Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudjam, hogy jó ember...

Honnan tudjam, hogy jó ember vagyok-e?

Figyelt kérdés
Csomószor vannak önző, másokat lealacsonyító, nárcisztikus, arrogáns gondolataim. Sokszor úgy érzem, érdekvezérelt vagyok, és kihasználok másokat. Közben meg óriási bűntudat van bennem. Honnan tudjam, hogy jó ember vagyok-e?
2020. márc. 9. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj,én hungarista vagyok,egoista meg nárcisztikus is,sokszor csak a maga és a céljaim érdeket nézem.


Node,a vonaton mindíg segítek fel/leszálni az időseknek,előre engedem a boltban az idődeket,mindíg betartom az illemet,kalapot emelek a zebrán ha átengednek stb.mondják is hogy tiszta úriember vagyok.


F/22

2020. márc. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

#1- Attól nem leszel jó ember, mert segítesz a néniknek, bácsiknak felszállni a buszra. Maximum udvarias lehetsz ezek alapján.



Számomra attól lesz valaki jó ember, ha önzetlen, feltétel nélkül képes szeretni, és nem tapos át másokon a saját céljainak érdekében, és ha szükséges képes maga elé helyezni másokat.

2020. márc. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

Objektíven ezt abból lehet vegállapítani, hogy börtönben vagy-e :)


Amúgy:


[link]

2020. márc. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor végül is jó ember vagy: magaddal szemben.
2020. márc. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szándékaidról.

Mindenki hibázik, mindenki elbotlik, mindenki esendő, és mindenkinek vannak "rosszabb napjai". Ám nem mindegy, hogy mi felé törekszik. Aki önmagának és másoknak egyaránt jót akar, arra mondanám, hogy jó szándékai vannak.


Azt, hogy önmagának is, nem véletlenül írtam bele, mert ugyanolyan fontos. Aki csak mások érdekeit tartja szem előtt, de a sajátjait rendre elhanyagolja, végül nem oda jut, ahová szeretett volna, és frusztrációját a környezetének fogja kiadni - vagy pedig megbetegíti vele saját magát.

2020. márc. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!