Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érhetem el, hogy semmi...

Hogyan érhetem el, hogy semmi ne számítson, mintha már nem lenne vesztenivalóm? Baromira kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Az életem (fiatal vagyok még, csak 22) egy unalmas, monoton mederbe került, amiben csordogál a maga útján, de kikerülni belőle rohadtul nem tudok. Eljárok dolgozni, leszívja minden energiám, rosszul alszok a műszakok váltakozása miatt, (főleg ez mérgez)


Sportolok, figyelek magamra, de mégis azt érzem hogy ez így nem mehet tovább, mert nincs kedvem 40 évesen rájönni arra hogy semmit sem tettem le az asztalra.


Az, hogy mit akarok tenni mindegy, főleg praktikakat akarok kérni arra vonatkozólag, hogy hogyan dobhatnám a sarokba a félelemérzetemet? Egyszerűen csak őrült módjára csináljam ami megfordul a fejemben és előre vinne? Ennyire egyszerű volna?



2020. márc. 13. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Eljárok dolgozni, leszívja minden energiám"

Válts munkahelyet!


"rosszul alszok a műszakok váltakozása miatt"

Olyan állást keress, ahol nincs több műszak!


"figyelek magamra"

Nem, nem figyelsz. Illetve ha észre is veszel dolgokat, hiába, mert ugyanúgy éled tovább az életedet akkor is, ha tudod, hogy kicsinál a jelenlegi munkád. Ne csak figyelj, hanem ha valamit észreveszel, változtass is azon, amin kell, hogy jobban érezd magad a bőrödben!


"azt érzem hogy ez így nem mehet tovább"

Akkor változtass: először is munkahelyet! Amúgy sportot is válthatsz, hogy ne legyen olyan unalmas az élet.


"nincs kedvem 40 évesen rájönni arra hogy semmit sem tettem le az asztalra"

Milyen értelemben? Ha anyagilag, akkor keress jól fizető állást! Ha ennek érdekében kell: képezd tovább magad! Ha erkölcsileg szeretnél valamit letenni az asztalra: értelmes munkát keress, olyat, ami előrébb viszi a világot! Vagy vállalj ilyesmit másodállásban vagy önkéntesként!


"hogyan dobhatnám a sarokba a félelemérzetemet?"

Mitől félsz?


"őrült módjára csináljam ami megfordul a fejemben és előre vinne?"

Ne. Őrült módjára inkább ne csinálj semmit!

2020. márc. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek, akik nem bírják elviselni az örökös kialvatlanságot, ami nem is csoda. Érdemes lenne átállni csak nappali műszakra vagy más munkahelyet keresni. Utána jöhet a többi terv. Szerintem afáradtság miatt nincs erőd semmihez, emiatt vagy demotivált vagy nem is tudom miképpen fogalmazzak.
2020. márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek! Igen, demotivált leszek olyankor. Akarok munkát váltani, de a környeken csak olyanok vannak amik monoton lélekölő munkatáborok mininálbérért. Muszáj leszek váltani, de még meg kell találnom hogy hogyan és hova pontosan, de hetek óta keresem a helyet, zaklatom az ismerőseim (nyilvan nem szó szerint), a neten nézem a hirdetéseket, hívogatom a munkáltatókat, de nincs még egy olyan "jó" mint ez. Van ahol terelték a szót az interjún (!) Mikor a fizura esett a téma... Sportot nem akarok váltani mert az megnyuvvás amit csinalok.

Mitől félek? A kudarctól, következményektől, efféléktől. De ezt félre fogom tenni mert náshogy nem lehet haladni. Nem fogok foglalkozni az esetleges hátrányokkal ha nem sikerül csak csinálom, másképpen nem fogok kitörni ebből a szeméthalomból amiben ülök.

2020. márc. 13. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!