Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy jó vagy egy rossz ember...

Egy jó vagy egy rossz ember juthat magasabbra az életben?

Figyelt kérdés
Nem tudom kell-e ezen bármit kifejteni, így inkább azt mondom, hogy szívesen megbeszélem kommentek formájában.

2020. márc. 13. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt bővebben kéne kifejtened. Mit jelent az hogy valaki rossz? Milyen munkákban juthat magasabbra? Pl ha egy üzletember csinál átpapírozást meg ilyen olyan illegális dolgokat akkor ő rossz ember? Vagy az a rossz ember aki bánt másokat. Diplomás munkahelyekről beszélünk, vagy átlagos munkahelyekről. Rossznak számít az, ha valaki csak azért sikeres mert a családtagja felvette egy céghez, vagy csak szimplán mázlinak számít? Az a baj, hogy a rossz megfogalmazása nagyon nehéz és nem objektív. Nekem nincs bajom pl azzal ha valaki gazdag családba születik és apuci cégét veszi át. Neki mázlija volt, én is élnék vele. De lehet ez valaki szerint igazságtalan és rossz. Szóval érted mire célzok.
2020. márc. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem persze. Mindenkinek a saját perpektívája érdekelne. Nekem pl a rossz az én személyem is - törtetek, elérem amit akarok, de nem venni észre hogy mit teszek. Ha nem muszáj nem bantok senkit, ha engem ne akadályoz valaki én sem fogom. Szerintem eza rossz. A jó meg jó. De mindenki saját véleménye a lényeg, viszont köszönöm a korrigálásodat!
2020. márc. 13. 09:54
 3/9 A kérdező kommentje:
Mármint "befolyásolom" az embereket, de ez nagy szó rá, nem verem a mellem nen azért írom. Tehát szerintem én nem vagyok jó, de haladok, gyorsan. Ennek a kapcsán merült fel a kérdés.
2020. márc. 13. 09:56
 4/9 anonim ***** válasza:

A rosszindulatú ember tud magasabbra jutni: munkahelynél,

A rossz ember azért mert benne megtalálható a szociopata, pszichopata hogy áttapos másokon könyörtelen bűntudat nélkül. (ez az ami jóindulatú embernél nem lehetséges mert nem tudja megtenni)


A filmekből tanulva a gonoszok mindig megszivják mert utóléri őket a saját világuk amit épitettek.

2020. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A leghatékonyabb, legrugalmasabb, legmagabiztosabb, legokosabb jut mindig legfelülre. Ebben sehol nincs jó vagy rossz, egyszerűen megfelelő lépéseket tesz egymás után a cél irányába.
2020. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 October15 ***** válasza:
Irreleváns. A "rossz" is lehet tehetségtelen és a "jó" is lehet annyira tehetséges, hogy a "rossz" azt semmivel nem tudja kompenzálni. + Méginkább irreleváns bizonyos területeken, teszem azt én történész leszek. :D Hogy mondjam... nem sok olyan kretén állat van aki hajlandó 12 évet szpni azért hogy utána kb éhenhaljon. :D Ugyanakkor ha egy kiamgasló kutatási anyagot hagysz magad után akkor bőven magasra jutottál, az más kérdés hogy ezt mennyire honorálja az állam. [Már feltéve hogy nem Orbán a 7 vezértől és a Magyar Jézustól való származását kutatod. XD XD ]
2020. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Ment mindenkinek a felpontozás!
2020. márc. 13. 10:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindkettő simán: akarattal, műveltséggel, van, aki furmánnyal, de igen.
2020. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem a rossz jutt magasra magától, hanem aki kellően hosszú időre félre is tudja tenni a jóságát. Mert aki alapból rossz. Az maga fog gátakat építetni magának másokkal, antipatikussága miatt, és saját maga se érti és ismeri ennek igazán az okait.

Off: Okosság? Amúgy az igazán okos embereknél az ész akadály. A józan paraszti ész nem árt, de még ennél is sokkal fontosabb a motiváció. A legjobb recept a sikerre korai személyes tapasztalatok megszerzése egy sikeres példaképtől, és azokat beépítve a saját személyiségbe. Ez már majdem bíztos recept. Amúgy az okos ember a hibákban bármennyire is eszes, nem fogja látni melyik jár fontos és nélkülözhetetlen előnyökkel késöbb.

2020. márc. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!