Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert nem szeretnek az emberek...

Miert nem szeretnek az emberek telefonon beszelni?

Figyelt kérdés

En mar azt se tudod, hogy milyen a csengohangom, mert sose hiv senki. Meg a pasik se akikkel ismerkednek.

Pedig sokkal egyszerubb lenne az sms-ek vagy whatsapp helyett, amikor orakig irogatsz, es nem tudod a mondanivalodat rendesen kifejteni, az egesz tarsalgast le lehetne zavarni 10 perc alatt telefonon es legalabb hallanam a masik hangjat.


En mar odaig jutottam, hogy ha valaki meg akar velem ismerkedni, es csak irogat, nem hiv, akarmilyen platformon, az kuka, mert ugy erzem, hogy nem vagyok eleg fontos szamara, hogy egy hivast megeresszen.


Es mielott barki azzal jon, hogymindenkinek sok a dolga, azt is lehet, hogy " hey, este 8korul otthon vagy, mit csinalsz, felhivlak es beszeljunk"


Csak kivancsi vagyok, hogy miert olyan nehez ez manapsag?


28N


2020. márc. 2. 09:49
1 2 3 4
 1/35 nemaRendőrség ***** válasza:
70%

Utálok telefonálni:

Normál társalgás: verbális és nonverbális kommunikáció

Üzenetek:csak "verbális" kommunikáció. Mindkét fél tudja, úgy fogalmaz egyértelmű legyen

Telefon: verbális és át nem vitt nonverbális kommunikáció. Mindenki testbeszél telefonálás alatt, ami megváltoztathatja a mondandó lényegét, de nem viszi át

2020. márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%
Velem mindenki - munka kivételével - minimum félórát akar telefonálni, de van, aki egy óra után is alig teszi le. Pár ilyen naponta, és az összes szabadidőd a telefonokra ment el, magadra nem marad. Az irkálást ellenben egyéb tevékenység közben is meg lehet ejteni. ÉN azért nem telefonálok, mert nem adom oda az énidőmet másnak. Amíg nem csináltam ezt a korlátozást, visszaéltek vele az ismerősök. Mindenki csak fél-háromnegyed órát akart, csak magának, és volt ezekből naponta 3-4. Gondolj bele, hogy nem az egyetlen ismerőse vagy a barátaidnak. Összeadódva elraboljátok az egész maradék napját a telefonálgatásaitokkal. Önzőség.
2020. márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
59%
Én szeretek telefonálni, akár órákig is. Talán azért, mert alapból nem vagyok valami beszédes, de így rá vagyok kényszerítve. Lehet beszélgetés közben mást is csinálni, nem köt le teljesen. De velem se beszél senki, évek óta. De régen is inkább a sokszor pár perc volt a jellemző, amikor valaki egy nap 10x felhívott 5 percre.
2020. márc. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Nekem olyan volt pl, hogy probaltam egy utazast megszervezni, 2 hetbe telt amig a reszleteket tisztaztuk, mert az illeto nem volt hajlando felvenni a telefont, hogy 20 perc alatt lebeszeljuk, hogy mit es hogy akarunk.


De amugy ok, van benne valami amit irtok, bar mint mondtam, ezt le lehetne beszelni, foleg tarskeresesnel, hogy figyu, beszeljunk ekkor es ekkor.

2020. márc. 2. 10:12
 5/35 anonim ***** válasza:
91%
3-as, nem lehet, hogy épp azért nem hívnak, mert órákig beszélsz velük? Emiatt szó szerint le kellett ráznom egy ismerősömet, mert zaklatásszámba mentek a hosszú telefonjai. Nem volt önkontrollja.
2020. márc. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
38%
Vannak unalmas óráim, felhívjalak?
2020. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
77%
#5, nem. Azok a kapcsolatok teljesen megszűntek, nem ezért, más okból.
2020. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorban hallássérült lettem, a telefonálást előtte kevésbé tudtam gyakorolni, valamint inkább rokonokkal, ismerősökkel stb. Különösen tartok a telefonálástól, mert "mi van ha rossz lesz a vonal" "mi van ha nem értem mit mond a másik", "mi van ha"... stb.
2020. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
76%
Az 1-es. 2-es válaszolóval egyetértek, plusz én még hozzátenném, hogy a magam részéről utálom a saját hangomat, és frusztrál, hogy a telefonban ugye csak arra tudok támaszkodni.
2020. márc. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Nalam nem az van, hogy oraki beszelek telefonon a semmirol. Hanem nagyon sok esetben sokkal egyszerubb lenne, ha hivnank egymast, ha valamit meg kell beszelni.


Pl varok egy haverra, aki elkeveredett es elkezd nekem irogatni, hogy hol van es hogy tudna odatalalni a megbeszelt helyre, valaszolok, nem erti, hideg van, fazik a kezem, sokkal egyszerubb lenne, ha felvenne a telefont, es el tudnam neki magyarazni, hogy merre induljon, es ha nem erti, akkor rogton vissza tudna kerdezni, de nem. Nem veszi fel. Es nem azert mert olyan helyen volt.


Tarskeresesnel meg egy 10 perces tarsalgas sokkal tobbet elmond egy emberrol, mint irogatas 5 napig.


Persze, ha valaki hallasserult az mas. Nyilvanvaloan.

2020. márc. 2. 10:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!