor az Aspergernek le kell nyomnia a hagyományos neurotípust!


Ehhez durva versenyelőnyők kellenek. Márpedig azok nincsenek. Rosszabb párválasztási esélyek azok vannak, és a magasab intelligenciának és szociális nehézségeknek hála nem a nagycsalád jellemző.


Minél magasabb az intelligencia annál kevesebb a gyerek általában. Ugyanis a gyereknevelés hatalmas áldozat. Jellemzően ezért fogy az európai jóléti népesség is. Inkább karriert akarnak az emberek, férfiak és nők is... mint 3-5 pulyát nevelni.


Ellenben a szegény primitív rétegek durván szaporák, meg ha el se tudják tartani a kölköket.


Az a csoda inkább hogy ennek ellenére maradnak még intelligens családok és nem hal ki ez a vonal sem.

2020. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a humán evolúció következő lépése egyértelműen a génmódosítás.


Amióta megszülettek a kínai CRISPR babák, onnantól nem egységes az emberi faj. Vannak a "javítottak" és a "régiek" azaz mi.


20-30 év és az emberi genom radikálisan megváltozhat. Eleinte a genetikai eredetű betegségeket eliminálják, amik konkréts egy gént érintenek. Aztán közvetlenül mellett megjelennek a Javítottak is.


Jó példa, hogy az első CRISPR babák már transzgént kaptak... avagy anti HIV mutációt. Nem csak kijavítottak egy genetikai rendellenességet, hanem egyből Javítottnak számítanak egy extra génnek hála.


Szóval lehet 30-40 éven belül a hajlamok javítása is beindul, így a szülők választhatnak, hogy pl az autizmus, Asperger profilt csökkentsék.


Ennek beláthatatlan következményei lesznek, mivel a Human 2.0 már nem a klasszikus evolúció szabályai szerint fog elkészülni, hanem tervezetten. Vagyis nevezhető ez egyfajta evolúció 2.0-nak, mert emberileg tervezve és felgyorsítva az évmilliókról évtizedekre fog zajlani.

2020. jan. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!