Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a diákok komolyan...

Szerintetek a diákok komolyan fogják venni az újonnan bevezetett digitális oktatást?

Figyelt kérdés
Lehet csak én vagyok túl pesszimista és borúlátó, de nagyon az az érzésem, hogy a rendszeres számonkérések és a szemtől szemben való tanítás hiányában szinte mindenki sz_rni fog az egészbe, gondolván "ha nem járok iskolába, hanem otthon vagyok, akkor nincsenek kötelezettségeim". Kivételt képeznek ez alól a lelkiismeretes, szorgalmas diákok, illetve az érettségizők, de lehet, hogy az utóbbiak sem fogják annyira odatenni magukat, hogy gyakorlatilag teljesen magukra vannak utalva. Tisztában vagyok vele, hogy a jelenlegi helyzetben szükséges volt meghozni ezt a döntést és az egészségünk védelme érdekében örülök is neki, hogy így történt, de hogy nem lesz életképes ez az új rendszer az elég valószínű. Ki hogy látja?

2020. márc. 14. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj, hogy valójában még a tanárok sem tudják, hogyan fog működni a gyakorlatban az egész, szóval nem is nagyon lesz mit komolyan venni.
2020. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem azzal van a probléma hogy a kiadott tananyagot komolyan fogjak e venni. Hanem azzal hogy ez a rendelet arra jött létre hogy a fiatalság elkerülje a tömeget úgymond, es haza se vihessék a fertőzést, így hogy mindneki otthon marad. De a valóság mas. A szülők is le se carjak. Nalunk minden kiskölyök kinn mászkál az utcán, hogy juhuu szünet. Mikor pont az lenne a lenyege hogy ezt elkerüljek az otthon léttel.
2020. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem hiszem, hogy komolyan vennék. Sokan akkor se veszik komolyan ha a suliban vannak. Egyetértek veled kérdező. Viszont ha a mostani kiesés miatt nyáron tovább tartana a tanév akkor az lenne a bajuk.
2020. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Igazából én mindig úgy voltam ezzel (bár már mesterszakos egyetemista vagyok) mind a tanulmányok, mind a munkavállalás terén, hogy adjanak anyagot, adják meg a lehetőséget kérdezni és ezen kívül hagyjanak a pcsába békén, én pedig a megadott határidőre megcsinálom, amit kérnek... És aki nem, afelett meg mossa a kezeit mindenki, mert egy kalap szar kontroll mellett és kontroll nélkül is.


Én nem értek egyet a pátyolgatással. Az eszköz adott, aki megbukik, az nem emiatt fog megbukni, a többieket meg hagyni kell megmutatni, hogy igenis önállóak ennyire.

2020. márc. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Már rég nem vagyok iskolás, de én is inkább amiatt aggódom, hogy hogyan lesz ez egyáltalán megvalósítva. Ha már csak abból indulok ki, hogy nem annyira régen jártam általános iskolába (22 vagyok), az engem tanító tanárok nagy része még mindig ott tanít és anno a legfejlettebb "technológia", amihez értettek az írásvetítő volt és az informatika (!) tanár nem jött rá, hogy hogyan kell lehalkítani egy videót youtube-on, akkor semmi jót nem remélek.
2020. márc. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%
#5: Igen, mert 10 év alatt biztos nem tudta ott senki megtanulni, hogy kell levenni a hangerőt youtube-on. Én 25 vagyok. Mikor àltalánosba jártam,informatika órán még a windows 98-ot használtuk. Képzeld azóta fejlődött a technika és gondolom a tanárok sem az őskorban élnek.
2020. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Nálam mindig az segített, hogyha hallottam a tananyagot. Több hónap után is visszatudtam mondani az anyag legalább felét. Könyvből is elolvasom, de azt is hangosan kell megtennem, jobban memorizálom így.

Egyébként szintén mesterképzéses egyetemista vagyok, vannak olyan tanárok, akik még mindig nem tudnak egy penrivot megnyitni és ppt-t kezelni. Innentől kezdve én is aggódnék.

Aki eddig nem figyelt órán, az ezután se fog, nem kár értük...

2020. márc. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Végre digitalizáció a zoktatásbna, és vége egy kis önállóságra nevelés, mert ez az itt a tananyag, felkészültz ahogy akarsz, és lesz számonkérés, sokkal közelebb áll az élethez, én annyira sajnálom, hogy nekünk gimnáziumban nem volt semmiféle hasonló, hogy csak nem járunk be hanem önállóan tanulunk, egyszerűen még huszonéveim közepén is tanulom ezt, 12 évig szájbarágásban neveltek...nehéz átállni
2020. márc. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így is van lehetőség mondjuk a rendszeres számonkérésre, más kérdés hogy sikerül-e ezt alkalmazni a tanároknak, akik nem igazán vannak erre felkészítve. Akár minden óra után vagy minden héten lehetne íratni valami olyan tesztet amiből kiderül hogy legalább alap szinten átment-e amiről szó volt az órán vagy csak játszott a gépen a gyerek.
2020. márc. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!