Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért beszélnek a való életben...

Simon Petrikov kérdése:

Miért beszélnek a való életben sokkal ritkábban az emberek érdekes dolgokról?

Figyelt kérdés
Az interneten bármikor találhatok olyan oldalt, ahol beszélhetek egy olyan dologról, ami épp foglalkoztat, a való életben viszont szinte soha sem látok embereket ilyesmikről beszélni. Szinte soha sem látok embereket filozófiáról, tudományról, háziállatokon kívüli állatokról, kihalt állatokról, stb. beszélni. Általában csak arról beszélnek, hogy ki, hol, mikor mit csinált és milyen az idő, valamivel jobb esetben pedig politikáról és/vagy háziállatokról. Ráadásul a tapasztalataim szerint ez legtöbbször olyan emberek között is így szokott lenni, akik hosszú ideje ismerik egymást és/vagy barátok. Miért unalmasak a való életben az emberek?

2020. márc. 3. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Lehet nem jó emberekkel barátkozol. :D
2020. márc. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az átlagos emberek a többség. És az átlagos emberek, átlagos életet élnek. Nincs ezzel semmi gond, mindig ilyen volt a világ.

De, szerintem nem nehéz olyat találni, akik érdekesebb dolgokról is beszélgetnek, csak alkalmat kell rá teremteni. Ha valakit random megismersz, akkor valószínűleg bemutatkozás után nem kezd el a filozófiai nézeteiről beszélni, mert ez nem életszerű. Ha valakit megismersz, lefutjátok az alapvető köröket, utána tudod meg, hogy mennyi érdekes téma érdekelheti.

2020. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert momentán ha megismersz valakit, nyilván nem egyből atomfizikáról fog veled beszélgetni.
2020. márc. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem jó emberekkel barátkozol, és/vagy még nagyon az ismertség elején jártok.

Nekem egy csomó ismerősöm van, akikkel szoktam ilyesmi témákról beszélgetni. Engem is untatnak a "mit csináltam tegnap" és "milyen az idő" beszélgetések.

2020. márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mi rengeteget beszélünk pedig filozófiáról, irodalomról, művészetekről, tudományról, vallásról, pszichológiáról, többségében ezekről, mint hétköznapi témákról

persze nyilván szóba kerül, hogy ki mit csinált, kivel mi a helyzet

szívesen nyitnék én is beszélgetést egy új emberrel mondjuk az ontológiai istenérvről, de egyrészt nem akarom, hogy ha nem ismeri, hogy hülyének érezze magát, és azt sem, hogy azt gondolja, hogy felvágós vagyok

2020. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. nem merek érdekesebb témákat előhozni, mert régebben, amikor megtettem, hülyének nézték.


Persze, hogy a neten beszélem meg

2020. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megértelek, mert én sem szeretek hétköznapi dolgokról beszélni, hogy ki mit vett a boltban meg társaik. De akinek van érdeklődése, az nem csak online, hanem offline is érdekes dolgokról besz3l, valószínűleg csak nem találtad meg a megfelelő embereket.
2020. márc. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Átlagos ember átlagos életet él de lehet találni olyat is akit több minden érdekel.
2020. márc. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!